Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Obornik granulowany

( ilość produktów: 12 )

Stosowanie nawożenia naturalnego to świetny sposób na to, by dostarczyć roślinom cennych składników odżywczych bez szkodliwych chemicznych dodatków. Nie zawsze jednak naturalna forma nawozu jest przyjazna i łatwa w stosowaniu. Na szczęście można stosować obornik granulowany, który warto wykorzystać w swoim ogrodzie.

Obornik granulowany - zalety

Obornik granulowany posiada wiele praktycznych zalet, które ułatwiają jego użycie. Przede wszystkim pozwala on uzupełnić glebę w ważne składniki pokarmowe i świetnie spulchnia glebę. Jest jednak pozbawiony nasion chwastów, które mogą wykiełkować w nawożonych uprawach oraz larw owadów, mogących szkodzić uprawom. Zastosowanie tego produktu jest możliwe w uprawie wielu różnych gatunków roślin ogrodowych. Można go stosować zarówno do nawożenia roślin ozdobnych, krzewów owocowych, trawników, ale można go też wykorzystywać pod warzywa i krzewy ozdobne. Dzięki odpowiedniemu nawożeniu grunt stanie się dzięki niemu doskonałym źródłem substancji odżywczych dla warzyw i owoców. 

Stosowanie obornika granulowanego?

Nawóz może być stosowany wczesną wiosną przed siewem lub sadzeniem. Świetnie sprawdza się także do dokarmiania roślin już rosnących. 

Uprawy warzywne: Pod osłonami w produkcji rozsady dodaje się do podłoża 3,0 do 5,0 kg nawozu/m3.W produkcji warzyw pod osłonami bezpośrednio w gruncie nawóz stosuje się w dawce 0,4 - 0,5kg/m2. Przed uprawą warzyw należy równomiernie rozsypać zalecana dawkę nawozu Proplanta, a następnie wymieszać z warstwą gleby na głębokość 10 - 15cm. W tak przygotowanej glebie sadzić rozsadę roślin warzywnych. 

Uprawy polowe: W uprawach polowych nawóz może być stosowany w dawce 10-20 kg na 100m2. Zalecaną dawkę nawozu Proplanta rozprowadzić równomiernie na powierzchni pola i wymieszać z glebą na głębokość około 10-15cm. Nawóz najlepiej zastosować przedsiewnie wiosna lub jesienią.

Obornik w granulkach - jaki ma wpływ na uprawy?

Granulowany obornik to nawóz najwyższej jakości, który poddawany jest procedurze oczyszczania. Jej celem jest usunięcie z jego pierwotnej masy niekorzystnych dla roślin czynników. Mogą nimi być na przykład larwy szkodników albo ziarna chwastów. Masa nawozu pozbawiona jest nieprzyjemnego zapachu. Wykorzystanie końskiego, kurzego lub bydlęcego obornika w formie granulatu jest bezpieczne i pozwala na rozwinięcie upraw.  Na tej stronie znajdują się oferty obornika bydlęcego, końskiego i kurzego między innymi marek Plonar, Florovit i Proplanta. Artykuły tych firm są dostępne w opakowaniach różnej wielkości. Zastosowanie prezentowanych nawozów jest uniwersalne - można ich użyć tak do poprawy struktury gleby (bez względu na jej rodzaj), jak i do odżywienia roślin doniczkowych. Sprawdź również ofertę na obornik bydlęcy.

W naszym sklepie znajdziesz obornik granulowany bydlęcy, obornik kurzyobornik koński i obornik mieszany, dzięki czemu możesz dobrać rodzaj nawozu do swoich potrzeb. Polecamy Twojej uwadze również inne nawozy ekologiczne oraz kompostowniki, dzięki którym samodzielnie wyprodukujesz naturalny nawóz, którym zasilisz swoje rośliny ozdobne, uzupełniając glebę o ważne składniki odżywcze.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "obornik granulowany" :

 

    pixel