Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Obornik granulowany

( ilość produktów: 11 )

Granulowany obornik posiada wiele praktycznych zalet, które ułatwiają jego użycie. Zastosowanie tego produktu jest możliwe w uprawie wielu różnych gatunków roślin. Dzięki odpowiedniemu nawożeniu grunt stanie się dzięki niemu doskonałym źródłem substancji odżywczych dla warzyw i owoców. 

W jaki sposób korzystać z obornika granulowanego?

Nawóz może być stosowany wczesną wiosną przed siewem lub sadzeniem. Świetnie sprawdza się także do dokarmiania roślin już rosnących. Uprawy warzywne:Pod osłonami w produkcji rozsady dodaje się do podłoża 3,0 do 5,0 kg nawozu/m3.W produkcji warzyw pod osłonami bezpośrednio w gruncie nawóz stosuje się w dawce 0,4 - 0,5kg/m2. Przed uprawą warzyw należy równomiernie rozsypać zalecana dawkę nawozu Proplanta, a następnie wymieszać z glebą na głębokość 10 - 15cm. W tak przygotowanej glebie sadzić rozsadę roślin warzywnych.Uprawy polowe:W uprawach polowych nawóz może być stosowany w dawce 10-20 kg na 100m2. Zalecaną dawkę nawozu Proplanta rozprowadzić równomiernie na powierzchni pola i wymieszać z glebą na głębokość około 10-15cm. Nawóz najlepiej zastosować przedsiewnie wiosna lub jesienią.

Obornik w granulkach - jaki ma wpływ na uprawy?

Granulowany obornik to nawóz najwyższej jakości, który poddawany jest procedurze oczyszczania. Jej celem jest usunięcie z jego pierwotnej masy niekorzystnych dla roślin czynników. Mogą nimi być na przykład larwy szkodników albo ziarna chwastów. Masa nawozu pozbawiona jest nieprzyjemnego zapachu. Wykorzystanie końskiego, kurzego lub bydlęcego obornika w formie granulatu jest bezpieczne i pozwala na rozwinięcie upraw.  Na tej stronie znajdują się oferty obornika bydlęcego, końskiego i kurzego między innymi marek Plonar, Florovit i Proplanta. Artykuły tych firm są dostępne w opakowaniach różnej wielkości. Zastosowanie prezentowanych nawozów jest uniwersalne - można ich użyć tak do poprawy struktury gleby (bez względu na jej rodzaj), jak i do odżywienia roślin doniczkowych. Sprawdź również ofertę na obornik bydlęcy.

    pixel