Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Koniczyna

( ilość produktów: 7 )

Osoby posiadające ogrody bazują przeważnie na roślinach ozdobnych. Nie jest to jednak regułą, gdyż równie często w ogrodach mających pełnić funkcje ozdobne wykorzystuje się rośliny znane z upraw rolnych. Rzadko wykorzystuje się je z takim samym przeznaczeniem, czyli po to, by zbierać plony, ale mimo wszystko można je skutecznie wdrożyć do ogrodu. Do takich roślin zalicza się między innymi koniczyna. Kwitnie ona efektownie i można ją śmiało wykorzystać do obsiania fragmentów rozległych ogrodów i wykorzystać jako element łąki. Jest to często o wiele bardziej estetyczny zabieg niż tworzenie wielko powierzchniowych trawników, które w dodatku wymagają bardzo dużych nakładów jeśli chodzi o ich bieżącą pielęgnację.

Tradycyjne zastosowanie koniczyny perskiej

Rolnicy tradycyjnie wykorzystują koniczynę do obsiewania pól. Jest to roślina, która daje bardzo obfite plony, przez co jest chętnie wykorzystywana przez rolników. Sama roślina stanowi świetne pożywienie dla zwierząt hodowlanych, a jej struktura sprawia, że jest idealnym materiałem na siano. Przeważnie jest jednak wykorzystywana do wypasu zwierząt hodowlanych i stanowi ciekawa alternatywę dla lucerny. Rośnie dość szybko i wysoko, co sprawia, że idealnie nadaje się do obsiania łąk i pól, które są integralnymi elementami ogrodów o bardzo dużych powierzchniach. Jest to ciekawa alternatywa zarówno pod względem wizualnym, jak i w kontekście optymalizacji efektywności zagospodarowania powierzchni, gdyż koniczyna nie wymaga aż tak dużej atencji, co tradycyjny trawnik, który regularnie trzeba pielęgnować.

Warunki wzrostu koniczyny

Koniczyna nie przyjmie się jednak wszędzie. Optymalne warunki do wzrostu to duża wilgotność oraz wysoka temperatura. W takich warunkach rośnie bardzo szybko i może osiągać nawet do kilkudziesięciu centymetrów. Najważniejsze podczas jej uprawy jest odpowiednie nawodnienie, przez co wysiewając ją w niewielkich ogrodach, jako ich element, należy dbać o to, by była regularnie podlewana.

    pixel