Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawozy do iglaków

( ilość produktów: 16 )

Iglaki to rośliny zimozielone, które są bardzo cenione w naszym klimacie. Ich obecność koło domu czy na tarasie pozwala cieszyć się zielenią nawet w okresie jesienno-zimowym. Aby Twoje iglaki rosły szybko i cieszyły się pełnią zdrowia, warto zadbać o prawidłowe nawożenie. Nie wiesz, jakie nawozy do iglaków stosować, aby przez cały rok były piękne i zielone? Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i zapoznaj się z ofertą produktów w sklepie Rolmarket.pl!

Nawożenie iglaków - dlaczego jest ważne?

Iglaki, jak wszystkie rośliny, dla prawidłowego wzrostu potrzebują odpowiednich składników odżywczych. To dzięki nim będą zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać oraz będą miały piękny zielony kolor. W glebie, w której rosną zawartość składników pokarmowych jest ograniczona, a zatem dla zapewnienia im stałego dopływu nowych pierwiastków odżywczych koniecznie trzeba wykonywać nawożenie drzew i krzewów iglastych. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje rośliny wzrastają w glebach ubogich w składniki odżywcze lub widzisz, że ich wzrost daleki jest od ideału.

Warto dodać, że do nawożenia roślin iglastych najlepiej stosować nawozy do iglaków. Co prawda nawozy uniwersalne mogą przynieść całkiem zadowalające efekty, ale tylko nawóz do iglaków będzie zawierał składniki odżywcze w pełni odpowiadające na ich potrzeby. Znajdzie się w nim zatem nie tylko odpowiednia porcja azotu, potasu i fosforu, ale również pierwiastki przeciwdziałające brązowieniu igieł oraz pomagające zachować odpowiedni poziom pH. Rośliny iglaste należą bowiem do roślin kwasolubnych, a zatem trzeba zadbać o właściwe zakwaszenie podłoża ogrodnicze.

Jednym słowem nawożenie roślin iglastych będzie najbardziej efektywne i przyniesie najlepsze rezultaty, jeśli zastosowany zostanie odpowiedni nawóz. Znaczenie ma jednak nie tylko jego rodzaj, ale również czas stosowania.

Zimowy, wiosenny i jesienny nawóz do iglaków

Nawóz do iglaków powinien być dopasowany nie tylko do potrzeb Twoich roślin iglastych, ale również do pory roku, w czasie której go używasz. Twoje rośliny mają różne potrzeby w zależności od panujących warunków atmosferycznych, dlatego w zależności od nich wybierz nawozy do iglaków na zimę, jesień lub nawozy wiosenno-letnie. Nawóz wiosenny zawiera dużo azotu, który odżywia roślinę i pomaga jej we wzroście. Możesz go stosować począwszy od wiosny aż do początku lata, kiedy rośliny intensywnie rosną i potrzebują zwiększonych dawek azotu. Później, a więc od sierpnia do października przyjdzie czas na nawóz jesienny. Zawiera on zwiększoną ilość fosforu i potasu, co pozwala zadbać o odpowiednie przygotowanie iglaków do zimy.

Pamiętaj, że właściwy dobór nawozu do pory roku to nie wymysł producentów, ale potrzeby drzew i krzewów iglastych. Jeśli się do nich nie dostosujesz, to zbyt późne nawożenie nawozem wiosennym może sprawić, że rośliny wypuszczą wiele młodych gałązek wczesną jesienią. Będzie to jednak dla nich bardzo zgubne, gdyż nie zdążą one zdrewnieć przed zimą i w efekcie będą one bardziej narażone na przemarznięcie. Przed użyciem nawozu do iglaków musisz zatem dobrze zapoznać się z terminarzem podanym na opakowaniu i stosować się dokładnie do znajdujących się tam zaleceń.

Granulat czy nawóz do iglaków w płynie, czyli kwestia Twojej wygody

Nawozy do iglaków różnią się nie tylko terminem stosowania, ale także konsystencją. W naszym sklepie ogrodniczym możesz kupić zarówno płynny nawóz do iglaków, jak i nawozy w formie granulatu. To, który z nich wybierzesz, zależy tylko od Ciebie – forma, w jakiej podajesz roślinom nawóz nie wpływa na jego rezultaty, natomiast ma znaczenie, jeżeli mowa o Twojej wygodzie.

Jest sporo osób, które wolą stosować nawozy granulowane, gdyż łatwiej im odmierzyć odpowiednią porcję nawozu, który należy rozsypać pod krzewy iglaste, a następnie wymieszać go z ziemią. Są jednak i tacy, dla których wygodniejszą formą podania jest płyn. Nie zamierzamy tutaj dyskutować o przewadze jednego sposobu nad drugim, ale chcemy wskazać alternatywne formy nawozów, które możesz zastosować do nawożenia iglaków w swoim ogrodzie.

Nawozy dolistne i skuteczne nawozy azotowe

Wśród wielu produktów w ofercie naszego sklepu znajdziesz nawozy do iglaków przeznaczone do stosowania nie tylko w różnej porze roku, ale różniące się również sposobem aplikacji. Znajdziesz wśród nich nawozy dolistne dla iglaków, które działają poprzez igły. Możesz ich używać stosujące opryskiwacze ręczne lub ciśnieniowe. Opryskując rośliny zaaplikujesz im składniki pokarmowe poprzez igły, wzmocnisz je i zapobiegniesz brązowieniu igieł.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz również nawozy doglebowe. Są to głównie nawozy azotowe do iglaków, które dostarcza się roślinom poprzez wymieszanie ich z glebą. Rozpuszczając się w niej uwalniają zawarte w nich składniki pokarmowe, które wzmacniają system korzeniowy rośliny i dostarczają jej potrzebnych substancji odżywczych. Niektóre z nich to nawozy do iglaków długodziałające, które wystarczy zastosować raz w sezonie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż pozwala oszczędzić sporo czasu i uwalnia nas z konieczności pilnowania terminów kolejnego nawożenia, a nie powoduje pogorszenia warunków rozwoju roślin. Nie wszyscy jednak lubią je stosować, dlatego mamy w ofercie również nawozy do iglaków o standardowym czasie działania, których aplikacja wymaga powtórnego stosowania.

Nawóz do iglaków Substral – rekomendowany przez doświadczonych ogrodników

Szukasz sprawdzonego produktu, dzięki któremu Twoje rośliny będą zdrowe i intensywnie zielone? Jedne z najchętniej wybieranych nawozów to nawozy Substral. To marka produktów dla roślin, która cieszy się zaufaniem zarówno wśród ogrodników-amatorów, jak i profesjonalistów. Wysoka jakość w atrakcyjnej cenie gwarantowana!

Zadbaj o swoje iglaki i zastosuj odpowiedni nawóz do roślin iglastych!

Nasz sklep Rolmarket.pl przygotował szeroki asortyment nawozów do iglaków, które pozwolą na zapewnienie im wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Mamy nadzieję, że dzięki temu znajdziesz odpowiedni nawóz, który zastosujesz w Twoim ogrodzie i zadbasz o odpowiednią kondycję roślin. Przed wyborem zastanów się, na jakim działaniu najbardziej Ci zależy. Czy chodzi Ci tylko o uzupełnienie zasobności gleby w niezbędne pierwiastki, czy może występuje jakiś problem dotyczący igieł, który nawóz ma pomóc rozwiązać.

Po zidentyfikowaniu głównych problemów oraz decyzji, czy ma to być nawożenie jesienne czy może chcesz je wykonać wiosną, przejrzyj dostępne produkty. Wybierz wśród nich te, które najlepiej pasują do potrzeb, jakie mają Twoje iglaki, a następnie zamów je i jak najszybciej wykorzystaj w swoim ogrodzie. Przy okazji zamówienia polecamy Twojej uwadze produkty przeznaczone do innych gatunków roślin np. nawozy do trawy i nawozy do kwiatów oraz nawozy do innych roślin ozdobnych, które pomogą Ci zadbać o kondycję innych roślin w Twoim ogrodzie.

Dokładamy wszelkich starań, by oferować jak najszerszy wybór produktów renomowanych producentów. Robiąc zakupy w naszym sklepie masz pewność, że dajesz swoim roślinom wszystko, co najlepsze, a Twój ogród będzie piękniał w oczach.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nawozy ogrodnicze" :

    pixel