Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Rzodkiew oleista poplonowa

( ilość produktów: 2 )

Rzodkiew oleista poplonowa – użyteczny jednoroczniak

Zrównoważona uprawa mocno wpływa na wielkość plonów, a przez to również na zyski rolnika. Jednym z jej elementów jest wykorzystywanie roślin poplonowych, które użyźniają glebę i dobrze wpływają na jej nawodnienie. Niektóre z nich działają dodatkowo jak naturalne pestycydy.

Rzodkiew oleista poplonowa cieszy się popularnością zwłaszcza wśród rolników uprawiających zboża, buraki cukrowe czy ziemniaki. Ta jednoroczna roślina doskonale wpływa na meliorację gleby oraz jej żyzność. Może być wykorzystana jako wartościowa pasza dla zwierząt lub naturalna biomasa. Rzodkiew oleista poplonowa ma więc wiele właściwości, które docenią zarówno hodowcy, jak i rolnicy zajmujący się tylko uprawą.

Rzodkiew oleista – kapustowata roślina na poplon

Rzodkiew oleista nie ma dużych wymagań. Potrafi przetrwać okresy bez nawadniania, przymrozki do -4℃, a także nie wymaga dużego nawożenia. Rzodkiew oleista może zostać wysiana na poplon od razu po zebraniu płodów ziemi, co również stanowi dużą zaletę. Dzięki temu może stanowić cenne źródło składników odżywczych dla zwierząt w okresie jesiennym oraz zimowym.

Roślina ta jest więc chętnie wykorzystywana przez hodowców zwierząt jako zielonka. Rolnicy skoncentrowani na uprawie wolą natomiast przeznaczyć plon na biomasę lub mulcz, pozyskując w ten sposób naturalny i ekologiczny nawóz.

Rzodkiew oleista – chwastobójczy poplon

Rzodkiew oleista świetnie sprawdza się jako poplon dla zbóż czy roślin okopowych. Jej szybko rozrastające się liście oraz rozwinięty system korzenny skutecznie blokują wzrastanie chwastów. Dodatkowo roślina ta wykazuje duże właściwości fitosanitarne. Pomaga ona w likwidacji nicieni, zwłaszcza mątwika burakowego oraz guzaka.

Jednak mimo wielu zalet, rzodkiew oleista również ma swoje słabe punkty. Nie powinna być wysiewana jako poplon dla rzepaku, ponieważ może stać się żywicielem groźnych dla obu roślin patogenów. Rzodkiew oleista nie jest również odporna na działanie środków ochronnych, dlatego warto ograniczyć ich stosowanie do minimum.

Rzodkiew na poplon – ekologiczny, zielony nawóz

Rosnące ceny nawozów sztucznych to dla rolników skuteczna motywacja do tego, by sięgnąć po bardziej organiczne metody użyźniania gleby. Rzodkiew wysadzona na poplon to jeden ze sposobów poprawy właściwości biochemicznych gruntu. Może zostać wykorzystana jako zielony nawóz po jesiennym przyoraniu lub pozostawiona jako mulcz aż do wiosny.

Rzodkiew na poplon dobrze chroni glebę przed erozją wodną oraz wietrzną. Jej mocno rozwinięty system korzeniowy nie pozwala na wymywanie z gruntu ważnych składników, potrzebnych do wzrostu i rozwoju wszystkich roślin.

Rzodkiew na poplon cieszy się w Polsce stale rosnącą popularnością. Kupując nasiona rolnicze tej rośliny, wybierz sprawdzonego producenta oferującego najwyższej jakości produkty. Sprawdź nasz asortyment oraz opinie klientów i przekonaj się, że znalazłeś swój nowy, ulubiony sklep rolniczy.

    pixel