Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Nawozy do roślin doniczkowych

( ilość produktów: 15 )

Rośliny doniczkowe w domu mają bardzo pozytywny wpływ na wnętrza i samopoczucie osób, które w nich przebywają. Nic zatem dziwnego, że wiele osób dużo czasu poświęca na ich pielęgnację, dbając o to, by miały one wszystko, czego potrzebują. Ważnym elementem zabiegów pielęgnacyjnych jest odpowiednie nawożenie. Zobacz, jakie nawozy do roślin doniczkowych znajdziesz w naszym sklepie.

Nawożenie roślin doniczkowych - co warto o nim wiedzieć?

Rośliny uprawiane w domu, podobnie jak rośliny uprawiane w ogrodzie, muszą mieć dostęp do składników odżywczych, aby mogły zdrowo rosnąć. Jednakże w przeciwieństwie do roślin ogrodowych, mają one dostęp do niewielkiej ilości ziemi, dlatego koniecznie trzeba regularnie uzupełniać zasobność gleby, stosując odpowiednie nawozy.

Najważniejszymi dla roślin składnikami odżywczymi są azot, fosfor i potas. Nie bez znaczenia jest również dostęp do takich składników jak miedź, magnez, molibden, żelazo czy chrom. Gotowe nawozy do roślin doniczkowych zawierają taką kompozycję tych składników, która pozwala roślinom rozwijać mocny system korzeniowy, rozkrzewiać się oraz pięknie wybarwiać. Niedobór któregoś z tych składników pokarmowych sprawia, że roślina nie będzie tak silna i zdrowa, co niestety bardzo negatywnie wpłynie na jej wygląd.

Wybierając nawozy do roślin doniczkowych w domu warto zwracać uwagę na ich skład i pochodzenie. Można spotkać w sklepach zarówno nawozy naturalne, organiczne, produkowane na bazie kompostu czy obornika, jak i nawozy mineralne, zawierające specjalnie przygotowaną mieszankę pierwiastków. Niektóre z nawozów mają jeszcze dodatkowe oznaczenie o ekologicznym pochodzeniu, co oznacza, że ich produkcja nie miała negatywnego wpływu na środowisko naturalne.

Warto też zwrócić uwagę jak często powinno stosować się wybrany nawóz. Dostępne są bowiem zarówno nawozy działające kilka tygodni, jak i takie, które swoją rolę będą pełnić przez dużo dłuższy czas. Są one tak samo skuteczne, choć nawóz długodziałający jest zdecydowanie łatwiejszy w użytkowaniu. Wystarczy raz na kilkanaście tygodni włożyć pałeczki nawozowe czy granulat do podłoża, co znacznie zmniejsza ilość czasu spędzanego na pielęgnacji roślin doniczkowych w domu.

Kiedy nawozić kwiaty doniczkowe?

Nawożenie roślin doniczkowych wymaga systematyczności i odpowiedniego dopasowania nawozu do danej rośliny. Wiele roślin zielonych uprawianych w domach pochodzi z krajów o klimacie gorącym, dlatego cykl ich nawożenia nie zawsze pokrywa się z porami roku, które mają największy wpływ na terminy nawożenia roślin ogrodowych. Co prawda rośliny doniczkowe również zwykle są najbardziej bujne i najszybciej rosną w okresie wiosny i lata, gdy mają dostęp do większej ilości światła dziennego, ale rzadko kiedy zawieszają okres wzrostu na czas zimy. Raczej zdarzają się sytuacje, że wyhamowują go nieco, ale nawet w tym czasie ich gleba powinna być zasobna w składniki odżywcze, choć można ograniczyć w tym okresie ilość dostarczanego roślinom azotu.

Ze względu na niewielki rozmiar doniczek, w których uprawiane są rośliny domowe, częstotliwość nawożenia powinna wynosić ok. 3-4 tygodnie. Wbrew temu, co mówią niektórzy, nie ma konieczności sypania nawozu do świeżo przesadzonych roślin. Na początek mają one dostęp do żyznej gleby i zawarte w niej składniki dostarczą im wszystkiego, co jest potrzebne do prawidłowego wzrostu. Oczywiście nawóz im się również przyda, ale nie od razu, ale po ok. 2-3 tygodniach, gdy roślina przyzwyczai się do nowego otoczenia i wykorzysta już zawarte w glebie składniki.

Nawóz do roślin doniczkowych - szeroki wybór

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór nawozów do kwiatów doniczkowych. Różnią się one od siebie zarówno składem, jak i formą podawania. Możesz znaleźć u nas nawóz uniwersalny, jak i nawóz do roślin zielonych, do roślin kwitnących czy do storczyków, więc na pewno znajdziesz nawóz, który najlepiej wpisze się w Twoje oczekiwania dotyczące jego działania.

Miłośnicy kwiatów doniczkowych bardzo chętnie sięgają po nawozy płynne, które są łatwe w dozowaniu i aplikacji. Niektóre z nich dostępne są w butelkach z atomizerem, znacznie ułatwiającym podanie nawozu roślinom bezpośrednio do liści. Inne płynne nawozy do roślin domowych wymagają rozcieńczenia w wodzie, a podane bez tego mogą spowodować przenawożenie rośliny, co będzie miało dla nich negatywne skutki. Polecamy zatem dokładnie czytać informacje na opakowaniu i stosować się do zaleceń producenta, bo tylko wtedy nawóz do roślin doniczkowych będzie spełniał swoje zadanie należycie.

W naszym sklepie znajdziesz również szeroki asortyment nawozów w formie granulowanej, które dozuje się wsypując odpowiednią dawkę nawozu do niewielkiego dołka w podłożu, a następnie przysypanie go ziemią. Wiele z nich to nawozy długodziałające, więc wykonując raz zasilanie nawozem można z powodzeniem zapomnieć o tej czynności na kilka kolejnych miesięcy, mając pewność, że rośliny będą miały wszystko, czego potrzebują.

Warto zwrócić również uwagę na pałeczki nawozowe, które są chętnie wybierane ze względu na łatwość ich podania. Wystarczy wcisnąć je do podłoża, a one będą stopniowo uwalniać składniki pokarmowe umożliwiając roślinie zdrowy wzrost i rozwój.

Jeśli Twoje rośliny mają jakieś specjalne potrzeby, żółkną, nie chcą rosnąć lub wysychają, to znak, żeby sięgnąć po nawóz do kwiatów doniczkowych, który ma skład opracowany specjalnie do walki z konkretnym problemem. Przydać może Ci się nawóz do roślin osłabionych, nawóz interwencyjny czy nawóz wspierający kwitnienie. Dzięki nim Twoje rośliny znów zaczną wyglądać doskonale, a Ty będziesz mógł cieszyć się z ich pięknego zielonego koloru i pozytywnego wpływu na atmosferę domową.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą nawozów znajdujących się w tej kategorii. Jest ich tak wiele, że jesteśmy przekonani iż znajdziesz odpowiedni nawóz do Twoich kwiatów doniczkowych. Wybierz najlepszy, stosuj regularnie, a sam przekonasz się, jak dobre efekty da stosowanie nawozów podczas pielęgnacji roślin doniczkowych.

    pixel