Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawozy do kwiatów

( ilość produktów: 20 )

Chcesz, aby Twoje kwiaty wyglądały pięknie, a Twój balkon i ogród odróżniały się od innych w najbliżej okolicy? Postaw na nawożenie! Dobre nawozy do kwiatów sprawią, że Twoje rośliny zakwitną jeszcze piękniej i intensywniej niż do tej pory. Bez względu na to, czy chcesz zadbać o kwiaty w ogrodzie, na balkonie czy o rośliny na parapecie, w naszym sklepie znajdziesz idealny produkt, który pomoże uzupełnić niedobory składników pokarmowych i zapewni roślinom prawidłowy wzrostu i rozwój.

Nawozy do kwiatów ogrodowych

Kwiaty ogrodowe to rośliny, które wymagają szczególnej opieki. Aby rosły szybko i kwitły intensywnie, warto dbać o odpowiednie i regularne nawożenie. W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz specjalnie przygotowywane nawozy do kwiatów ogrodowych, które dzięki wysokiej zawartości fosforu i potasu nie tylko dbają o prawidłowy i szybki wzrost roślin, ale także sprawiają, że Twoje kwiaty mają intensywny, trwały kolor. Jednym z takich produktów jest nawóz do kwiatów ogrodowych Planta, który stosowany od wczesnej wiosny wzmocni Twoje rośliny i zadba o ich prawidłowy rozwój.

Nawozy do kwiatów balkonowych

Zadbaj także o odpowiednie nawożenie roślin balkonowych. Aby to zrobić, kup nawóz stworzony z myślą właśnie o nich. Nawozy do kwiatów balkonowych dostępne są w formie płynu, tabletek, a nawet pałeczek. Te ostatnie są bardzo ciekawą opcją – włożone do ziemi rozpuszczają się w kontakcie z wodą i uwalniają substancje odżywcze zależnie od sposobu, w jaki podlewasz swoje rośliny. Nawozy takie jak pałeczki nawozowo-balkonowe Zielony Dom są polecane w szczególności takim roślinom jak pelargonie, begonie oraz bratki.

Nawozy do roślin domowych

Nie zapomnij także o roślinach, które rosną w Twoim domu! Kwiaty, które trzymasz na parapetach i półkach również potrzebują odpowiedniego zastrzyku substancji odżywczych. Niektóre z nich należą do roślin zielonych, które uwodzą pięknem swoich liści, ale są też i takie, które należą do roślin kwitnących i one potrzebują specjalnego traktowania. Aby o nie zadbać, wykorzystaj nawozy do roślin doniczkowych (np. Planta Vit-4). Dzięki starannie opracowanej formule i optymalnej zawartości makro i mikroelementów Twoje rośliny będą zdrowe i piękne, szczególnie w okresie kwitnienia. Dzięki ich zastosowaniu zagwarantujesz sobie bujne kwitnienie roślin ozdobnych oraz intensywne wybarwienie kwiatów. Jednym słowem zastosowanie tych nawozów jest jednym z najlepszych sposobów pielęgnacji roślin, które koniecznie musisz wykorzystać w swoim domu

Jakie nawozy wybrać?

Wybierając nawozy zwróć uwagę przede wszystkim na ich przeznaczenie, gdyż to wpływa na ich zawartość. Inne będą nawozy do roślin doniczkowych, które nie kwitną, a inne nawozy do roślin ogrodowych, które muszą być odporniejsze na trudne warunki atmosferyczne. Dzięki dopasowaniu nawozu do rodzaju roślin możesz mieć pewność, że znajdują się w nich odpowiednio dobrane proporcje składników odżywczych, które zapewnią możliwość prawidłowego rozwoju oraz bujne kwitnienie.

Wybierając nawozy dla siebie, niezależnie czy będą to środki do nawożenia kwiatów doniczkowych, krzewów ozdobnych czy iglaków, musisz zastanowić się, jaka forma aplikacji nawozu będzie dla Ciebie najwygodniejsza. Możesz zdecydować się na płynny nawóz, pałeczki nawozowe czy nawóz w formie koreczków. Niektóre preparaty są sprzedawane w formie skoncentrowanej, co oznacza, że przed ich użyciem trzeba je rozcieńczyć w odpowiednich proporcjach, by uniknąć ryzyka przenawożenia. Warto zatem zawsze dokładnie sprawdzać informacje na opakowaniu, bo nadmiar składników odżywczych jest równie niebezpieczny co ich niedobór. 

Pamiętaj też, że wśród oferowanych nawozów znajdują się nawozy uniwersalne, które kompleksowo pomogą zadbać o rośliny, ale są również nawozy mające w składzie substancje mające za zadanie szczególnie zadbać o rośliny w wybranym zakresie. Są bowiem nawozy podnoszące odporność roślin, bujny wzrost, ładny wygląd czy obfite kwitnienie.

Przeglądając ofertę produktów w naszym sklepie zwróć uwagę również na wielkość opakowania. Znajdziesz u nas zarówno nawozy w bardzo małych opakowaniach, jak choćby nawozy do storczyków, które aplikuje się poprzez umieszczenie niewielkiego plastikowego pojemnika z odżywką we wnętrzu doniczki na parapet. Mamy również nawozy granulowane w większych opakowaniach nawet po 5kg, jak np. nawozy do warzyw i owoców. Jest też spory wybór nawozów w pojemnikach średniej wielkości i są to nawozy płynne o pojemności 1l czy nawozy granulowane w opakowaniu ważącym 1kg. Taka wielkość opakowania doskonale się sprawdzi, jeśli chcesz zadbać o rośliny doniczkowe, doniczki pelargonii czy niewielką liczbę roślin ogrodowych.

Jeśli chcesz jak najlepiej zadbać o stan roślin kwitnących i roślin doniczkowych, które masz w swoim otoczeniu i mieć pewność, że są one odpowiednio zasobne w składniki pokarmowe, to skorzystaj z oferty środków ochrony roślin znajdujących się w naszym sklepie. Zastanów się zatem, jaki nawóz do roślin najlepiej pasuje do tej rośliny, którą chcesz zasilić, a potem sprawdź, jaki efekt będziesz mógł dzięki temu osiągnąć. Pamiętaj, że ich odpowiednie nawożenie jest w Twoich rękach, więc kup właściwy nawóz i zadbaj o swoje rośliny ozdobne już dziś. 

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nawozy ogrodnicze" :

    pixel