Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawozy kurze

( ilość produktów: 4 )

Nawożenie roślin to jeden podstawowych warunków dla ich rozwoju i obfitych plonów. Do nawożenia można stosować nawozy różnego rodzaju, a tymi, na które warto zwrócić szczególną uwagę, są nawozy kurze.

Nawozy kurze – naturalne bogactwo składników odżywczych

Nawozy kurze, zwane również obornikiem kurzym, kurzakiem lub pomiotem kurzym, to nawozy naturalne. Są one bogate w azot oraz wapń, a ich dokładny skład jest zależny od tego, czym były karmione kury, od których pochodzi. Nawozy kurze charakteryzują się wysokim pH, co pozwala odkwasić ziemię. Stosowanie nawozów kurzych to dobry sposób na to, by pobudzić rośliny do wzrostu i zapewnić im dużą liczbę składników odżywczych. Warto jednak uważać z ich stosowaniem, bo zbyt intensywne nawożenie może przynieść skutek wręcz odwrotny. Nawozy kurze mają tak dużą zwartość azotu i wapnia, że ich zastosowanie bez uprzedniego rozcieńczenia może spalić roślinę, która zżółknie i przestanie rosnąć. Nawozy kurze mogą być stosowane również jako dodatek do kompostownika, w którym przyspieszają proces kompostowania i sprawiają, że kompost jest gotowy szybciej do użycia.

Nawozy kurze – sposób na odkwaszenie gleby

Nawożenie z użyciem nawozów kurzych zaleca się przeprowadzać jesienią, co pozwoli wzbogacić glebę w potrzebne roślinom składniki odżywcze, które wykorzystają do wzrostu na wiosnę. Nie należy ich używać do roślin lubiących kwaśną glebę, czyli np. borówki amerykańskiej, rododendronów czy iglaków, bo ich użycie powoduje zmniejszenie zakwaszenia, które jest konieczne, jeśli chcemy cieszyć się pięknymi roślinami kwaśnolubnymi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą nawozów kurzych dostępnych w naszym sklepie. Mamy nawozy o różnej pojemności i w różnej formie, dzięki czemu znajdziesz nawozy kurze najlepiej dopasowane do Twojego ogrodu. Wybierz te, które pasują do niego najbardziej, dobierz inne nawozy, np. nawozy do iglaków i zamów je już dziś. Po otrzymaniu przesyłki nawieź swój ogród zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, a Twoje rośliny odwdzięczą się za dobre traktowanie obfitym kwitnieniem lub owocowaniem.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nawozy ogrodnicze" :

    pixel