Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Wapno nawozowe

( ilość produktów: 15 )

Wapno nawozowe pełni we współczesnym ogrodnictwie i rolnictwie bardzo ważną rolę. To niezwykle skuteczny preparat, który w krótkim czasie poprawia odczyn podłoża, dzięki czemu rośliny lepiej przyswajają składniki pokarmowe i w znacznie mniejszym stopniu pobierają szkodliwe metale ciężkie. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą wapna nawozowego w naszym sklepie. Zapewniamy, że jest w czym wybierać!

Wapno nawozowe – odkryj jego zalety

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz wapno nawozowe pochodzące od wielu różnych producentów – tak, abyś mógł wybrać optymalny preparat dla swojej gleby. Możesz mieć pewność, że każdy z nich skutecznie podniesie odczyn pH podłoża. Dzięki regularnemu wapnowaniu poprawią się także właściwości chemiczne gruntu: zwiększa się ilość przyswajalnego fosforu, potasu, azotu, magnezu oraz wapnia. Zmniejsza się z kolei przyswajalność szkodliwego dla roślin kadmu, niklu i cynku. Stosowanie wapna nawozowego to również gwarancja odpowiedniego natlenienia gleby i prawidłowego magazynowania w niej wody. Szczegółowe informacje na temat każdego z oferowanych przez nas preparatów znajdziesz w ich opisach. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z wyborem odpowiedniego produktu zachęcamy do kontaktu – nasi eksperci z przyjemnością doradzą!

Skąd wiedzieć, kiedy trzeba zastosować wapno nawozowe?

Wskazaniem do stosowania wapna nawozowego jest zbyt kwaśny odczyn podłoża. Co ciekawe, w Polsce około 70% gleb uprawnych ma odczyn kwaśny lub bardzo kwaśny. Należy go oczywiście zmierzyć za pomocą specjalnego miernika. A oto wskaźniki, które pomogą Ci określić, czy Twoja gleba wymaga zastosowania wapna nawozowego:

● Odczyn bardzo kwaśny – pH poniżej 4,5,

● Kwaśny – pH 4,6 – 5,5,

● Lekko kwaśny – pH 5,6 – 6,5,

● Obojętny – pH 6,6 – 7,2,

● Zasadowy – pH powyżej 7,3.

Pamiętaj, aby nie używać wapna nawozowego później niż na 2-4 przed planowanym wysiewem nasion lub sadzeniem roślin. Najlepszy termin na jego stosowanie to wczesna wiosna i jesień. Życzymy powodzenia i udanych zakupów!

    pixel