Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kredy nawozowe

( ilość produktów: 3 )

Piękny trawnik to marzenie niejednego właściciela choćby niewielkiego kawałka przydomowego ogrodu. Uprawa i pielęgnacja takiego trawnika nie jest jednak łatwa i wymaga sporo samozaparcia. Samo podlewanie i koszenie ogrodu zajmuje sporo czasu, jeśli chcemy mieć trawnik równy i pozbawiony chwastów, ale często jest niewystarczające. Dobrze utrzymany trawnik wymaga również odpowiedniej gleby, odkwaszonej i pełnej składników odżywczych. Nie każda gleba jest taka ze swojej natury, ale są nawozy, które mogą pomóc w walce o optymalne warunki do rozwoju naszego trawnika. Jednym z nich są kredy nawozowe.

Kredy nawozowe – sposób na kwaśną ziemię

Kredy nawozowe to nawozy służące do odkwaszania gleby. Dzięki ich zastosowaniu gleba zmniejsza swoją kwaśność, dzięki czemu trawa i inne rośliny (oprócz kwasolubnych) mają lepsze warunki do rozwoju. Mniejsza kwaśność gleby zapobiega rozwojowi mchu i sprawia, że rośliny mają lepszy dostęp do składników odżywczych znajdujących się w glebie. Wybierając kredy nawozowe do swojego trawnika warto zerknąć na wydajność danego nawozu oraz dostosować ilość kredy nawozowej do rodzaju gleby, na której będziemy ją wysypywać. Inaczej dawkuje się kredę nawozową, zwaną również wapnem ogrodowym, na glebach lekkich, a inaczej na ciężkich. Różne jest również dawkowanie w zależności od tego, czy jest to pierwsze nawożenie, czy też może jest to kolejna dawka nawozu. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując kredy nawozowe jesienią lub wczesną wiosną, rozsypując kredę na powierzchni gleby, a następnie mocno ją podlewając.

Kredy nawozowe – szeroki wybór

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kred nawozowych dostępnych w naszym sklepie. Mamy zarówno kredy w niewielkich workach, idealne do małych przydomowych ogrodów, jak i w większych workach, najbardziej opłacalne przy trawnikach o większej powierzchni. Wszystkie dostępne w naszym sklepie kredy nawozowe są najwyższej jakości, dzięki czemu niezależnie od wyboru masz pewność, że kupujesz produkt, który na pewno poprawi jakość Twojego trawnika.

    pixel