Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawozy na mech

( ilość produktów: 7 )

Mech na trawniku to bardzo częsty problem, szczególnie w miejscach, w których występuje duże zacienienie. Im więcej cienia i wilgoci oraz kwaśniejsze podłoże, tym lepsze warunki do rozwoju mchu. Trawnik z mchem nie wygląda ładnie, więc nic dziwnego, że każdy zmagający się z tym problemem chce się pozbyć mchu. Jednym ze sposobów na walkę z mchem jest stosowanie odpowiednich nawozów. Zobacz, jaki nawóz na mech znajdziesz w naszym sklepie i wybierz odpowiedni nawóz do trawników na mech dla siebie.

Mech na trawniku? Wypróbuj nawozy na mech

Nawozy na mech mają działanie dwojakie. Po pierwsze wspomagają wzrost trawy, przez co rośnie ona bardziej bujna, zapobiegając rozwojowi mchu na trawniku. Po drugie nawozy na mech mają dodatek wapnia, który skutecznie wspiera w odkwaszaniu gleby. Jeśli na trawniku występuje mech, to jest niemal pewne, że podłoże ma kwaśny odczyn pH. Mchy lubią kwaśne gleby i doskonale na nich rosną, w przeciwieństwie do trawy, która woli glebę o odczynie zasadowym. Im kwaśniejsza ziemia, tym mech lepiej się rozwija, dlatego stosowanie nawozów z wapnem pomaga w walce z mchem. W naszym sklepie znajdziesz nawozy na mech w wielu różnych rodzajach. Mamy nawozy mineralne, nawozy z dolomitem oraz nawozy z siarczanem żelaza. To środek, który świetnie zwalcza mech na trawniku, a efekty jego działania są widoczne bardzo szybko. Po zastosowaniu należy usunąć ściemniały mech i na tym miejscu posiać nową trawę. Polecamy Ci również nawozy z mączką bazaltową, która ma lekko zasadowy odczyn, więc zmieszana z kwaśną ziemią pozwala osiągnąć odczyn obojętny lub lekko zasadowy. Taki odczyn ogranicza rozwój mchu i sprawia, że darń staje się znacznie mocniejsza i odporniejsza. Rozsypując taki nawóz w łatwy sposób możesz jednocześnie zadbać o odczyn gleby trawnika, jak i zapewnić roślinom dostęp do składników odżywczych potrzebnych im do prawidłowego rozwoju. 

W naszym sklepie przygotowaliśmy nawozy na mech w opakowaniach różnej wielkości, dzięki czemu znajdą właściwą wielkość dla siebie zarówno posiadacze małych działek przy domkach szeregowych, jak i posiadacze trawników o zdecydowanie większej powierzchni.

Pamiętaj, że każdy nawóz do trawników anty mech musi być odpowiednio zastosowany. Niektóre nawozy do zwalczania mchu nie tylko ograniczają rozwój i występowanie mchu, ale również wspomagają rozwój każdego gatunku trawy dostarczając jej odpowiednich składników odżywczych.

Walka z mchem – nie tylko nawozy

Przymierzając się do walki z mchem warto pamiętać, że pomocny w walce z mchem będzie nie tylko nawóz do trawników, ale również aerator lub wertykulator. Mech nie lubi napowietrzonej ziemi, a trawa wręcz odwrotnie, dlatego w walce z mchem skutecznie pomaga nakłuwanie ziemi, by przestała być zbita. Zabiegi napowietrzania najlepiej wykonywać od wczesnej wiosny, gdy trawa dopiero zaczyna się rozwijać po zimowej przerwie, by już na wstępnym etapie rozwoju dać jej najlepsze warunki. 

Warto pamiętać, że mech nie lubi również słońca i chętnie rośnie w cieniu. Warto zatem przyjrzeć się, czy w niektórych miejscach nie warto by było przyciąć gałęzi zacieniających trawnik i w ten naturalny sposób pozbyć się niechcianego gościa na trawniku czyli mchu. A dla lepszego efektu zastosować nawozy na mech, które pozwolą pozbyć się mchu z trawnika na dłużej i cieszyć się piękną zielenią trawy, niezakłóconej innymi roślinami. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą nawozów w naszym sklepie, które można stosować do wszystkich typów trawników.

Popularne podkategorie kategorii "nawozy ogrodnicze" :

    pixel