Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Mikoryza - szczepionki mikoryzowe

( ilość produktów: 5 )

Czy wokół drzewek lub krzewów w Twoim ogrodzie rosną grzyby? Nie, prawda? Zauważ, że w lasach jest zupełnie na odwrót, a drzewa tam mają się świetnie. Taką korzystną „współpracę” roślin z grzybami nazywa się mikoryzą. Dzięki profesjonalnym szczepionkom mikoryzowym możesz zapewnić kwiatom, drzewom oraz krzewom w swoim ogrodzie warunki podobne do tych, które panują w lesie! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą szczepionek, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt.

Szczepionki mikoryzowe – jakie są ich zalety i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Korzyści stosowania szczepionek mikoryzowych jest wiele – przyczyniają się one do stworzenia lepszych możliwości do wzrostu i rozwoju roślin, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się pięknym ogrodem z bujną roślinnością. Dzięki nim poprawi się także przyswajalność składników obecnych w nawozach, dzięki czemu będziesz mógł ograniczyć ich stosowanie. Co więcej, zwiększy się także odporność Twoich roślin na suszę oraz na choroby odglebowe, co oznacza, że będziesz mógł zmniejszyć ilość używanych środków chemicznych służących do ochrony roślin.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szczepionki dostosowane do potrzeb różnych gatunków. Zawierają one strzępki grzybni, która w zależności od rodzaju mikoryzy oplata korzenie roślin (mikoryza ektotroficzna) lub wnika do ich wnętrza (mikoryza endotroficzna). Te dwa rodzaje mikoryzy mogą się też łączyć i wówczas szczepionka mikoryzowa zarówno oplata korzenie roślin, jak i wnika do komórek roślinnych. Najlepiej nadadzą się one do roślin wrzosowatych, ale skorzystają z nich także borówka amerykańska, azalie czy inne rośliny kwasolubne. Natomiast do drzew liściastych i roślin iglastych poleca się raczej szczepionki mikoryzowe ektotroficzne. Przed zakupem upewnij się więc, że wybierasz wariant, który będzie odpowiedni dla konkretnych grup roślin. Szczegółowe informacje na temat każdego z produktów znajdziesz w jego opisie.

Jak i kiedy stosować szczepionki mikoryzowe?

Stosowanie szczepionki mikoryzowej nie jest trudne i nie wymaga żadnych specjalistycznych umiejętności. Sprzedajemy szczepionki mikoryzowe w buteleczkach o niewielkich pojemnościach, dzięki czemu są one od razu gotowe do zastosowania – trzeba tylko odciąć od nich końcówki. Jedno opakowanie wystarcza zazwyczaj na zasilenie kilkudziesięciu roślin. Niekiedy należy zaopatrzyć się w specjalny aplikator i za jego pomocą wprowadzić szczepionkę do gleby. Wokół korzeni rośliny trzeba wykopać niewielki dołek (około 10 cm głębokości) i wycisnąć w to miejsce 10 ml substancji. Zasilone miejsce należy następnie zakopać i obficie podlać.  

A teraz najważniejsze – szczepionki mikoryzowe stosuje się jeden raz! W zupełności wystarczy to na zaspokojenie potrzeb gleby i poprawienie jej właściwości na zawsze. Najlepiej robić to tuż po zasadzeniu roślin, tak aby substancja szybko zdążyła wniknąć do ich korzeni. W razie jakichkolwiek pytań związanych ze stosowaniem szczepionek zachęcamy do kontaktu – chętnie udzielimy rad, dzięki którym Twój ogród stanie się jeszcze piękniejszy. Dzięki nim znacznie poprawisz kondycję roślin w Twoim ogrodzie oraz zapewnisz im obfite kwitnienie. To doskonały sposób na to, by w naturalny sposób zadbać o swoje rośliny ozdobne i nie tylko. Szczepionkę mikoryzową możesz z powodzeniem traktować jako uzupełnienie zabiegów pielęgnacyjnych roślin ogrodowych, nadal stosując nawozy ogrodnicze np. obornik granulowany lub kompost z przydomowego kompostownika. Wszystkie te produkty znajdziesz w naszym sklepie, więc zapraszamy na zakupy.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nawozy ogrodnicze" :

    pixel