Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Taczki i wózki ogrodowe

( ilość produktów: 5 )

Prace ogrodowe wymagają posiadania bardzo różnego sprzętu. Konieczne są narzędzia do cięcia, grabienia, kopania czy podlewania, ale niezbędne są również rzeczy ułatwiające transport. Wózki magazynowe, transportowe, ogrodowe przeznaczone są do wykonywania różnorodnych prac ogrodowych, przydomowych i domowych. Idealnie sprawdzają się podczas transportu zarówno lżejszych rzeczy jak liści, trawy, torfu, ziemi, zabawek, śmieci, resztek roślin, ale także tych, których ciężar jest już zdecydowanie większy jak drewna, kamieni, narzędzi. Zobacz, jak szeroki wybór wózków i taczek znajdziesz w naszym sklepie Rolmarket.pl.

Różne wózki, różne przeznaczenie

Każdy wózek: magazynowy, transportowy czy ogrodowy może znacznie ułatwić nam pracę w ogrodzie, garażu czy podczas dowożenia ciężkich i dużych gabarytowo przedmiotów. Warto jednak wiedzieć, że każdy z nich ma swoje przeznaczenie.

Wózki ogrodowe oraz taczki służą głównie do prac ogrodowych i przydomowych. Zdecydowanie przyspieszają czynności porządkowe w ogrodzie czy sadzie np. podczas oczyszczania trawnika po zimie, koszenia trawy, dostarczenia roślin do sadzenia czy przewożenia większych narzędzi niezbędnych do pracy. Najczęściej mają ciekawą estetycznie konstrukcję oraz kolor, dlatego też ładnie się prezentują podczas prac. Dodatkowo wykonane są z materiałów wysokiej jakości, co sprawia, że posłużą kilka sezonów. Są łatwe w czyszczeniu i wygodne w zastosowaniu.

Wózki magazynowe i transportowe służą do przewożenia ciężkich rzeczy, których samodzielne przeniesienie jest bardzo trudne lub wręcz niemożliwe. Doskonale zatem nadają się do przewiezienia worków, paczek, kartonów oraz transportu innych przedmiotów i towarów. Najczęściej stosowane są na magazynach, halach produkcyjnych, sklepach, ale także idealnie spełnią swoją funkcję do użytku domowego. W naszej ofercie sklepu znajdziecie Państwo wózki dwukołowe oraz platformowe. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, zatem ich czas użytkowania jest bardzo długi. Są wygodne w użyciu i nie zajmują dużo miejsca, a jest to ważne, jeśli przechowujemy je np. w garażach lub innych małych pomieszczeniach.

Na co zwracać uwagę wybierając wózek ogrodowy i taczki?

Wózki ogrodowe i taczki przydają się przede wszystkim podczas wykonywania różnych prac ogrodowych. Wybór konkretnego modelu, który znajdzie się w naszym ogrodzie nie jest łatwy, ale bez wątpienia trzeba powiedzieć, że zależy on przede wszystkim od tego, do czego wózek ma być używany. Jeśli głównym produktem przewożonym z jego pomocą będą wyrwane chwasty, wycięte gałęzie czy obcięte przekwitłe kwiaty, to wystarczą wózki ogrodowe o niewielkiej pojemności. Mogą to być wózki plastikowe, z wygodnym uchwytem i dwoma niewielkimi kółkami. W łatwy sposób można je ciągnąć za sobą chwytając je jedną ręką, a w drugiej niosąc potrzebne narzędzia ogrodowe. Jeśli jednak wózki ogrodowe mają służyć do przewożenia skoszonej trawy, zebranych gałęzi czy przedwcześnie opadniętych owoców w sadzie, to może się okazać, że lepsze będą taczki ogrodowe. Mają one zwykle większą pojemność niż wózki ogrodowe i są wykonane z metalu, który jest dużo trwalszy i bardziej wytrzymały. Taczki można wyładować po brzegi, a ich ładowność sprawia, że nadają się również do przewożenia ciężkich rzeczy. Taczki trzeba jednak wieźć dwoma rękami, co z jednej strony pozwala rozłożyć ciężar równomiernie, a z drugiej uniemożliwia wykorzystanie wolnej ręki do przenoszenia narzędzi.

Ważnym elementem, na który należy zwracać uwagę wybierając wózek i taczki jest materiał, z którego zostały wykonane. Taczki ogrodowe najczęściej są wykonane ze stali nierdzewnej, choć można spotkać również taczki wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest ono wytrzymałe i odporne na promienie UV, dzięki czemu będzie trwałe i przez długi czas będzie służyło bardzo dobrze. Z podobnego materiału są wykonane wózki, które dzięki temu są lekkie i odporne na uszkodzenia. Są również łatwe do czyszczenia. Wystarczy wykorzystać węże ogrodowe wyposażone w odpowiednie zraszacze i pistolety, a już po chwili wnętrze wózka będzie czyste i będzie wyglądać jak nowe.

Wybierając wózki i taczki warto zwrócić uwagę również na koła. Taczki zwykle mają grube koła piankowe lub pompowane, dzięki czemu bez trudu są w stanie wytrzymać większe obciążenie. Z kolei koła wózka są wykonane z tworzywa, ale według opinii jego użytkowników są one wystarczająco wytrzymałe i dobrze się sprawdzają w swojej roli.

Wybierz odpowiedni produkt dla siebie

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór wózków i taczek, które świetnie pomogą Ci w pracy w ogrodzie. Przejrzyj dostępne produkty i wybierz te z nich, które najlepiej pasują do sposobu, w jaki chcesz je wykorzystać. Zwróć również uwagę na ich pojemność oraz rodzaj kółek i materiału, z którego wykonane są taczki. Im lepiej je wybierzesz, tym lepiej sprawdzą się podczas wykonywania prac ogrodowych. Być może okaże się, że w swoim ogrodzie skorzystasz z wózka, bo przyda się podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, ale konieczne będą również taczki, bo zdecydowanie łatwiej będzie na nie ładować liście podczas jesiennych prac porządkowych. Jeśli zdecydujesz się na taczki, to wybierz również odpowiednie widły przydatne podczas nakładania zebranych liści na taczki,  grabie konieczne do zbierania liści z powierzchni ogrodu i inne narzędzia ogrodnicze, które mogą przydać się podczas prac ogrodowych. Pamiętaj, że nasz sklep Rolmarket.pl oferuje bardzo szeroki wybór produktów, więc z pewnością znajdziesz u nas wszystko, czego potrzebuje Twój ogród, by wyglądać przepięknie.

Narzędzia ogrodnicze - powiązane kategorie:

      pixel