Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawozy florovit

( ilość produktów: 25 )

Jeśli zajmujesz się uprawą ogrodu, z pewnością wiesz, jak ważny jest dobrany nawóz. Odpowiednio zbilansowany nawóz dostarcza roślinom wszystkich potrzebnych składników mineralnych, niezbędnych do prawidłowego wzrostu. Dzięki niemu Twoje rośliny okazalej kwitną, w konsekwencji dając plony większe niż w latach poprzedzających. Nawóz pozwala też na przetrwanie roślin w przypadku niedostatku wody. 

Właściwy dobór nawozu do potrzeb konkretnej rośliny wymaga odpowiedniej wiedzy. Nie każdy zajmujący się nawożeniem posiada czas i ochotę na to, by stać się ogrodnikiem profesjonalistą, ale każdy, kto ma choć kawałek zieleni wokół domu, marzy o tym, by jego ogród był wyjątkowy. Marzenie to można spełnić odpowiednio pielęgnując swój ogród oraz właściwie nawożąc rośliny. W tym ostatnim z pomocą przychodzą nawozy Florovit. 

W tej kategorii zbierzesz wszystkie niezbędne informacje konieczne do odpowiedniego nawożenia ogrodu. W naszym sklepie z pewnością znajdziesz nawóz dopasowany do różnych grup roślin w Twoim ogrodzie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

Do czego jest potrzebny nawóz Florovit?

Odpowiedni nawóz to jedna z podstawowych rzeczy przy pielęgnacji ogrodu. Jest niezastąpiony w uprawie roślin ozdobnych na ogródkach działkowych, w uprawach polowych, ale też w uprawach sadowniczych - szczególnie drzew owocowych. Co daje jego wykorzystanie? Przede wszystkim nawóz użyźnia ziemię. Dostarcza odpowiednich składników mineralnych, których niedobory mogłyby spowodować zahamowanie wzrostu roślin. Rośliny dokarmiane nawozem są dorodne, zdrowe, silne i w efekcie wcześniej zaczynają owocować. Odpowiednio dobrany nawóz dostarcza składników pokarmowych do korzeni roślin ozdobnych czy użytkowych i sprawia, że są one bardziej odporne na różnego rodzaju stresy i niekorzystne warunki pogodowe. Pozwala przetrwać okresy krytyczne w uprawie roślin, na przykład okresy suszy. Odpowiedni nawóz zapewnia też regenerację roślin uszkodzonych, na przykład z powodu przymrozków. Warto więc zainwestować w dobrej jakości produkt. 

Nawóz Florovit – doskonałe nawozy znane od lat

Marka Florovit tworzy nawozy znane i cenione w Polsce już od ponad 40 lat. Asortyment produktów jest niezwykle szeroki, a walory nawozów tej marki doceniają zarówno zwykli działkowcy, jak i profesjonaliści, uprawiający rośliny na większą skalę. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór nawozów Florovit, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających ogrodników. Znajdziesz u nas nawozy wieloskładnikowe posiadające cenne własności błonkotwórcze, które są chętnie kupowane ze względu na optymalną mieszankę składników odżywczych (na przykład cynk całkowity), przygotowaną specjalnie na potrzeby określonego gatunku roślin. Ważne jest dlatego, by przed kupnem sprawdzić skład nawozu. Na uwagę zasługują szczególnie nawozy do iglaków, pelargonii czy iglaków. W ofercie Florovit znajdziesz również niejeden uniwersalny środek sprawiający szybszy wzrost kwiatów i owoców przeznaczony do zasilania roślin ozdobnych, kwitnących, owocowych czy zielonych.

Nawóz Florovit – szeroka oferta dopasowana do potrzeb

Dostępne w naszym sklepie nawozy Florovit możesz kupić w opakowaniach różnej pojemności. Mamy niewielkie pojemniki idealne dla osób uprawiających rośliny w skrzynkach na balkonie. Możesz wybrać także większe opakowania, doskonałe w sytuacji, gdy masz większy ogródek lub masz więcej roślin danego gatunku. 

Nawozy Florovit różnią się od siebie nie tylko przeznaczeniem czy wielkością opakowania, ale również postacią. Możesz wybrać nawozy płynne lub granulowane, a wybór postaci zależy od tego, która forma będzie wygodniejsza do aplikacji nawozu pod roślinę. Ciekawą postacią są nawozy w formie granulatu, które należy rozpuścić w wodzie. Taki nawóz będzie odpowiedni do doglebowego nawożenia roślin. Jest skoncentrowanym nawozem ogrodniczym, który jest także całkowicie rozpuszczalny w wodzie. Nawóz w formie granulatu świetnie się sprawdzi w przypadku większych ogrodów, ponieważ jest bardziej wydajny. Jak go używać? To proste - wystarczy rozpuścić go w wodzie zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Następnie należy otrzymanym roztworem opryskiwać rośliny do całkowitego zwilżenia. Zabieg powtarzać należy według potrzeb. Dokładne instrukcje są zazwyczaj podane na opakowaniu produktu. 

Florovit płynny - środek przyspieszający wzrost roślin i kwiatów

Inną postacią nawozu jest florovit płynny. Świetnie się sprawdzi w przypadku roślin ozdobnych, na przykład doniczkowych. Dzięki swoim właściwościom florovit płynny zapewni szybki wzrost roślin i kwiatów, sprawi też, że będą odpowiednio wybarwione. Należy nim podlewać podłoże według instrukcji na opakowaniu. W naszym sklepie znajdziesz także skoncentrowany nawóz ogrodniczy przeznaczony do użytku dolistnego w formie oprysku. Wygodna forma produktu z dyfuzorem pomaga na pielęgnację roślin, opryskując liście. 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą nawozów Florovit. Różnorodność i ogromny wybór nawozów tej marki sprawia, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Przyjrzyj się spokojnie ofercie, złóż zamówienie, a po otrzymaniu przesyłki wykorzystaj kupione nawozy, by cieszyć się pięknymi, mocnymi i zdrowymi roślinami.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nawozy ogrodnicze" :

    pixel