Roboty koszące

( ilość produktów: 4 )

Koszenie trawników dla niektórych jest sposobem na relaks po tygodniu ciężkiej pracy umysłowej, a dla innych koniecznością, której chętnie chcieliby uniknąć. Na szczęście koszenie trawnika już nie musi oznaczać kilku godzin spędzanych przy kosiarce każdego tygodnia, gdyż koszenie mogą przejąć roboty koszące.  

Roboty koszące – wygoda i skuteczność

Roboty koszące to idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, którym trudno znaleźć czas na regularne koszenie trawnika. To również świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy po prostu nie lubisz kosić trawy, a chcesz mieć przy domu angielski trawniczek. Roboty koszące mogą Ci to zapewnić, gdyż koszenie trawnika z ich pomocą nie wymaga Twojej obecności w domu.   Roboty koszące mogą dotrzeć do każdego zakamarka Twojego ogrodu. To Ty decydujesz gdzie mają kosić i do centymetra wyznaczasz im zakres koszenia. Dzięki temu nie musisz się martwić, że utkną gdzieś w ogrodzie i nie wykonają do końca swojej pracy.   W koszeniu nie przeszkodzi im nawet deszcz. Nowoczesne roboty koszące mają czujnik deszczu, który nakazuje im wrócić do bazy jak tylko zaczyna działać. Niektóre takiego czujnika nie mają, ale mogą kosić nawet podczas deszczu. Dzięki nim Twój trawnik zawsze wygląda pięknie, niezależnie od tego, jaka jest akurat pogoda.  

Roboty koszące – ciche i bez zbiornika

Koszenie trawników zwykle powoduje hałas. Każdego letniego popołudnia czy w sobotni poranek na terenach podmiejskich słychać pracę kosiarek. Nowoczesne roboty koszące to urządzenia ciche, a nawet ultra ciche jak robot koszący Gardena Sileno+. Nie zakłuci on ciszy w ogrodzie nawet wtedy, gdy będzie pracował. Dzięki temu możesz wykorzystać ten czas na odpoczynek, czytanie książki czy inne przyjemności, a trawnik i tak będzie skoszony.   Roboty koszące to urządzenia, które nie mają zbiornika na trawę. Wbrew pozorom nie jest to jednak ich wada, ale zaleta. Roboty koszące ścinają trawę na bardzo krótkie źdźbła, dzięki czemu nie musisz ich zbierać. Opadając na ziemię tworzą naturalny nawóz, dzięki któremu trawnik jest zawsze dobrze nawieziony.

Roboty koszące – wybierz odpowiedni dla siebie

Wybierając model robota koszącego warto zwracać uwagę na jego zasięg. Producenci oferują roboty koszące o małym zasięgu dla właścicieli niewielkich ogródków przy domach w zabudowie szeregowej czy bliźniakach. Są jednak również roboty koszące o większym zasięgu, idealne dla właścicieli większych działek. Warto zwrócić również uwagę na stopień nachylenia terenu, bo różne roboty koszące radzą sobie w innych warunkach. Zobacz parametry robotów koszących w naszym sklepie i wybierz robot koszący, które najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie.

    pixel