Nawozy mineralne

Ilość znalezionych towarów: 138

Uprawa roślin, w szczególności warzyw i owoców, wymaga nie tylko właściwego nawodnienia i pielęgnacji, ale również odpowiedniego nawożenia. Każdy ogrodnik zastanawia się, jakie nawozy wybrać do swojego ogrodu, a przeglądając ofertę warto zwrócić uwagę na nawozy mineralne.

Nawozy mineralne – warunek prawidłowego rozwoju roślin

Nawozy mineralne to nawozy produkowane specjalnie z myślą o roślinach, które do swojego wzrostu potrzebują określonych dawek minerałów. Do najważniejszych należą azot, fosfor, potas, wapń i magnez, bez których prawidłowy rozwój roślin jest niemożliwy. W niektórych glebach minerały te występują w sposób naturalny i ich zawartość jest wystarczająca, by zapewnić roślinom właściwe warunki do rozwoju. To niestety rzadkość, dlatego w większości ogrodów konieczne jest stosowanie nawozów mineralnych o odpowiednim składzie. Wśród nawozów mineralnych można znaleźć m.in. nawozy do trawników. Dzięki nim trawa staje się bardziej soczysta, nabiera ładnej ciemnej barwy oraz szybciej rośnie. Są również nawozy mineralne uniwersalne, które można stosować do zasilania niemal wszystkich gatunków roślin.

Szeroki wybór nawozów mineralnych

W naszym sklepie znajdziesz nawozy mineralne różnego rodzaju. Możesz wybrać nawozy uniwersalne lub nawozy specjalnego przeznaczenia. Masz również wybór związany z wielkością opakowania. Do małego ogrodu proponujemy nawozy w poręcznych niewielkich woreczkach. Do większych areałów zalecamy większe worki. Przed wyborem opakowania zalecamy przyjrzeć się wydajności danego nawozu i obliczyć, jaki worek będzie najlepszy dla Twojego ogrodu. Jeśli chcesz mieć piękny i zdrowy trawnik lub zależy Ci na prawidłowym wzroście innych roślin w Twoim ogrodzie, to zapraszamy do zakupu nawozów mineralnych. Zapoznaj się z naszą ofertą, a potem wybierz nawóz najlepiej dopasowany do Twojego ogrodu. Polecamy zapoznać się również z ofertą innych nawozów dostępnych w naszym sklepie oraz ziemi i podłoży, których odpowiedni wybór pozwoli osiągnąć najlepsze rezultaty i spełnić marzenie o przepięknym ogrodzie.

Pokaż więcej produktów
Laury i wyróżnienia dla Rolmarket.pl
pixel