Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kiełkownice

( ilość produktów: 1 )

Coraz więcej osób decyduje się zmienić nawyki żywieniowe i stara się lepiej odżywiać jedząc więcej warzyw i owoców. Idealnym uzupełnieniem takiej diety są kiełki będące prawdziwą bombą witaminową. Gotowe można kupić w niemal każdym dobrym sklepie spożywczym, ale znacznie większą wartość odżywczą mają te wyhodowane w domowym zaciszu. Najlepszy urządzeniem do realizacji tego celu jest kiełkownica, którą znajdziesz w naszym sklepie.

Jak hodować kiełki w domu?

Jeśli chcesz rozpocząć uprawę kiełków w domu, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - to bardzo proste. Nie trzeba do tego posiadać specjalnych umiejętności ogrodniczych, a doglądanie hodowli nie wymaga wiele zachodu. Do uprawy kiełków można wykorzystać zwykły słoik litrowy, ale znacznie prostsza w obsłudze będzie kiełkownica. To urządzenie, które pozwala jednocześnie hodować różne gatunki nasion, dzięki czemu możesz zadbać o odpowiednią różnorodność smaków w swoim menu oraz dopasować uprawę do upodobań całej rodziny.

Hodując kiełki w kiełkownicy musisz pamiętać o najważniejszym elemencie uprawy czyli regularnym podlewaniu. Nie znaczy to jednak, że kiełkujące nasiona lubią nadmiar wody, dlatego kiełkownice pozwalają zadbać o równomierny odpływ wody, gdyż są wyposażone w specjalne czerwone syfony. Służą one również do odprowadzania gazów powstających w trakcie wzrostu nasion. Jednym słowem zapewniają komfortowe warunki podczas kiełkowania. Kiełkownicę należy ustawić w jasnym miejscu, gdzie nasiona na kiełki będą miały dostęp do światła.

Najważniejsze cechy kiełkownicy

Oprócz wspomnianych wyżej warunków uprawy należy również pamiętać, że istotne są duże szalki, dzięki którym możliwe jest stopniowe wysiewanie nasion. W ten sposób można zadbać o stały dostęp do gotowych kiełków i nie trzeba czekać, aż kolejna partia nasion wyrośnie. 

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, ze warto kupić kiełkownicę czyli specjalne naczynie pomagające w kiełkowaniu nasion. Polecamy Twojej uwadze również doniczki na zioła i nasiona warzyw do wysiania w przydomowym ogrodzie, dzięki którym Twoja kuchnia będzie jeszcze zdrowsza.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nasiona" :

      pixel