Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nawozy wiosenne do trawy

( ilość produktów: 2 )

Nawożenie trawnika to jeden z niezbędnych zabiegów podczas pielęgnacji trawnika. Bez niego trawa szybko zużyje znajdujące się w glebie składniki odżywcze i przestanie ładnie rosnąć. Nawożenie trawnika jest więc niezbędne, a szczególnie ważne jest stosowanie nawozów wiosną, gdy rośliny dopiero budzą się do życia po przerwie zimowej. Zobacz, jakie nawozy do wiosennego nawożenia trawnika znajdziesz w naszym sklepie.

Nawóz wiosenny do trawy - niezbędny do prawidłowego wzrostu trawy

Wiosenne nawożenie trawnika jest kluczowe dla rozwijających się po zimowej przerwie w wegetacji źdźbeł trawy. Dzięki odpowiedniej kompozycji składników nawozu, w którego składzie znajdują się duże dawki azotu, niezbędnego na tym etapie rozwoju, trawnik rośnie znacznie lepiej, a źdźbła trawy mają intensywny zielony kolor i są bardzo mocne. 

Wiosenny nawóz do trawy zawiera również inne składniki pokarmowe ważne dla tego gatunku czyli fosfor, potas i magnez oraz liczne mikroskładniki, dzięki którym możliwe jest prawidłowe nawożenie trawnika, zapewniające mu doskonałe warunki do rozwoju.

Do wiosennego nawożenia trawników można stosować zarówno nawozy mineralne, które są dostępne w naszym sklepie, jak i nawozy organiczne takie jak kompost. Ten naturalny nawóz do trawnika nie pozwala co prawda dokładnie określić dawek pierwiastków, które zostaną zaaplikowane, ale ogranicza ryzyko przenawożenia trawnika do minimum. 

Jak nawozić trawnik wiosną?

Nawozy mineralne przeznaczone do stosowania wiosną stosuje się zwykle po pierwszym koszeniu. Dzięki temu granulki nawozu wpadają pomiędzy źdźbła trawy, dzięki czemu lepiej i szybciej będą one mogły osadzić się na wierzchniej warstwie gleby. Warto zadbać o odpowiednie warunki podczas nawożenia. Gleba lekko wilgotna sprawi, że nawóz do trawy szybciej wniknie do jej wnętrza, a zatem będzie można znacznie zwiększyć efektywność nawożenia.

Jeśli nie poczekamy z zastosowaniem nawozu do pierwszego koszenia, lecz wykonamy nawożenie na wysokiej trawie, to granulki nawozu przyklejają się do jej źdźbeł i zamiast wnikać do gleby osiadają na niej. To spowoduje, że nie tylko nie uda nam się osiągnąć oczekiwanego efektu nawożenia, ale możemy doprowadzić do uszkodzeń darni spowodowanej działaniem nawozu.

Pamiętaj zatem, by nawozić trawnik wiosną, ale z głową, po pierwszym koszeniu, stosując odpowiedni nawóz i rozprowadzając go po całej powierzchni trawnika. A jeśli zastosujesz do tego nawozy wiosenne dostępne w naszym sklepie, to z pewnością ucieszy Cię osiągnięty efekt.

    pixel