Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kolce do walca

( ilość produktów: 3 )

Marzysz o przydomowym trawniku, który będzie równy i gęsty niczym dywan? To możliwe, ale musisz o niego regularnie dbać, kosząc, podlewając i nawożąc. Dobrze jest również wykonywać inne zabiegi pielęgnacyjne, wśród których na pierwszy plan wysuwa się aeracja. Sprawdź na czym polega ten zabieg i przejrzyj kolce do walca, które mogą Ci pomóc go wykonać.

Kolce do walca - do czego służą?

Kolce do walca to proste narzędzie ogrodnicze, które doskonale sprawdza się podczas aeracji czyli napowietrzania trawnika. To zabieg, który można wykonywać kilka razy w roku, a szczególnie ważne jest wykonanie go na wiosnę. Jego zadaniem jest przerwanie ciągłości darni oraz spulchnienie gleby, by korzenie trawy miały lepszy dostęp do wody i składników odżywczych. Napowietrzony trawnik lepiej rośnie, trawa przestaje mieć tendencję do rośnięcia w kępach, a wszelkie składniki odżywcze dostarczane za pośrednictwem nawozu mogą swobodnie wnikać do korzeni. To dzięki temu źdźbła trawy stają się mocne i nabierają intensywnie zielonej barwy, dodając przydomowemu trawnikowi siły i mocy.

Do aeracji można wykorzystywać również specjalne aeratory, ale walec z kolcami ma tę przewagę nad nimi, że nie tylko napowietrza glebę, ale też wyrównuje ewentualne nierówności np. powstałe w wyniku działania kretów, nornic czy innych gryzoni ryjących. Szczególnie dużo pracy przy wyrównywaniu może być na wiosnę, gdyż krety nie próżnują zimą i kopce świeżej ziemi mogą się pojawić nawet wtedy, gdy trawnik jest pokryty dużą warstwą śniegu.

Jakie kolce do walca wybrać?

Znając rolę kolców do walca musimy stwierdzić, że to narzędzie, które bez wątpienia może wpłynąć na wygląd Twojego trawnika. Wybierając kolce musisz zwrócić uwagę jaką średnicę ma walec, na którym chcesz je zamontować. W naszym sklepie są kolce o różnej średnicy, dopasowane do walców, które mamy w ofercie. Możesz zatem wybrać kolce na walec 27cm, 28cm czy 30cm, które sprzedawane są w kompletach po 5 obręczy.

Przy wyborze kolców zwróć również uwagę na ich długość oraz sposób montażu. Im dłuższy kolec, tym głębiej wniknie w glebę, co z pewnością poprawi jakość trawnika w Twoim ogrodzie. Wybierz taki model, który będzie łatwy w montażu, co zaoszczędzi Ci sporo czasu podczas przygotowania walca do pracy.

Przejrzyj dostępne modele kolców do trawy, zobacz, które pasują do Twojego walca i zamów je już teraz, bo Twój ogród zasługuje na piękny trawnik, a to narzędzie doskonale może Ci w tym pomóc.

 

Walce do trawy - inne kategorie:

      pixel