Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawozy ekologiczne, nawozy BIO

( ilość produktów: 30 )

Poszczególne nawozy niewątpliwie zwiększają odporność roślin na różnego rodzaju choroby, a także ich zdolności adaptacyjne w danym typie gleby. W przypadku roślin ozdobnych pozwalają cieszyć się ich piękniejszym wyglądem, a w przypadku warzyw lub owoców - lepszymi plonami. Jednak nie wszystkie preparaty, pomagające roślinom w odpowiednim wzroście i owocowaniu, są bezpieczne i nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Czy można cieszyć się z obfitych, smacznych plonów i szybkiego wzrostu roślin w swoim ogrodzie, rezygnując jednocześnie ze sztucznych nawozów i wspomagaczy? Oczywiście, że tak! Nawozy ekologiczne to optymalne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie ekologiczne bezpieczeństwo, szanują naturę i chcą w bezinwazyjny sposób wspierać rozwój poszczególnych roślin w swoim ogródku. Warto wybrać nawozy ekologiczne również wtedy, gdy ilość substancji chemicznych może wpływać na jakość żywności, którą dzięki nim produkujemy. Wśród produktów dostępnych w sklepie Rolmarket.pl znajdziesz szereg ekologicznych nawozów, dzięki którym Twoje rośliny będą piękne i zdrowe przez cały rok. Dowiedz się, które produkty sprawią, że Twój ogród zakwitnie jak nigdy wcześniej. Oto ekologiczne nawozy, które cieszą się największym zaufaniem naszych klientów!

Biohumus – najlepszy kompost dla Twoich roślin

Jednym z najpopularniejszych nawozów naturalnych jest kompost. Produkty takie jak biohumus to jedne z najbardziej wartościowych nawozów naturalnych, które można stosować zarówno w przypadku upraw tradycyjnych, jak i ekologicznych. To produkt niezwykle wartościowy, ponieważ oferuje roślinom nie tylko podstawowe substancje odżywcze, ale także wiele mikroelementów. Nawozy biohumusowe można stosować na każdy typ ziemi bez obaw o przenawożenie.

Obornik – nawóz ekologiczny do warzyw i roślin doniczkowych

Innym naturalnym źródłem substancji odżywczych jest obornik. Nie musisz mieć zwierząt, aby móc go stosować. W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnorodne nawozy ekologiczne tego typu w postaci praktycznego granulatu. Nawozy takie jak granulowany obornik kurzy Florovit Pro Natura zachowują wszystkie niezbędne substancje próchnicze, odżywcze oraz mineralne, poprawiają strukturę gleby i stopniowo uwalniają wszystkie potrzebne roślinie składniki. Takie nawozy ekologiczne sprawdzą się zarówno w przypadku upraw hodowlanych i sadowniczych, jak i jako wsparcie dla domowych roślin doniczkowych.

Jakie oborniki występują najczęściej i z jakich tworzy się mieszanki?

  • obornik koński

  • obornik kurzy

  • obornik bydlęcy

Bardzo często miesza się je ze sobą, tworząc np. obornik bydlęco-koński lub kurzo-bydlęcy. Każdy z nich stanowi nawóz naturalny o nieco innych właściwościach, który pasuje do różnych gatunków roślin.

Dlaczego warto kupować oborniki?

Ekologiczne nawozy chętnie wytwarzamy sami, zwłaszcza jeśli mamy dostęp do naturalnych składników, z których pochodzą. W przypadku obornika jest to możliwe głównie wtedy, kiedy hodujemy również zwierzęta, takie jak konie, czy kury. Jednak nawozy naturalne - poza ich cudownymi właściwościami wspomagającymi rośliny - mają również pewne minusy. Należy do nich m.in. zapach i sposób aplikacji. Ekologiczne nawozy złożone z poszczególnych oborników, które kupujesz w sklepie, mają formę bezwonnego granulatu. Ich aplikacja w glebie jest o wiele łatwiejsza i oczywiście przyjemniejsza, ponieważ nie jesteśmy narażeni na nieprzyjemną woń, jaką wydziela nawóz naturalny stworzony w ogrodzie.

Naturalny nawóz do roślin do rozcieńczania z wodą

Uniwersalne nawozy, takie jak te tworzone przez firmę Astvit, to doskonały wybór dla tych, którzy nie chcą kupować wielu różnych produktów dla poszczególnych gatunków roślin. Tego typu nawozy naturalne bardzo łatwo rozcieńcza się z wodą i uzyskuje zdecydowanie większą ilość substancji. Nawóz zawiera aktywatory wzrostu, likwiduje insekty i choroby grzybowe, poprawia właściwości biologiczne gleby, a tym samym w sposób naturalny poprawia jakość roślin. W niektórych przypadkach może się to przekładać nawet na smak owoców, które rosną na danym krzewie! Z takimi nawozami ekologicznymi o wiele łatwiej prowadzić owocowy ogród, w którym znajdują się na przykład porzeczki, maliny, agrest, czy truskawki.

Nawóz organiczny do warzyw i ziół wieloskładnikowy EkoStart

Ten nawóz organiczny przeznaczony jest dla tych ogrodników, którzy chcą posiadać zdrowe warzywa i owoce z własnego ogródka. Rozsypuje się go wokół rosnących już roślin. Nawóz, dzięki zawartym w nim substancjom organicznym poprawia jakość roślin, a tym samym ich owoców. Warto zauważyć, że jest łatwy w stosowaniu przez początkujących ogrodników, którzy mają jeszcze problemy z dobieraniem proporcji nawozu. Ten konkretny zawiera w sobie 55% substancji organicznych i jest w pełni bezpieczny dla roślin - nie ma ryzyka ich przenawożenia.

Preparaty naturalne do trawnika i iglaków

Marka Ekodarpol tworzy preparaty pod nazwą Humus Active, które są dedykowane roślinom iglastym lub trawnikom. W przypadku tych konkretnych roślin warto kupować nawozy ekologiczne przeznaczone specjalnie dla nich. Dzięki odpowiedniemu dobraniu składników (co uczynił już wcześniej producent) zarówno trawa, jak i krzewy iglaste otrzymają dokładnie takie substancje odżywcze, jakich potrzebują. Ich podobny skład może skłaniać do zakupu jednego nawozu dla obu typów roślin, jednak zdecydowanie lepszym wyborem będzie ich rozdzielenie. Wynika to z faktu, że do iglaków dodaje się substancje takie jak mangan, cynk, czy miedź. Tych substancji nie znajdziemy natomiast w nawozach do trawników.

Nawozy do owoców

Część firm, znajduje się wśród nich EkoStart, stawia na produkowanie nawozów ekologicznych również do konkretnych typów roślin, głównie specjalnych nawozów do owoców. Tak więc w ofercie tej marki znajdziesz m.in. nawozy do borówek, czy pomidorów. Masz wówczas pewność, że mieszanka składników jest skomponowana tak, by pomóc we wzroście i plonowaniu tej konkretnej rośliny, na której Ci zależy.

Nawozy bio – do domu, na działce i w ogrodzie

Bez względu na to, czy jesteś profesjonalnym ogrodnikiem, czy amatorem flory parapetowej, możesz nawozić swoje rośliny, używając w tym celu nawozów typu bio. Zarówno płynne nawozy ekologiczne, jak i nawozy w formie granulatu sprawią, że Twoje rośliny będą rosły szybko i zdrowo, obfitując przy tym w owoce oraz kwiaty. Zawsze przed sadzeniem roślin sprawdzaj ich wymagania, a następnie dobieraj odpowiednie nawozy, dzięki którym rośliny unikną zbędnych chorób i będą rosły zdrowo. Sprawdź to sam!

    pixel