Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nasiona

( ilość produktów: 77 )

Zima to najlepszy okres na zaplanowanie rabat kwiatowych i grządek. Gdy już wybierzemy gatunki owoców, warzyw i kwiatów, które chcemy, aby znalazły się w naszym ogrodzie, warto odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w ich nasiona, jako że na przełomie stycznia i lutego ich wybór jest największy. To natomiast, kiedy uda nam się nasiona wysadzić do gruntu, zależy oczywiście od ich rodzaju, ale również od warunków atmosferycznych.

Jak wybrać nasiona kwiatów, owoców i warzyw?

Kupując nasiona kwiatów, warzyw czy owoców, pod uwagę należy wziąć kilka kwestii:

  • Zamiast kupować je na wagę, zaopatrzmy się w jedno – dwa opakowania z każdego gatunku. Zwróćmy uwagę, czy jest ono szczelnie zamknięte; najlepszym rozwiązaniem będą tu torebki hermetyczne. Zrezygnujmy z zakupu takich, które były wystawione na działanie promieni słonecznych i wilgoci; poznamy je po wyblakłym kolorze i pomarszczonym papierze.
  • Na opakowaniu nasion warzyw, owoców czy kwiatów powinien znajdować się ich termin przydatności (może być on zarówno nadrukowany, jak i naniesiony przy pomocy pieczątki). Od niego zależy zarówno zdolność, jak i siła kiełkowania roślin.
  • Torebka zawierać powinna również informację odnośnie maksymalnej wysokości osiąganej przez roślinę, miejsca, w którym powinna zostać zasadzona oraz terminu jej wysiewu i zbioru.
  • Jednym z rozwiązań będzie zaopatrzenie się w nasiona owoców, warzyw czy kwiatów polskich odmian. Związane jest to z przystosowaniem ich do panujących w naszym kraju warunków klimatycznych. Tego typu produkty są również tańsze niż te importowane.

Jak czytać opisy na etykietach nasion?


Szczególną uwagę warto również zwrócić na opisy nasion znajdujące się na opakowaniu:


MIX – oznacza mieszankę nasion w obrębie tego samego gatunku, które różnią się od siebie na przykład kolorem kwiatów
F1 – to odmiany mieszańcowe, które posiadają cechy szczególne
Jakość WE – nasiona, spełniające normy Wspólnoty Europejskiej
Nasiona kalibrowane – nasiona o jednolitym rozmiarze, których sianie jest wygodniejsze, a wschody – równiejsze
Nasiona inkrustowane – otoczone zaprawą z dodatkiem preparatu, który zwiększa przyczepność środka zaprawiającego
Nasiona ekologiczne – pozyskane z upraw, które mają certyfikat poświadczający wykorzystywanie ekologicznych metod uprawy
Nasiona otoczkowane – posiadające otoczkę zawierającą środki ochronne oraz nawozy. Większy rozmiar sprawia, że są łatwiejsze w siewie
Nasiona hydrokondycjonowane – poddane stosownym warunkowym cieplno – wilgotnościowym, co sprawia, że szybciej rosną
Nasiona zaprawiane – pokryte chemicznymi preparatami ochrony roślin
Nasiona zaprawiane z ziołami – moczone w wyciągach z ziół. To zaprawa nieco mniej skuteczna od tej opisanej powyżej, lecz nie zaburza naturalnych procesów, jakie zachodzą w glebie

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nasiona" :

pixel