Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawozy do storczyków

( ilość produktów: 6 )

Storczyki, zwane także orchideami, to jedne z najpopularniejszych roślin, jakie goszczą w naszych domach i mieszkaniach. Często wręczamy je jako prezent, gdyż mogą być naprawdę estetyczną ozdobą każdego wnętrza. Wymagają jednak starannej pielęgnacji, w której niezastąpioną pomocą są specjalistyczne nawozy do storczyków. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą w naszym sklepie – zapewniamy, że jest w czym wybierać!

Nawozy do storczyków – odkryj ich ofertę w sklepie Rolmarket.pl

Nawozy do storczyków, które znajdziesz w naszym sklepie, umożliwią Ci kompleksową pielęgnację tych wyjątkowych roślin. Wszystkie z nich wspomagają prawidłowy wzrost i rozwój orchidei i zwiększą ich odporność na choroby. Na nasz asortyment składają się tradycyjne nawozy płynne, granulaty, a także pałeczki nawozowe. Znajdziesz tu także odżywki do storczyków oraz mgiełki, które ułatwią ich codzienną pielęgnację. Szczegółowe informacje na temat każdego z nawozów znajdziesz w jego opisie. Jeśli natrafisz na jakiekolwiek problemy dotyczące ich wyboru czy stosowania zachęcamy do kontaktu – nasi eksperci chętnie doradzą.

Jak dbać o storczyki?

Pielęgnację storczyków powinieneś zacząć od wyboru odpowiedniego podłoża. Nie powinna być to zwykła ziemia, a specjalistyczna mieszanka kory – znajdziesz oczywiście taką w naszym sklepie. Storczyki wymagają regularnego zasilania, jednak nie może być ono zbyt intensywne. Źle znoszą one bowiem zasolone podłoże. Należy nawozić je w okresie intensywnego wzrostu, czyli od kwietnia do września, średnio przy co trzecim podlewaniu. Szczegółowe informacje na temat stosowania poszczególnych nawozów znajdziesz na ich opakowaniach. A co do samego podlewania – storczyki trzeba nawadniać 1-2 razy w tygodniu. Pamiętaj, aby podlewać je tylko wtedy, gdy ich podłoże będzie wyraźnie suche. Jeżeli będziesz robić to zbyt często, rośliny mogą zwiędnąć. Życzymy pięknych storczyków i udanych zakupów!

    pixel