Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawozy Azofoska

( ilość produktów: 6 )

Piękny ogród, w którym wszystkie rośliny rosną bujne, pięknie kwitną i dają obfity plon, to marzenie każdego właściciela choćby niewielkiego kawałka przydomowego ogrodu. Jego realizacja nie jest niemożliwa, choć nie przychodzi bez wysiłku, bo systematyczna pielęgnacja ogrodu, właściwe podlewanie oraz nawożenie to podstawowe warunki do tego, by ogród zamienił się w wymarzony. Z pomocą w realizacji tego marzenia przychodzą nawozy Azofoska, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie.

Nawozy Azofoska – znane i cenione od lat

Nawozy Azofoska to nawozy uniwersalne, które mają doskonale zbilansowany skład. Są one znane i stosowane od dziesięcioleci, a przede wszystkim cenione zarówno przez ogrodników amatorów, jak i osoby, które profesjonalnie zajmują się ogrodnictwem. W nawozach tej marki znajdują się w nich wszystkie najważniejsze składniki odżywcze czyli tzw. makroskładniki oraz mikroelementy, które odgrywają ogromną rolę w prawidłowym wzroście i rozwoju roślin.

Specjalnie opracowany skład sprawia, że nadają się one do bardzo wielu gatunków roślin. Doskonale wspierają one drzewa i krzewy owocowe, rośliny ozdobne, jak również warzywa, trawniki i kwiaty, zarówno te jednoroczne, jak i wieloletnie. W nawozie tym znajduje się azot, potas i fosfor, które są niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin oraz wspomagają gospodarkę wodną w roślinie i przyczyniają się do właściwego rozrostu systemu korzeniowego. Ważnym dodatkiem do tych trzech podstawowych pierwiastków jest obecność mikroskładników, takich jak bor, miedź, żelazo, mangan, molibden i cynk. Dają one roślinom jeszcze większą siłę, dzięki czemu są one bardziej odporne na choroby i szkodniki, które mogłyby im zaszkodzić.

To idealny wybór, gdyż jako nawóz uniwersalny zastępuje on nawozy wiosenne, nawozy do trawy i nawozy do kwiatów. Świetnie nadaje się zatem do każdego ogrodu, w którym uprawiane są różne gatunki drzew, krzewów, warzyw i trudno byłoby kupować wiele różnych rodzajów nawozów. Wystarczy wybrać nawóz Azofoski, który nadaje się do wszechstronnego stosowania. Jeden 10kg worek takiego nawozu wystarczy na 200m2, a zatem można z jego pomocą zapewnić odpowiednią ilość składników odżywczych roślinom na całkiem sporej powierzchni.

Stosowanie Azofoski - jak robić to dobrze?

Skuteczność nawozów jest zależna nie tylko od ich składników, ale również od właściwego sposobu ich podania. Zawarty w nawozie azot jest potrzebny roślinom w okresie intensywnego wzrostu, a zatem nawożenie roślin w ogrodzie najlepiej wykonać w okresie wiosennym. W przypadku roślin jednorocznych nawożenie przeprowadza się jednorazowo przed siewem, a w przypadku roślin wieloletnich zabieg ten przeprowadza się jak najwcześniej wiosną. Nawóz ten można stosować również do nawożenia pogłównego, ale wówczas trzeba zwracać baczniejszą uwagę na warunki, w których nawóz ma być aplikowany. Nie można bowiem stosować go na rośliny mokre, gdyż mogłoby im to zaszkodzić.

Nawożenie Azofoską będzie skuteczne nie tylko wtedy, gdy będzie wykonane w odpowiednim terminie, ale również będzie zależne od dostosowania odpowiedniej dawki. Dokładne dawki, które należy stosować są podane na opakowaniu, więc nawożąc drzewa i krzewy czy inne rośliny ozdobne należy dokładnie przestrzegać zaleceń producenta. Wbrew pozorom zbyt duża ilość nawozu nie pomoże roślinom, ale raczej im zaszkodzi, dlatego nie należy przesadzać i przekraczać ustalonych dawek, bo przenawożenie jest równie szkodliwe, co niedobór składników pokarmowych.

Poszukując wygodnego i skutecznego sposobu dokarmiania roślin należy zwrócić również uwagę na formę podania nawozu. Azofoska jest dostępna w dwóch formach, w płynie i jako Azofoska granulat. Wybór formy podania zależy od tego, jakie rośliny chcemy nawozić i jak będzie nam wygodniej to zrobić. Nawóz granulowany stosowany pod rośliny jednoroczne należy wymieszać z glebą jednorazowo przed siewem. Jeśli chcemy zastosować go pod krzewy i drzewa owocowe. Najlepiej wybrać do tego miejsce oddalone o ok. 30 cm od drzewka i odpowiednią dawkę nawozu należy wymieszać z wierzchnią warstwą gleby. Podobnie powinniśmy nawozić krzewy ozdobne i warzywa. Odpowiednie stosowanie nawozów sprawi, że gleba będzie bogata w mikroelementy, co przyczyni się do poprawy jakości upraw, a efektem tego będzie wyższa jakość przetworów.

Wybierz nawóz Azofoska najlepszy do Twojego ogrodu

W naszym sklepie znajdziesz pełen asortyment nawozów Azofoska, które różnią się od siebie wielkością opakowania oraz sposobem aplikacji. Mamy zarówno nawozy płynne, w butelkach o różnej pojemności, jak i Azofoska granulat, w opakowaniach po 3, 5, 10 a nawet 25 kg. Wybór wielkości opakowania zależy od areału, który masz do nawiezienia, więc przed zamówieniem zapoznaj się z dawkowaniem, by zamówić nawóz w odpowiedniej do potrzeb ilości. Nawozy Azofoski są cenione zarówno przez ogrodników hobbystów, działkowców z doświadczeniem jak i rolników. Wszyscy, którzy mieli okazję wypróbować przekonać się o doskonałym działaniu nawozu Azofoska na swoich roślinach twierdzą zgodnie, że jego zastosowanie przyniosło oczekiwane efekty. Dołącz do nich zamawiając odpowiedni dla Twojego ogrodu uniwersalny nawóz Azofoska granulat lub płynny i przekonaj się, że wszystko co mówili, jest prawdą. Nie zwlekaj już dłużej, lecz złóż zamówienie już teraz, a zaraz po otrzymaniu przesyłki nawieź drzewa i krzewy, warzywa i inne gatunki roślin w Twoim ogrodzie i obserwuj zmiany, jakie w nich nastąpią. To nawóz szybko działający, więc postaraj się podać odpowiednie dawki jeszcze przed siewem i sadzeniem, by przygotować jak najlepsze warunki do rozwoju roślin.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nawozy ogrodnicze" :

    pixel