Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Facelia na poplon

( ilość produktów: 3 )

Odpowiednie przygotowanie gleby do siewu roślin uprawnych to warunek konieczny, by osiągnąć wysokie plony. Gleba zasobna w składniki odżywcze pozwala na prawidłowy wzrost roślin, więc celem każdego rolnika jest troska o jak najlepszy skład gleby. Aby to osiągnąć można stosować nawozy sztuczne, ale doskonałe efekty daje również wysiew roślin na poplon. 

Facelia – poplon doskonały

 Facelia to roślina, która należy do roślin chętnie wybieranych na paszę dla bydła. Rośnie szybko dzięki czemu w krótkim czasie można osiągnąć bardzo dużo masy zielonej, która po przeoraniu staje się świetnym nawozem zielonym. To roślina z drobnymi niebieskimi kwiatami, które wysiane na polu nie tylko spełniają swoją funkcję, ale również przepięknie wyglądają. Sianie facelii na poplon pozwala spulchnić glebę, poprawić jej strukturę oraz wzbogacić o cenną próchnicę. Dodatkowo facelia poplon pozwala zwiększyć zawartość azotu w glebie, gdyż jest to roślina, której korzenie wiążą azot z powietrza. Wybierając facelię jako roślinę na poplon ograniczasz konieczność używania nawozów sztucznych. Dzięki temu pozytywnie wpływasz na środowisko naturalne oraz poprawiasz ekologię w swoim gospodarstwie. 

Facelia na poplon i dla pszczół

 Facelia jest nie tylko rośliną sianą na poplon i wykorzystywaną jako pasza. Jest to również roślina miododajna, a miód faceliowy, choć niezbyt popularny, należy do bardzo delikatnych miodów. Dzięki takim właściwościom facelia poplon może jednocześnie spełnić dwie role. Z jednej strony pozwoli zadbać o glebę po zebraniu roślin uprawnych, a z drugiej strony będzie stanowić prawdziwą skarbnicę dla pszczół, które wyczarują z niej miód o doskonałych właściwościach leczniczych. 

Kiedy siać facelię?

 Facelia poplon jest wysiewana po zebraniu plonów. Jeśli zostanie wysiana do połowy sierpnia, to jest szansa na to, że zdąży zakwitnąć. Jeśli będzie wysiana później, to może nie zdążyć zakwitnąć przed końcem okresu wegetacji, więc nie spełni swojej miododajnej roli, ale jako poplon wystarczy zielona masa, którą rośnie szybko. Po przeoraniu spełni ona swoją rolę, czyli wzbogaci glebę w składniki odżywcze. 

Facelia na poplon – sama czy w mieszance

  Wysiew roślin wybieranych na poplon zależy od tego, jaki rodzaj roślin jest uprawiany na danym polu oraz czy rośliny na poplon mają do spełnienia również inne zadania. Facelia poplon może być wysiewana jako roślina samodzielna, ale często występuje również jako składnik mieszanki na poplon. Przydaje się to szczególnie w sytuacjach, w których chcemy nie tylko wzbogacić glebę o składniki odżywcze, ale również wykorzystać specyficzne właściwości różnych roślin, które pomogą chronić plony przed chorobami.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nasiona" :

    pixel