Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawozy uniwersalne

( ilość produktów: 43 )

Jesteś miłośnikiem roślin? Zajmujesz się ogrodnictwem? Jeśli tak, to z pewnością wiesz, jak ważne w uprawie są nawozy. Bez względu na to, czy zajmujesz się hodowlą warzyw, owoców, czy dbasz o kwiaty w ogrodzie - konieczne jest, by roślinom dostarczać niezbędnych mikro- i  makroelementów. Do tego służą właśnie nawozy. Nawozy uniwersalne to grupa produktów, które przydadzą się każdemu miłośnikowi roślin. Bez względu na to, czy posiadasz tylko jedną paprotkę, czy olbrzymi ogród pełen różnorodnych gatunków, znajdziesz tutaj nawóz, który zapewni Twoim roślinom stabilny wzrost oraz piękne kwitnienie. Na rynku dostępnych jest wiele nawozów w zależności od typu roślin do ogrodu - np. nawozy do trawy, nawozy do iglaków czy nawozy do roślin doniczkowych. Jeśli jednak szukasz nawozu, który będzie pasował do wielu roślin (warzyw i owoców), wybierz nawóz uniwersalny.

Nawozy uniwersalne - po co je stosować?

Wydawać by się mogło, że roślinom do prawidłowego wzrostu potrzebne są jedynie woda, słońce i gleba. Nie jest to jednak do końca prawda. Rośliny wymagają także przygotowania podłoża - regularnego nawożenia, które pomoże im w rozwijaniu się. W glebie naturalnie znajdują się składniki pokarmowe potrzebne roślinom do wegetacji. Często jednak nasze gleby są wyjałowione (też z powodu używania środków ochrony roślin). Właśnie dlatego tak ważny jest odpowiedni nawóz. Użyźnia on glebę poprzez mikroskładniki i mikroelementy, które zawiera. Wspomaga on w ten sposób prawidłowy rozwój roślin, zapewnia większe plony i sprawia, że są one zdrowe. 

Nawozy stosowane są w wielu zarówno w zawodowym sadownictwie, ogrodnictwie i rolnictwie, ale też po prostu w domowych małych uprawach roślin - ogrodowych czy balkonowych.  Nawozi się rośliny kwitnące, czy rośliny ozdobne, ale także warzywa, krzewy, drzewa i trawniki.

Uniwersalny nawóz - kiedy nawozić rośliny?

Już wiesz, że rośliny potrzebują składników odżywczych, by móc się prawidłowo rozwijać. A kiedy je nawozić? Istnieje kilka zasad, których warto się trzymać, by nie zaszkodzić swoim okazom. Po pierwsze rośliny ogrodowe należy nawozić dopiero wiosną, gdy ziemia będzie rozmarznięta. W innym wypadku nawóz granulowany czy płynny może nie wniknąć głęboko w glebę i przez roślina ucierpi. Dotyczy to różnych gatunków roślin, wszelkich roślin ozdobnych czy kwiatów. Wiosną warto skorzystać z nawozu z dużą zawartością azotu (nawozy wiosenne do trawy). Azot to jeden z niezbędnych składników pokarmowych potrzebnych we wzroście roślin. Doskonałym nawozem będzie naturalny kompost (który wybiera wielu ogrodników). Jest całkowicie eko i spokojnie można nim nawozić warzywa. Zazwyczaj nakłada się go na ziemię wokół roślin i przykrywa wierzchnią warstwą gleby. 

Jeśli jednak nie masz możliwości stosowania kompostu, wybierz gotowy preparat w postaci granulatu lub wodny. Jeśli interesują Cię nawozy ekologiczne, sprawdź tu.

Biohumus –  nawóz uniwersalny w płynie

Biohumus to chyba najbardziej popularny nawóz uniwersalny. którego możesz używać podczas nawożenia roślin ogrodowych, uprawnych i mieszkaniowych. Dzięki jego płynnej formule jest naprawdę łatwy w użytkowaniu, ponieważ rozpuścić go w wodzie, której używasz do podlewania. Biohumus to nawóz biologicznie czysty, zapewniający roślinom szybki wzrost oraz prawidłową gospodarkę nawozową. Biohumus świetnie się sprawdzi zarówno do kwiatów, jak i warzyw (sprawdź też nawozy do warzyw i owoców). 

Wygodne pałeczki nawozowe do roślin doniczkowych

Pałeczki nawozowe to produkt, który rekomendujemy wszystkim miłośnikom roślin doniczkowych. To bardzo wygodne rozwiązanie, umożliwiające nawożenie wszystkich rodzajów roślin. Olbrzymią zaletą pałeczek nawozowych jest to, że są bardzo proste w zastosowaniu – aby odżywić swoją roślinę i dostarczyć jej odpowiednią ilość witamin, włóż odpowiednią ilość pałeczek do gleby w której rośnie. Wraz z podlewaniem i przepływem wody przez ziemię, pałeczka zacznie się rozpuszczać i stopniowo uwalniać niezbędne roślinie substancje odżywcze. Nawóz w postaci pałeczek sprawdzi się przede wszystkim w uprawie roślin mieszkaniowych oraz tych, które rosną na Twoim balkonie.

Dolomit – preparat do gleby zakwaszonej

Jeżeli wiesz, że Twoje rośliny rosną w zbyt kwaśnej glebie, zastosuj Dolomit – nawóz, który jest pozyskiwany ze skały dolomitowej. Dzięki swoim właściwościom odkwasza glebę i zwiększa ilość zawartego w niej wapnia. Rośliny, które rosną w glebie nawożonej nawozem Dolomit są odporniejsze na przemarzanie, szybko się asymilują i są w pełni odżywione. Możesz go używać do także do krzewów ozdobnych i krzewów owocowych. Sposób stosowania jest podany na opakowaniu.

Wapno do bielenie drzew – idealne do zasilania drzew na zimę

Chcesz zadbać o prawidłowy wzrost i odporność swoich drzew? Nie zapomnij o tym, aby przed zimą zabielić ich pnie oraz grube konary. Dzięki temu zabiegowi rośliny w Twoim ogrodzie będą odbijać promienie słoneczne i nie dotknie ich tzw. oparzelina mrozowa. Aby zabielić swoje drzewa, wybierz wysokiej jakości produkt – np. specjalne wapno marki Planta, dostępne w wygodnym i łatwym do przechowywania wiaderku.

Nawóz uniwersalny - podsumowanie

Już wiesz, dlaczego ważne jest stosowanie nawozu w ogrodzie czy na działce. Dzięki nim rośliny rodzą piękne owoce i wspaniale się rozwijają.  Regularne podlewanie kwiatów nawozem do kwiatów (nawozy do kwiatów) sprawia, że kwitną one przez długi czas. Na rynku dostępnych jest wiele nawozów. Jeśli nie chcesz martwić się, czy wybierzesz odpowiedni, wybierz nawóz uniwersalny. Tego typu produkty są bezpieczne. Można je stosować w różnych porach roku (także jesienią). Znajdziesz wśród nich takie z dużą zawartością fosforu (fosfor to jeden z podstawowych składników pokarmowych roślin), a także azotu (azot azotanowy).

Czas zająć się nawożeniem!

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nawozy ogrodnicze" :

pixel