Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Trawa łąkowa

( ilość produktów: 12 )

Kwietne łąki, które pięknie dekorują krajobraz latem i wiosną, to nie tylko ozdoba, ale cenna pasza dla wielu zwierząt hodowlanych. Nic zatem dziwnego, że rolnicy chętnie sięgają po mieszanki traw łąkowych oraz koniczynę i lucernę. Wszystkie nasiona tych roślin można znaleźć w naszym sklepie Rolmarket.pl

Trawa łąkowa – mieszanki różnego rodzaju

W naszym sklepie znajdziesz mieszanki traw łąkowych różnego rodzaju, dzięki czemu z pewnością znajdziesz trawy, które spełnią Twoje oczekiwania. Możesz zdecydować się na mieszanki z koniczyną, lucerną lub wyłącznie nasiona koniczyny czerwonej i lucerny. Wszystko zależy od tego, w jakim celu chcesz wysiać trawy łąkowe i na jakim terenie. Mamy mieszanki traw łąkowych na tereny suche i słabe ziemie, jak również nasiona ziół i kwiatów wabiących. 

Trawy łąkowe – z myślą o pszczołach

Warto wiedzieć, że niektóre mieszanki traw łąkowych to mieszanki zawierające rośliny miododajne. Ich posianie wabi pszczoły, a nektar i pyłek z nich zebrany staje się ważnym składnikiem produkowanego przez pszczoły miodu. Doskonałe właściwości miododajne ma koniczyna czerwona czy lucerna, ale również zioła, które wchodzą w skład dostępnych w naszym sklepie mieszanek wabiących owady. Walory te docenią przede wszystkim właściciele pasiek, ale powinni mieć je na uwadze wszyscy, którym zależy na wspieraniu pszczół. 

Trawy łąkowe – mieszanki w różnych opakowaniach

W naszym sklepie znajdziesz mieszanki traw łąkowych, które różnią się pomiędzy sobą nie tylko składem czy przeznaczeniem, ale również rozmiarem opakowania. Dzięki temu znajdzie coś dla siebie rolnik szukający mieszanki do wysiewu na dużym areale, jak i właściciel niewielkiego kawałka ziemi koło domu, na którym chce posiać mieszankę łąkową wabiącą pszczoły. W sklepie Rolmarket znajdą oni mieszanki traw w opakowaniach od 200g do 30 kg, co pozwoli im idealnie dobrać ilość nasion do obszaru, na którym chcą je zasiać.

Trawy łąkowe – dodatkowe źródło paszy

Zrównoważone rolnictwo powinno opierać się na pozyskiwaniu niezbędnych do prowadzenia gospodarstwa zasobów we własnym zakresie. Dotyczy to zarówno wyrobów odzwierzęcych, jak i pokarmu dla bydła czy drobiu. Produkując siano czy zielonkę we własnym zakresie, nie musisz kupować dodatkowej paszy, co jest ogromną oszczędnością.

Trawy łąkowe mogą stać się cennym źródłem pokarmu dla Twoich zwierząt hodowlanych. Ich wysoka odporność na koszenie i szybki wzrost gwarantują częste pozyskiwanie zielonki czy siana, bogatych w węglowodany, białko i cenne składniki odżywcze.

Trawa łąkowa – różnorodność to podstawa

Mieszanki traw łąkowych są zróżnicowane pod względem składu, choć pewne gatunki roślin występują niezależnie od ceny i przeznaczenia. Życica trwała stanowi dobrą bazę i ma najwyższy procentowy udział w niemal wszystkich mieszankach. To wieloletnia, niska trawa tworząca luźne kępki o bardzo dobrze rozwiniętym systemie korzeniowym. Ogranicza ona wyrastanie chwastów, częściowo chroni grunt przed erozją wietrzną i wodną, a także świetnie radzi sobie z udeptywaniem przez zwierzęta.

W mieszankach często można znaleźć także różne odmiany koniczyny, kostrzewy, jak również kupkówkę pospolitą. Trawa łąkowa przeznaczona na bardziej żyzne grunty zawiera również dodatek lucerny, która wzbogaca paszę o dodatkowe białko oraz witaminy.

Nasiona traw łąkowych – jak wybrać idealną mieszankę?

Zasianie trawy łąkowej to dobry sposób na zagospodarowanie nieużytków, a także pozyskanie dodatkowych zasobów, takich jak siano czy kiszonka. Aby móc cieszyć się szybko rosnącymi, zdrowymi roślinami, należy dopasować rodzaj mieszanki do typu gleby. Nasiona traw łąkowych w poszczególnych miksach są zróżnicowane, by umożliwić osiągnięcie jak największych plonów.

Mieszanki przeznaczone na tereny suche zawierają głównie życicę trwałą oraz różne odmiany kostrzewy, a także kupkówkę i koniczynę. Na gruntach o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym świetnie sprawdzą się trawy łąkowe z dodatkiem lucerny, a na podmokłych, wilgotnych polach – miksy zawierające koniczynę czerwoną.

Nasiona trawy łąkowej – wysoka jakość w przystępnej cenie

Kupując nasiona trawy łąkowej, nie zawsze warto kierować się wyłącznie ceną. Najtańsze mieszanki mogą nie być aż tak odporne na warunki atmosferyczne, jak produkty ze specjalnie wyselekcjonowanym zestawem roślin. Tanie trawy pastewne to w większości miks jednoroczny, a więc opłacalny wyłącznie przy zakupie. Pamiętaj również o tym, że im wyższa jakość mieszanki, tym lepszą paszę oraz siano pozyskasz dla swoich zwierząt.

Szukasz sklepu, w którym zaopatrzysz się we wszystko, co jest Ci niezbędne w gospodarstwie? Chcesz zakupić nasiona rolnicze najwyższej jakości z pewnego źródła? Sprawdź nasze propozycje i znajdź idealną dla swoich potrzeb mieszankę trawy łąkowej!

 

    pixel