Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Obornik bydlęcy

( ilość produktów: 3 )

Nawożenie naturalne to świetna alternatywa dla nawozów sztucznych, która cieszy się nieustającą popularnością od wieków. Jednym z najpopularniejszych rodzajów nawozu naturalnego jest obornik bydlęcy. W handlu najczęściej występuje on w wygodnej postaci granulatu. Może być stosowany zarówno przy uprawie warzyw, jak i roślin doniczkowych. Używany jest również w sadownictwie. Nawóz wzbogaca glebę w składniki odżywcze potrzebne do wzrostu roślin. 

W jaki sposób stosuje się obornik bydlęcy?

Produkt można wykorzystywać tak przy przygotowaniu podłoża pod nowe nasadzenia, jak i do odżywiania obecnych już w ziemi roślin. W tym pierwszym przypadku należy dokładnie zmieszać nawóz z wierzchnią warstwą gleby. Jeżeli chcemy wspomóc rozwój posadzonych wcześniej warzyw czy owoców, wysiewamy obornik ręcznie. Użycie produktów z niniejszej kategorii sprawi, że nasze uprawy będą zdrowe, piękne i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne czy przypadłości chorobowe.  Nawozu możemy używać od marca do końca listopada, czyli w miesiącach wiosennych, letnich i w trakcie trwania jesieni. Oczywiście te ograniczenia nie dotyczą upraw prowadzonych w szklarni, w warunkach niezależnych od pogody. 

Dlaczego obornik granulowany jest dobrym rozwiązaniem?

Nawozy w postaci granulowanej zostały odpowiednio przygotowane. Przede wszystkim zostały one pozbawione wszelkich niepożądanych składników, które występują w oborniku pochodzącym prosto z gospodarstwa. Nie zawiera on między innymi jaj owadów oraz szkodliwych nasion chwastów mogących skutkować pojawieniem się w glebie niepożądanych roślin, przez co konieczne będą środki chwastobójcze. Ważną zaletą obornika jest fakt, że zapach produktu jest neutralny, co sprawia, że zastosowanie obornika nie wywołuje nieprzyjemnych doznań zapachowych. 

W składzie obornika bydlęcego brak również chemicznych dodatków, czyli jest to naturalny nawóz organiczny, który wzbogaca podłoże pod rośliny o pożyteczne mikroorganizmy glebowe. Użyźniona w naturalny sposób gleba z pewnością pozwoli uzyskać znakomite rezultaty. Jeśli borykamy się z jakiegoś rodzaju chorobami czy innymi problemami hamującymi rozwój roślin, obornik granulowany pomoże przywrócić ich właściwy stan.  

W tej kategorii znajdziecie Państwo sprawdzone produkty firm Florovit i Proplanta. Dostępne wielkości opakowań to 4,5 litra, 5 litrów i 10 litrów (oferta 40 litrów nawozu Proplanta obejmuje cztery worki po dziesięć litrów każdy). Doskonale sprawdzają się one w nawożeniu roślin ozdobnych oraz warzyw i krzewów owocowych uprawianych w przydomowych ogrodach. W pełni naturalny skład sprawia, że świetnie uzupełni on glebę w składniki pokarmowe, co wpłynie pozytywnie na wygląd roślin ozdobnych i przyszłe plony z roślin dających owoce. Serdecznie zapraszamy do składania zamówień na obornik bydlęcy oraz inne nawozy naturalne, takie jak obornik końskiobornik kurzy czy obornik mieszany. Polecamy Twojej uwadze również nawozy ekologiczne oraz kompostowniki, dzięki którym samodzielnie stworzysz nawozy ogrodnicze, które zagwarantują roślinom w Twoim ogrodzie doskonałe warunki do rozwoju. Przy ich stosowaniu brak ryzyka przenawożenia, co niewątpliwie jest ogromną zaletą nawozów tego rodzaju.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "obornik granulowany" :

    pixel