Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Walce do trawy 50cm

( ilość produktów: 7 )

Chcesz mieć pewność, że Twój trawnik będzie równy, zielony i piękny? Szukasz sposobów na jego jak najlepszą pielęgnację? Doskonale trafiłeś, bo w tej kategorii znajdziesz walce ogrodowe, które pomogą Ci zadbać o Twój trawnik. Zobacz, jakie modele są dostępne i jak wybrać walec do trawy dla siebie.

Walec do trawy - do czego można go wykorzystać?

Walec do trawy to proste urządzenie, którego zadaniem jest pomoc w przygotowaniu powierzchni pod trawnik, ale to nie jedyne jego zadanie. Można go wykorzystywać również później, szczególnie wtedy, gdy trawnik został zniszczony przez nornice i krety i konieczna jest jego renowacja. Walec ogrodowy sprawdza się jednak również jako aerator do trawnika, gdyż można go wyposażyć w specjalne kolce. Obręcze z kolcami zakłada się na walec, a następnie wałuje się trawę, wyrównując i spulchniając glebę jednocześnie. Dzięki temu można dobrze napowietrzyć glebę, co znacząco poprawia warunki rozwoju i zapewnia korzeniom lepszy dostęp do składników odżywczych i wody.

Jak wybrać dobry walec ogrodowy?

Wybierając walec ogrodowy do trawy warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Należą do nich przede wszystkim szerokość robocza oraz jakość materiału, z którego jest on wykonany. Szerokość walca należy dobierać do wielkości ogrodu oraz sił osoby, która będzie go obsługiwać. Na małej powierzchni trawnika lepiej sprawdzi się model o szerokości 50cm, którym łatwiej można manewrować i zakręcać na małym trawniku. Duży walec ogrodowy może być również trudniejszy do obsługiwania, gdyż wypełniony wodą lub piaskiem może ważyć naprawdę dużo. Jeśli obawiasz się, że szeroki walec będzie dla Ciebie zbyt ciężki, to lepiej sięgnij po walec 50cm, którego pchanie nie będzie wymagało aż tak dużo siły. 

Dobry walec musi być nie tylko ciężki, ale również wytrzymały. Gwarancją jakości będzie mocna stal, z której jest wykonany, bo to dzięki niej wypełniony walec nie będzie się zniekształcał i dobrze wypełni swoją rolę. 

Wybierając walec warto zwrócić uwagę również na kształt rączki służącej do pchania walca oraz wyposażenie dodatkowe czyli kolce. Niektóre modele są dostępne w komplecie z kolcami, a do innych można je dokupić nieco później, gdy stwierdzisz, że jednak chcesz wykorzystać aeracyjną funkcję walca.

Zobacz, jakie modele walców przygotowaliśmy dla Ciebie i wybierz model, który najlepiej spełnia Twoje oczekiwania, Pamiętaj, że duży walec ogrodowy może wymagać więcej siły podczas pchania, więc sięgnij po modele o szerokości 50cm, które znajdziesz w tej kategorii. 

 

Walce do trawy - inne kategorie:

      pixel