Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Obornik kurzy

( ilość produktów: 4 )

Nawożenie roślin to jeden z podstawowych zabiegów, dzięki któremu można uzupełnić składniki pokarmowe niezbędne roślinom do rozwoju. Do tego celu można wykorzystywać różne nawozy, a jednym z lepszych jest obornik kurzy granulowany, który znajdziesz w naszym sklepie. Zobacz, czym jest obornik i dlaczego warto go stosować.

Obornik granulowany kurzy - naturalny nawóz do Twojego ogrodu

Obornik kurzy to nawóz organiczny, który zawiera azot, potas i fosfor, a więc wszystkie podstawowe składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Jego bogaty skład sprawia, że może być on stosowany do zasilania roślin ozdobnych, krzewów owocowych, trawników w przydomowych ogrodach, ale również nadaje się do stosowania w uprawach polowych. Dzięki naturalnemu pochodzeniu można go z powodzeniem stosować w uprawach ekologicznych, w których naturalnego pochodzenie nawozu ma kluczowe znaczenie.

Stosowanie obornika kurzego pozwala poprawić strukturę gleby oraz wzbogacić ją o wspomniane wyżej pierwiastki. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, nawóz kurzy granulowany jest pozbawiony szkodliwych zanieczyszczeń, patogenów oraz nasion chwastów. Jest to produkt pozbawiony również nieprzyjemnego zapachu, dzięki czemu jego stosowanie jest znacznie łatwiejsze.

Stosowanie obornika kurzego w ogrodzie

Planując stosować nawóz naturalny z odchodów kurzych należy pamiętać, że jest on bardzo silny i nadmiar może mieć negatywny wpływ na rośliny. Przed użyciem trzeba więc dokładnie zapoznać się z informację na temat zalecanej dawki i zgodnie z nią przygotować odpowiednią porcję nawozu. Po jego przygotowaniu należy wymieszać nawóz z wierzchnią warstwą gleby. Może być stosowany wczesną wiosną przed siewem i sadzeniem, ale bez przeszkód można go stosować również do roślin już rosnących, takich jak m.in. drzewa.

Polecamy zapoznać się z pozostałymi produktami, które oferuje nasz sklep. Mamy w ofercie również inne oborniki granulowane, m.in. obornik bydlęcyobornik koński oraz nawozy ekologiczne. Dzięki nim zapewnisz swoim roślinom optymalne warunki do rozwoju i sprawisz, że Twój ogród będzie wyglądał doskonale.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "obornik granulowany" :

    pixel