Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Obornik granulowany

( ilość produktów: 12 )

Stosowanie nawożenia naturalnego to świetny sposób na to, by dostarczyć roślinom cennych składników odżywczych bez szkodliwych chemicznych dodatków. Nie zawsze jednak naturalna forma nawozu jest przyjazna i łatwa w stosowaniu. Na szczęście można stosować obornik granulowany, który warto wykorzystać w swoim ogrodzie.

Obornik granulowany - zalety

Obornik granulowany posiada wiele praktycznych zalet, które ułatwiają jego użycie. Przede wszystkim pozwala on uzupełnić glebę w ważne składniki pokarmowe i świetnie spulchnia glebę. Jest jednak pozbawiony nasion chwastów, które mogą wykiełkować w nawożonych uprawach oraz larw owadów, mogących szkodzić uprawom. Zastosowanie tego produktu jest możliwe w uprawie wielu różnych gatunków roślin ogrodowych. Można go stosować zarówno do nawożenia roślin ozdobnych, krzewów owocowych, trawników, ale można go też wykorzystywać pod warzywa i krzewy ozdobne. Dzięki odpowiedniemu nawożeniu grunt stanie się dzięki niemu doskonałym źródłem substancji odżywczych dla warzyw i owoców. 

Stosowanie obornika granulowanego?

Nawóz może być stosowany wczesną wiosną przed siewem lub sadzeniem. Świetnie sprawdza się także do dokarmiania roślin już rosnących. 

Uprawy warzywne: Pod osłonami w produkcji rozsady dodaje się do podłoża 3,0 do 5,0 kg nawozu/m3.W produkcji warzyw pod osłonami bezpośrednio w gruncie nawóz stosuje się w dawce 0,4 - 0,5kg/m2. Przed uprawą warzyw należy równomiernie rozsypać zalecana dawkę nawozu Proplanta, a następnie wymieszać z warstwą gleby na głębokość 10 - 15cm. W tak przygotowanej glebie sadzić rozsadę roślin warzywnych. 

Uprawy polowe: W uprawach polowych nawóz może być stosowany w dawce 10-20 kg na 100m2. Zalecaną dawkę nawozu Proplanta rozprowadzić równomiernie na powierzchni pola i wymieszać z glebą na głębokość około 10-15cm. Nawóz najlepiej zastosować przedsiewnie wiosna lub jesienią.

Obornik w granulkach - jaki ma wpływ na uprawy?

Granulowany obornik to nawóz najwyższej jakości, który poddawany jest procedurze oczyszczania. Jej celem jest usunięcie z jego pierwotnej masy niekorzystnych dla roślin czynników. Mogą nimi być na przykład larwy szkodników albo ziarna chwastów. Masa nawozu pozbawiona jest nieprzyjemnego zapachu. Wykorzystanie końskiego, kurzego lub bydlęcego obornika w formie granulatu jest bezpieczne i pozwala na rozwinięcie upraw.  Na tej stronie znajdują się oferty obornika bydlęcego, końskiego i kurzego między innymi marek Plonar, Florovit i Proplanta. Artykuły tych firm są dostępne w opakowaniach różnej wielkości. Zastosowanie prezentowanych nawozów jest uniwersalne - można ich użyć tak do poprawy struktury gleby (bez względu na jej rodzaj), jak i do odżywienia roślin doniczkowych. Sprawdź również ofertę na obornik bydlęcy.

W naszym sklepie znajdziesz obornik granulowany bydlęcy, obornik kurzyobornik koński i obornik mieszany, dzięki czemu możesz dobrać rodzaj nawozu do swoich potrzeb. Polecamy Twojej uwadze również inne nawozy ekologiczne oraz kompostowniki, dzięki którym samodzielnie wyprodukujesz naturalny nawóz, którym zasilisz swoje rośliny ozdobne, uzupełniając glebę o ważne składniki odżywcze.

Obornik granulowany – nawóz o naturalnym rodowodzie

Korzystanie z naturalnych nawozów to najlepsze rozwiązanie zarówno przy dużych uprawach, jak i w przydomowych ogródkach. Tego typu preparaty nie prowadzą do wyjałowienia gleb, a także nie mają szkodliwego wpływu na środowisko. Mimo swojej przetworzonej formy obornik granulowany to produkt w 100% pochodzenia naturalnego. Jak powstaje?

Zwierzęce odchody są kompostowane wraz ze słomą, a następnie pozbawiane wody, dodatkowo suszone i na końcu granulowane. W ten sposób zmniejsza się również jego objętość, choć właściwości pozostają takie same. Szacuje się, że 1 kilogram obornika granulowanego odpowiada 4 kilogramom świeżego nawozu tego typu. Taka redukcja objętości ułatwia transport i przechowywanie. Niepylące, bezwonne granulki są łatwe w użytkowaniu i niezwykle skuteczne.

Obornik w granulkach – rodzaje

Rodzai nawozów pochodzenia zwierzęcego jest tyle, ile samych zwierząt gospodarskich. W uprawach wielkopowierzchniowych oraz przydomowych największą popularnością cieszy się jednak obornik koński, świński, kurzy oraz bydlęcy. Nawozy te przeznaczone są do różnego rodzaju roślin oraz typów ziemi. Jak je stosować?

Koński obornik w granulkach podnosi temperaturę gleby. Z tego powodu idealnie sprawdzi się przy uprawach roślin w podwyższeniach (tzw. inspekty) oraz przy hodowli warzyw ciepłolubnych, np. papryki. Obornik w granulkach, produkowany z odchodów świń znajduje zastosowanie na glebach piaszczystych, znacząco zagęszczając ich strukturę. Nawóz o kurzym rodowodzie jest bogaty w azot, dlatego zaleca się go zwłaszcza przy uprawie roślin, pobierających duże ilości tego pierwiastka. Obornik pochodzenia drobiowego jest także najbardziej stężony, dlatego zaleca się jego rozcieńczanie. Ostatnim i najbardziej uniwersalnym nawozem jest obornik bydlęcy. Sprawdzi się on zarówno w przydomowym warzywniku, jak i przy uprawie kwiatów w doniczkach.

Obornik w granulacie – właściwości

Po co w ogóle stosować obornik w granulacie przy uprawach? Oprócz dostarczania cennych mikro- i makroelementów nawóz ten ma wiele innych zalet. Obornik w granulacie wpływa na strukturę ziemi, działając na nią spulchniająco. Zbite masy gleby po kilku latach stosowania rozluźniają się, podczas gdy piaszczyste grunty stają się bardziej zwięzłe. Obornik w granulacie tworzy również idealne warunki dla dżdżownic, które dodatkowo poprawiają wodno-powietrzną strukturę w Twoim ogródku czy na polach uprawnych.

Nawóz ten jest bogaty w próchnicę oraz różne składniki odżywcze, które stopniowo uwalniane są w trakcie postępowania procesu rozkładu. Dzięki temu nawożenie może odbywać się w odstępach nawet czterech lat – choć częstsze użyźnianie również nie zaszkodzi.

Obornik granulowany – stosowanie

W przypadku warzywników czy pól uprawnych nawożenie obornikiem granulowanym jest stosunkowo proste. Co kilka lat należy równomiernie zaaplikować produkt na powierzchni gruntu, a następnie płytko przekopać glebę (5-10 cm głębokości). Inaczej sprawa ma się z trawnikami, które również mogą być użyźniane obornikiem granulowanym.

Przydomowe tereny zielone również rozwiną się lepiej, jeśli zastosujesz nawozy ogrodnicze. W tym przypadku nie ma jednak ograniczeń – trawniki mogą być użyźniane przez cały rok. Granulki należy rozsypać na ich powierzchni i pozostawić do momentu rozkładu. Możesz również rozcieńczyć nawóz z wodą i taką mieszanką podlewać trawnik co jakiś czas.

Szukasz sprawdzonego i ekologicznego nawozu? Wybierz obornik granulowany i ciesz się dużymi, zdrowymi plonami. Nie czekaj – sprawdź nasz asortyment naturalnych nawozów już teraz!

 

Popularne podkategorie kategorii "obornik granulowany" :

 

    pixel