Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Hydrożele ogrodnicze

( ilość produktów: 8 )

Jeśli szukasz skutecznych i wydajnych hydrożeli, które mogą być wykorzystywane do wszystkich upraw rolniczych, ogrodniczych i sadowniczych, to jesteś w dobrym miejscu. Zalet ich stosowania jest wiele, a do jednych z głównych należy fakt, że możemy zapomnieć o konieczności podlewania roślin na dłużej. Jakie hydrożele polimerowe mają zastosowanie? Sprawdź informacje dostępne na naszej stronie!

Jakie właściwości mają hydrożele polimerowe?

  Hydrożele polimerowe to najprościej mówiąc dodatki do ziemi ogrodowej, które pozwalają na zatrzymanie w niej wilgoci. Stały dostęp do wody sprawia, że hodowane przez nas rośliny mają zapewnione doskonałe warunki do lepszego rozwoju i wzrostu. Takie postępowanie sprawia także, że minimalizujemy narażenie roślin na tak zwany stres wodny. Dzięki hydrożelom nie musisz obawiać się, że hodowane przez Ciebie rośliny zaczną usychać i więdnąć. Możesz za to cieszyć się ich bujnym wzrostem i pięknym wyglądem. Do kolejnych zalet wykorzystania hydrożeli w swoich ogrodach należy także również to, że dzięki swojej dużej skuteczności pozwalają na znaczne oszczędności w zakresie podlewania ogródka, co z pewnością ucieszy każdego ogrodnika. Dzieje się tak dlatego, że polimery zapobiegają przesiąkaniu wody do głębszych warstw gleby. Dzięki temu wilgoć utrzymuje się w zasięgu korzeni roślin, więc mają do niej dobry dostęp. 

Czym są i jak działają hydrożele polimerowe?

  Środki te przyczyniają się także do poprawy struktury gruzełkowatej gleby, ponieważ mają zdolność do zwiększania i zmniejszania jej objętości. Ich pozytywne oddziaływanie na stan gleby przejawia się również w tym, że mają zdolność zmniejszania zanieczyszczenia wód gruntowych. Wszystkie wymienione aspekty dotyczące korzyści stosowania tych środków jasno wskazują, że warto je wypróbować we własnym ogródku. Przyczynia się to do lepszego wzrostu roślin, a także oszczędności finansowych wynikających z ograniczenia potrzeby nawadniania gleby.

      pixel