Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Hydrożele ogrodnicze

( ilość produktów: 8 )

Czy myślisz, że regularne podlewanie to jedyny sposób walki z suszą? Na szczęście możliwości troski o odpowiednie nawodnienie gleby są znacznie szersze, a jedną z możliwości jest stosowanie hydrożeli. Jeśli szukasz skutecznych i wydajnych hydrożeli, które mogą być wykorzystywane do wszystkich upraw rolniczych, ogrodniczych i sadowniczych, to jesteś w dobrym miejscu. Zalet ich stosowania jest wiele, a do jednych z głównych należy fakt, że możemy zapomnieć o konieczności podlewania roślin na dłużej. Jakie hydrożele polimerowe mają zastosowanie? Sprawdź informacje dostępne na naszej stronie!

Jakie właściwości mają hydrożele polimerowe?

Hydrożele polimerowe to najprościej mówiąc dodatki do ziemi ogrodowej, które pozwalają na zatrzymanie w niej wilgoci. Stały dostęp do wody sprawia, że hodowane przez nas rośliny mają zapewnione doskonałe warunki do lepszego rozwoju i wzrostu. Takie postępowanie sprawia także, że minimalizujemy narażenie roślin na tak zwany stres wodny. Dzięki hydrożelom nie musisz obawiać się, że uprawiane przez Ciebie rośliny zaczną usychać i więdnąć. Możesz za to cieszyć się ich bujnym wzrostem i pięknym wyglądem, a dodatki takie jak odpowiednie podłoża ogrodnicze i nawozy ogrodnicze jeszcze dodatkowo wspomagają ich rozwój, czyniąc z Twojego ogrodu przestrzeń pełną bujnej zieleni.

Do kolejnych zalet wykorzystania hydrożeli w ogrodach należy także również to, że dzięki swojej dużej skuteczności pozwalają one na znaczne oszczędności w zakresie podlewania ogródka, nawet jeśli wykorzystujesz zbiorniki na deszczówkę, do których podłączasz węże ogrodowe. Nie tylko zmniejszy ono zużycie wody i obniży rachunki na prąd, ale również z pewnością ucieszy każdego ogrodnika, który i tak ma bardzo dużo pracy związanej z pielęgnacją ogrodu. Hydrożel ogrodniczy swoje właściwości zawdzięcza temu, że polimery zapobiegają przesiąkaniu wody do głębszych warstw gleby. Dzięki temu wilgoć utrzymuje się w zasięgu korzeni roślin, więc mają do niej dobry dostęp. 

Hydrożel ogrodniczy to środek, który przyczynia się także do poprawy struktury gruzełkowatej gleby, ponieważ ma zdolność do zwiększania i zmniejszania jej objętości. Jego pozytywne oddziaływanie na stan gleby przejawia się również w tym, że ma on zdolność zmniejszania zanieczyszczenia wód gruntowych. Wszystkie wymienione aspekty dotyczące korzyści stosowania tych środków jasno wskazują, że warto stosować hydrożel we własnym ogródku. Przyczynia się to do lepszego wzrostu roślin, a także oszczędności finansowych wynikających z ograniczenia potrzeby nawadniania gleby.

Zasady stosowania hydrożelu ogrodniczego

Wiedząc już jakie właściwości ma hydrożel czas sprawdzić jak stosować hydrożel ogrodniczy. Jest to zadanie dziecinnie proste, które wymaga jedynie tego, by hydrożel ogrodniczy wymieszać z glebą w odpowiednich proporcjach. Każdy producent tego środka podaje proporcje na opakowaniu, więc przed rozpoczęciem prac związanych z użyciem hydrożelu należy dokładnie zapoznać się w instrukcją jego użytkowania.

Warto wiedzieć, że hydrożele utrzymują swoje właściwości nawet przez 5 lat, co oznacza, że przez cały ten czas możemy znacznie ograniczyć użycie wody, gdyż dzięki zastosowaniu hydrożelu ryzyko suszy będzie bardzo niskie. Po tym okresie hydrożel ulega rozkładowi, a jego pozostałości są bezpieczne dla środowiska. 

W naszym sklepie znajdziesz hydrożel ogrodniczy w opakowaniach różnego rozmiaru. Możesz wybrać małe opakowania produktu, których użyjesz w małym przydomowym ogrodzie, a także większe komplety, zawierające hydrożel ogrodniczy pozwalający na utrzymywanie wilgotności gleby na dużych areałach. Warto też wiedzieć, że hydrożel ogrodniczy doskonale sprawdza się nie tylko w ogrodzie czy na terenach zielonych, ale można go również stosować w uprawie roślin doniczkowych. Dzięki niemu wszystkie rośliny mają lepsze warunki do rozwoju systemu korzeniowego, a wysiane w glebę z hydrożelem nasiona kwiatów i warzyw mogą swobodnie kiełkować i się rozwijać. Przejrzyj dostępne w naszym sklepie hydrożele, a jeśli zależy Ci na ekologicznej uprawie roślin, to zwróć uwagę również na nawozy ekologiczne i nawozy bio oraz kompostowniki, z pomocą których wprowadzisz do swojego ogrodu więcej rozwiązań ekologicznych.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nawozy ogrodnicze" :

    pixel