Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nasiona traw

( ilość produktów: 20 )

Nasiona traw rolniczych – sposób na rozsądne gospodarowanie

Podstawą zrównoważonego rolnictwa jest wytwarzanie takich ilości zasobów, by pokryły one zapotrzebowanie danego gospodarstwa. W przypadku hodowli istotne jest zapewnienie zwierzętom odpowiednich ilości pokarmu każdego dnia. W obliczu rosnących cen gotowych pasz warto sięgnąć po metody, chętnie stosowane przez naszych dziadków.

Wysiewając nasiona traw rolniczych, zapewniasz sobie dodatkowe zasoby różnego typu. Jest to nie tylko zielonka do skarmiania na bieżąco, ale również siano czy kiszonka. Zasianie pastwiska to także idealny sposób na uzupełnienie diety krów mlecznych w okresie letnim. Możesz wtedy ograniczyć ilość suchej paszy na rzecz pobieranej przez bydło świeżej trawy.

Nasiona traw łąkowych – wiele rolniczych zastosowań w jednym miksie

W skład mieszanek traw łąkowych wchodzą takie rośliny jak życica trwała, wielokwiatowa, kostrzewa, koniczyna czerwona czy lucerna. Takie połączenie zapewnia odpowiednią wytrzymałość nawet przy skrajnych warunkach atmosferycznych (np. suszy czy częstych opadach). Większość tych roślin posiada mocny, głęboki system korzeniowy, który ułatwia pobieranie istotnych składników odżywczych nawet z niższych warstw gruntu.

Trawy łąkowe idealnie nadają się na siano, zielonkę oraz kiszonkę. Wśród roślin, wchodzących w skład mieszanki możesz znaleźć miododajne odmiany, które ubogacą smak pszczelich produktów. Sama sucha masa jest dobrym źródłem białka o wysokiej kaloryczności i smakowitości. Tanie mieszanki to zazwyczaj jednoroczniaki, podczas gdy te nieco droższe mogą rosnąć bez strat nawet przez kilka lat.

Wysoki potencjał każdego nasiona, czyli trawy kośno-pastwiskowe w rolnictwie

Skład mieszanki kośno–pastwiskowej jest nieco krótszy niż roślin, przeznaczonych na łąki. W takich miksach znajdziesz nasiona trawy rolniczej, takiej jak życica trwała, kwiatowa oraz westerwoldzka, kostrzewa trzcinowa, a także niewielkie udziały tymotki i czerwonej koniczyny. Rośliny te są odporne na przegryzanie i koszenie, dzięki czemu mogą rosnąć przez wiele lat bez widocznych ubytków.

Szybki wzrost i wysoka wartość energetyczna sprawiają, że mieszanki kośno–pastwiskowe idealnie nadają się zarówno na paszę, jak i bieżący wypas. Warto wybierać miksy, zawierające rośliny wieloroczne, ponieważ pomoże to ograniczyć sezonowe koszty.

Nasiona trawy rolniczej – jak wybrać?

Decydując się na zakup nasion trawy rolniczej, warto zwrócić uwagę na stopień przystosowania roślin do warunków atmosferycznych. Im mocniejszy i głębszy system korzeniowy, tym lepsza odporność na mrozy, susze czy duże ilości opadów. Niektóre mieszanki przeznaczone są wyłącznie na żyzne gleby, podczas gdy inne zostały stworzone z myślą o słabszych gruntach. Przed wysianiem trawy rolniczej warto więc rozważyć, która z kompozycji sprawdzi się najlepiej na Twoich polach.

Kupując nasiona rolnicze, warto kierować się nie tylko ceną, ale również jakością. Najtańsze mieszanki mogą szybko obumrzeć, a także nie rosnąć zbyt dobrze. Szukając najwyższej jakości nasion z pewnego źródła, sprawdź nasz asortyment – z pewnością czeka Cię pozytywne zaskoczenie!

    pixel