Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Nawozy potasowe

( ilość produktów: 3 )

Wysokie plony czyli cel, do którego dąży każdy rolnik, są zależne od bardzo wielu czynników. Na jedne mamy wpływ, bo to od nas zależy właściwa pielęgnacja roślin oraz troska o odpowiednią liczbę składników odżywczych, a na inne, np. warunki atmosferyczne już nie. Należy jednak zrobić wszystko, by zmaksymalizować nasz wpływ na plony oraz zminimalizować skutki niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak np. susza. Warto wykorzystać do tego celu nawozy potasowe.

Nawozy potasowe – ochrona roślin przed skutkami suszy

Nawozy potasowe, jak sama nazwa wskazuje, to nawozy z wysoką zawartością potasu. Jest to składnik odżywczy konieczny do tego, aby zboża, rośliny strączkowe czy kukurydza dawały plony na wysokim poziomie. Jego niedobór skutkuje wysychaniem, obniżeniem plonów oraz mniejszym wykorzystaniem dostarczanego w innych nawozach azotu. Potas pomaga roślinie radzić sobie w sytuacji niedoborów wody i suszy, gdyż jego obecność wspiera gospodarkę wodną rośliny. Brak potasu, którego naturalna zawartość w glebie jest coraz mniejsza, ma zatem bardzo dotkliwe skutki, stąd konieczne jest jego uzupełnianie.

Szeroki wybór nawozów potasowych

W naszym sklepie znajdziesz nawozy azotowe różnego rodzaju. Niektóre zawierają wyłącznie potas, a inne są mieszkanką potasu, fosforu i azotu, czasem również magnezu. Dzięki takiej mieszance można podczas jednego nawożenia dostarczyć roślinie wszystkie główne makrosładniki odżywcze, zapewniając jej jak najlepsze warunki do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Wybierając nawozy potasowe w naszym sklepie zwróć zatem uwagę na ich skład i sprawdź, czy nie przesadzisz z ilością innych składników odżywczych, jeśli już wcześniej stosowane były inne nawozy zawierające główne składniki odżywcze. Dobierz odpowiedni rozmiar opakowania do rozmiarów Twoich upraw i złóż zamówienie już dziś. Pamiętaj, że dzięki potasowi Twoje plony będą większe, a rośliny lepiej sobie poradzą w przypadku suszy. Nie czekaj więc dłużej, lecz złóż zamówienie już teraz.

    pixel