Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kolce do aeracji trawnika

( ilość produktów: 4 )

Ładny wygląd trawnika przy domu to marzenie wielu osób. Z dużym zaangażowaniem koszą, podlewają i nawożą trawnik, ale często to za mało i potrzebne są również inne zabiegi pielęgnacyjne. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje aeracja trawnika, którą można wykonać z pomocą odpowiednich kolców. Zobacz, dlaczego warto wykonywać ten zabieg i jakie kolce warto wybrać.

Aeracja trawnika - co to za zabieg?

Aeracja czyli napowietrzanie trawnika to zabieg, który powinno się wykonywać przynajmniej raz w roku, wiosną. Na glebach ciężkich, gliniastych i zbitych warto go powtarzać jeszcze kilka razy w sezonie, gdyż ma on doskonały wpływ na wygląd i kondycję trawnika. Napowietrzanie gleby pozwala bowiem delikatnie spulchnić ziemię, nie psując powierzchni trawnika. Dzięki temu korzenie trawy mają lepszy dostęp do wody i składników odżywczych oraz łatwiej jest im rozkrzewiać się na boki. Trawnik poddany aeracji staje się bardziej równy, a trawa przestaje mieć tendencję do rośnięcia w kępach.

Aerację można przeprowadzać różnymi metodami z użyciem narzędzi ręcznych i mechanicznych, ale również elektrycznych czy spalinowych. Wszystkie te aeratory mają swoich zwolenników, ale każdy z nich przyzna, że kolce do aeracji są jednym z najprostszych, a jednocześnie wielofunkcyjnych narzędzi. Stosując walce z kolcami można bowiem nie tylko napowietrzyć trawnik, co może zrobić każdy aerator, ale również wyrównać jego nawierzchnię.

Kolce do trawy - jakie wybrać?

Wybierając kolce do trawnika, które mają działać jako aerator, bez wątpienia należy dopasować je do posiadanego walca. Najważniejsza jest jego średnica, bo tylko odpowiednio dopasowana do walca obręcz z kolcami będzie dobrze spełniać swoją rolę. W naszym sklepie znajdziesz obręcze o różnej średnicy, więc wybierając kolce dla siebie sprawdź dokładnie ten parametr. Zwróć również uwagę na ich długość oraz na sposób montażu. Im dłuższe kolce, tym lepiej spulchnią one ziemię, a im łatwiejszy montaż, tym szybciej przygotujesz swój aerator do działania.

W sklepie Rolmarket.pl oferujemy kolce polskich producentów, które są wykonane z mocnej i wytrzymałej stali. Dzięki temu doskonale sprawdzają się jako aerator do trawnika i nie wyginają się podczas wałowania. Jakość ich wykonania sprawia, że będą się one sprawdzać w swojej roli przez wiele sezonów, a ich regularne użytkowanie z pewnością sprawi, że Twój trawnik będzie prezentował się doskonale.

 

Walce do trawy - inne kategorie:

      pixel