Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Nawozy do borówek

( ilość produktów: 13 )

Jagody, borówki… Uwielbiamy się nimi zajadać każdego lata. Na ich doskonały smak trzeba sobie jednak wcześniej zapracować – oczywiście ich właściwą uprawą i pielęgnacją. Pamiętaj, że borówki to rośliny kwaśnolubne, dlatego wymagają nawożenia za pomocą odpowiednich preparatów. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą specjalistycznych nawozów do borówek – jest w czym wybierać!

Nawozy do borówek – odkryj ich ofertę w sklepie Rolmarket.pl

Borówka borówce nierówna. Potrzeby każdej rośliny są zróżnicowane – w naszym sklepie znajdziesz nawozy, które będą odpowiedzią na nie wszystkie. Możesz wybierać pośród preparatów o różnym składzie, które wspomogą Twoje rośliny na każdym etapie rozwoju i zwiększą ich odporność na choroby. Wszystkie oferowane przez nas nawozy pochodzą od doświadczonych i sprawdzonych producentów, co jest gwarancją ich skuteczności i wydajności. Wierzymy, że wkrótce sam się o tym przekonasz. Szczegółowe informacje na temat każdego z nawozów do borówek znajdziesz w ich opisach. Jeśli natrafisz na jakiekolwiek wątpliwości podczas wyboru optymalnego preparatu, zachęcamy do kontaktu – nasi eksperci z przyjemnością Ci w tym pomogą!

Jak nawozić borówki?

Borówki mają bardzo wysokie wymagania glebowe – wprawnych ogrodników i rolników nie powinno to jednak zrazić. Ich system korzeniowy jest bardzo rozgałęziony, ale stosunkowo płytki. Co prawda nie należy jej nawozić zbyt często i intensywnie, nie można jednak zapominać o zachowaniu regularności w przeprowadzeniu tego zabiegu. Zalecanym sposobem nawożenia borówek jest zasilanie doglebowe. Na określenie potrzeb nawozowych roślin pozwoli ich dokładna obserwacja. Nadmiar azotu spowoduje nadmierny wzrost pędów, które mogą rosnąć nawet do później jesieni, z kolei jego niedobór – zahamowaniem wzrostu. Natomiast gdy borówkom będzie brakować potasu, będziesz mógł zauważyć, że ich liście brązowieją i zawijają się do środka. Z taką wiedzą z pewnością zdołasz wybrać nawóz do borówek o optymalnym składzie. Życzymy powodzenia i, oczywiście, udanych zakupów!

      pixel