Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Walce do trawy z kolcami

( ilość produktów: 1 )

Walec do trawy z kolcami

Piękny trawnik wokół domu to marzenie, którego realizacja wymaga sporo wysiłku. Pielęgnacja trawnika to szereg prac takich jak koszenie, podlewanie, nawożenie oraz spulchnianie i napowietrzanie. Do koszenia konieczna jest kosiarka, do podlewania wąż ogrodowy, a do napowietrzania doskonale się nadaje się walec wyposażony w kolce. Zobacz, jakie walce znajdziesz w naszym sklepie i wybierz walec z kolcami najlepszy dla siebie.

Walec ogrodowy - nie tylko do zakładania trawnika

Często można spotkać się z opinią, ze wał do trawy potrzebny jest tylko na początku, gdy zakładamy trawnik. Jest w tym stwierdzeniu tylko ziarnko prawdy, gdyż walec do trawy faktycznie jest konieczny przy wyrównywaniu podłoża i przygotowaniu go pod trawnik, ale to wcale nie znaczy, że nie przyda się podczas pielęgnacji trawnika. Może on bowiem pełnić wiele funkcji dodatkowych np. aeratora, gdy założymy na niego odpowiednie kolce. Ich zadaniem jest napowietrzanie gleby oraz przekłuwanie darni, co doskonale wpływa na stan i jakość trawnika. Działania te doskonale wpływają na stan trawnika, gdyż kolce spulchniają glebę oraz ułatwiają korzeniom trawy dostęp do wody, substancji odżywczych i nawozów. Im lepiej spulchniony trawnik, tym lepiej będzie wyglądał i cieszył nasze oczy.

Jaki walec ogrodowy wybrać? 

Wybierając walec ogrodowy z pewnością należy zwrócić uwagę na jego jakość. Należy pamiętać, że walec ogrodowy napełnia się wodą lub piaskiem, a po napełnieniu jest on naprawdę ciężki, więc blacha, z której jest on wykonany powinna być dobrej jakości. W naszym sklepie polecamy polski walec ogrodowy wyprodukowany z grubej stali malowanej proszkowo. Dodatkiem do niego mogą być kolce do walca ogrodowego, które są dostępne w formie obręczy. Jeśli chcesz wykorzystać walec do napowietrzania trawnika, to musisz nałożyć kolce w formie obręczy na walec i już masz sprzęt, z pomocą którego możesz przeprowadzać aerację.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na walec ogrodowy do trawy o szerokości 50cm lub 80cm. Większy walec sprawdzi się przy dużych powierzchniach, bo dzięki większej szerokości praca pójdzie zdecydowanie szybciej. Z kolei przy małym trawniku, szeroki walec ogrodowy do trawy mógłby być niewygodny w użytkowaniu, gdyż trudno byłoby nim manewrować. W takich małych ogródkach lepiej sięgnąć po węższy walec do trawnika, zamontować na nim kolce, a następnie napowietrzyć trawnik i cieszyć się, jak zmienia się w piękny zielony dywan.

Zastanów się, jaki walec ogrodowy byłby najlepszy dla Ciebie, a potem wybierz taki, który najlepiej pasuje do rozmiarów Twojego trawnika. Dzięki niemu Twój ogród będzie jeszcze piękniejszy, więc nie zwlekaj dłużej, lecz wybierz model walca do trawy odpowiedni dla siebie.

Walce do trawy - inne kategorie:

      pixel