Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Walce do trawy Fiskars

( ilość produktów: 3 )

Ładny trawnik koło domu wymaga wiele pracy i wytrwałości. Zanim będziemy mogli zabrać się za regularne podlewanie, koszenie i nawożenie, należy prawidłowo założyć trawnik. Przy jego zakładaniu bez wątpienia konieczny będzie walec. Poznaj walce do trawy Fiskars i jak najlepiej zadbaj o swój trawnik.

Walec do trawy - najważniejsze funkcje

Walec do trawy to urządzenie, którego głównym zadaniem jest odpowiednie przygotowanie podłoża pod trawnik. Dobry walec musi być zatem odpowiednio ciężki, żeby mógł dobrze wyrównać podłoże, a jednocześnie wbić świeżo posiane nasiona w ziemię. W zależności od potrzeb i możliwości można go napełnić wodą, piaskiem lub ziemią, a w zależności od rodzaju użytego materiału walec może mieć różną wagę.

Podczas napełniania należy pamiętać, że walec ogrodowy nie może być zbyt ciężki, bo przecież trzeba nim manewrować, zawracać i omijać ewentualne przeszkody na drodze. Idealny walec do trawy jest zatem ciężki, ale jednocześnie nie aż tak bardzo, by nie można go było wygodnie ruszyć z pomocą siły mięśni. Dobry walec do trawy musi być również wytrzymały, by nie zniekształcać się na nierównościach, a jednocześnie zaprojektowany w taki sposób, by jak najmniej obciążać mięśnie i stawy podczas jego użytkowania. Dobrze byłoby również, by walec miał możliwość zamontowania kolców, które pozwolą na aerację trawnika czyli kolejny zabieg, który doskonale wpływa na stan darni.

Walec do trawy Fiskars - doskonałe narzędzie do ogrodu 

W naszym sklepie znajdziesz walce do trawy różnego rodzaju, a na szczególną uwagę zasługują walce Fiskars. Podobnie jak inne narzędzia tej marki są one zaprojektowane z troskę o wygodę i ergonomię użytkowania, a do ich produkcji użyto materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu będą one przez długi czas spełniać swoją funkcję, wspierając troskę o doskonały wygląd trawnika.

Walec ogrodowy Fiskars przydaje się nie tylko podczas zakładania trawnika, ale również wtedy, gdy pojawią się na nim nierówności spowodowane np. działalnością kretów. Dobrze sprawdzi się również jako aerator, gdyż walec Fiskars można wyposażyć w obręcze z kolcami. Kolce wbijają się w ziemię na głębokość kilku centymetrów, dzięki czemu spulchniają glebę, zapobiegają powstawaniu kęp trawy, a to z kolei świetnie wpływa na dostęp do wody i składników odżywczych.

Przejrzyj ofertę walców do trawy Fiskars dostępnych w naszym sklepie. To prawdziwa ekstraklasa wśród narzędzi ogrodniczych, więc jeśli chcesz, by walec służył Ci przez długi czas, to wybierz markę Fiskars i wypróbuj ten walec u siebie.

 

      pixel