Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Mączka bazaltowa

( ilość produktów: 1 )

Mączka bazaltowa od Rolmarket

Nadaje się do nawożenia pól uprawnych, plantacji szklarniowych, sadów drzew owocowych, plantacji w domowym ogródku oraz tych małych na tarasie czy balkonie. Nie tylko nawozi glebę, lecz również chroni rośliny przed atakami szkodników. Nic więc dziwnego, że uwielbiają ją drzewa i krzewy owocowe, warzywa, rośliny strączkowe oraz rośliny ozdobne. Jest tak niesamowicie łatwa w użyciu, że z podaniem jej jako nawozu poradzi sobie zarówno wytrawny plantator jak i ogrodnik hobbysta. Mączka bazaltowa to nawóz naturalny, prosty w aplikacji i o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Ogrodniku, plantatorze – zadbaj o pozytywny rozwój plantacji i zapewnij ochronę swoim roślinom. W niniejszej kategorii znajdziesz mączki bazaltowe oferowane przez Rolmarket!

Mąka bazaltowa – nawóz ze skał bazaltowych

Mąka bazaltowa jest wytwarzana ze skał bazaltowych. Bazalt to skala wulkaniczna bogata w minerały i związki takie jak fosfor, krzemionka, glin, magnez, tytan, potas, wapń, żelazo czy siarka. Wymienione substancje doskonale użyźniają glebę i dopingują wzrost roślin. Aby jednak mogły być łatwo przyswojone, to skały bazaltowe należy przetworzyć na mączkę. Mączkę bazaltową uzyskujemy wskutek mielenia okruchów skalnych. Nawóz w takiej formie z wyglądu przypomina nieco cement lub mąkę zbożową.

Mączka bazaltowa – idealny nawóz na bioplantację!

Mączka bazaltowa jest nawozem naturalnym, dlatego w jego składzie nie znajdziemy chemicznych substancji. Możemy ją więc stosować na uprawach ekologicznych i bez obaw aplikować ją na plantacjach warzywnych czy owocowych. To nawóz bezpieczny zarówno dla roślin, jak i dla człowieka – nie zmieni koloru ani smaku owoców, ani nie wydzieli do nich żadnych szkodliwych substancji.

Mąka bazaltowa do ochrony roślin przed ślimakami

Przy wykorzystaniu mączki bazaltowej możesz stworzyć barierę chroniąca plantację przed atakami ślimaków. To proste – rozsyp mączkę wzdłuż sadzonek, tworząc w ten sposób okrąg. Bariera wytworzona w taki sposób uchroni Twoją plantację przed atakami ślimaków. Te małe stworzenia omijają bariery z mączki fosforowej, ponieważ drobinki mączki przyklejają się do ich ciała i uniemożliwiają dalsze przemieszczanie!

Mąka bazaltowa – idealny nawóz zimowy!

Jako nawóz, mąkę bazaltową możemy stosować przez cztery pory roku. Warto jednak nadmienić, że mąka bazaltowa nie zawiera azotu, natomiast jest bogata w fosfor i potas. Azotu nie powinny zawierać jesienne i zimowe nawozy ogrodnicze, natomiast związki takie jak fosfor i potas wzmacniają rośliny i pozwalają im lepiej przetrzymać niskie temperatury. Nie ma co ukrywać – to nawóz dobry na każdą okazję, którego paczka powinna znaleźć się w każdym przydomowym składziku!

      pixel