Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawozy i odżywki do storczyków

( ilość produktów: 2 )

Storczyki to przepiękne rośliny, które zdobią wiele polskich mieszkań i domów. Mówi się, że są trudne w uprawie, jednak jeśli prawidłowo o nie zadbasz i zatroszczysz się o regularne nawożenie, storczyki odwdzięczą się licznymi pędami i pięknymi kwiatami. Już dziś poznaj produkty stosowane przez miłośników storczyków, które sprawią, że Twoje rośliny będą piękne i zdrowe!

Biohumus do orchidei – naturalne źródło substancji odżywczych

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz różnego rodzaju odżywki do storczyków, które dostarczą Twoim roślinom wszelkie niezbędne składniki odżywcze. Jednym z najpopularniejszych preparatów tego typu jest biohumus do storczyków (np. nawóz Extra Storczyk marki Ekodarpol), czyli naturalny kompost w płynie, który zapewnia szybki i zdrowy wzrost rośliny. Dzięki swoim właściwościom chroni roślinę przed nadmiernym nawożeniem, wydłuża okres kwitnienia oraz sprawia, że liście i kwiaty mają żywe, intensywne kolory.

Pałeczki nawozowe – praktyczna odżywka dla storczyków

Bardzo wygodną i praktyczną propozycją dla miłośników storczyków są tak zwane pałeczki nawozowe do orchidei. Ich działanie jest długotrwałe, a używanie wyjątkowo łatwe. Wystarczy, że włożysz pałeczkę do doniczki, w której rośnie Twój storczyk, a będzie się ona rozpuszczać podczas podlewania rośliny, stopniowo uwalniając wszystkie potrzebne składniki odżywcze.

Mgiełki do storczyków – nawilżenie i doskonały wygląd liści oraz kwiatów

Wszelkie odmiany storczyków to rośliny, które lubią zraszanie, dlatego specjalne mgiełki nawozowe do storczyków cieszą się dużym powodzeniem. Tego typu odżywki dla storczyków są produkowane na bazie zmineralizowanej wody i zawierają szereg aminokwasów, które tworzą namiastkę naturalnych warunków, w których rosną storczyki. Mgiełka do storczyka nawilży roślinę i zadba o jej piękny wygląd. Wszystko to przy niewielkim nakładzie czasu i pracy.

Hydrożel – prosty sposób na odpowiednie nawodnienie

Ciekawym rozwiązaniem, które ułatwia hodowlę storczyków, jest hydrożel ogrodniczy. Aby służył roślinie w odpowiedni sposób, należy wymieszać go z ziemią w której rośnie storczyk. Hydrożel pochłania wodę podczas podlewania i oddaje ją roślinie wtedy, gdy potrzebuje dodatkowego nawilżenia. Dzięki temu Twoje rośliny mają stały dostęp do wilgoci, rosną szybciej i wyglądają jeszcze piękniej.
      pixel