Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Wapno nawozowe

( ilość produktów: 9 )

Na większości terenów w Polsce mamy grupy gleb kwaśnych, których właściciele muszą walczyć o zmianę odczynu gleby różnymi sposobami. Nie wszystkie rośliny dobrze czują się na glebach kwaśnych, dlatego wapnowanie gleby, które odkwasza glebę, należy do częstych zabiegów pielęgnacyjnych. W naszym sklepie znajdziesz wapno nawozowe węglanowe, które pomoże Ci zmienić poziom pH w glebie, co będzie korzystne dla Twoich roślin.

Wapno nawozowe – odkryj jego zalety

Wapno nawozowe pełni we współczesnym ogrodnictwie i rolnictwie bardzo ważną rolę. To niezwykle skuteczny preparat, który w krótkim czasie poprawia odczyn podłoża, dzięki czemu rośliny lepiej przyswajają składniki pokarmowe i w znacznie mniejszym stopniu pobierają szkodliwe metale ciężkie. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą wapna nawozowego w naszym sklepie. Zapewniamy, że jest w czym wybierać!

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz wapno nawozowe pochodzące od wielu różnych producentów – tak, abyś mógł wybrać optymalny preparat dla swojej gleby. Możesz mieć pewność, że każdy z nich skutecznie podniesie odczyn pH podłoża. Dzięki regularnemu wapnowaniu poprawią się także właściwości chemiczne gruntu: zwiększa się ilość przyswajalnego fosforu, potasu, azotu, magnezu oraz wapnia. Zmniejsza się z kolei przyswajalność szkodliwego dla roślin kadmu, niklu i cynku. 

Dostępne w naszym sklepie wapno nawozowe granulowane jest wygodne do stosowania i pozwala zmniejszyć zakwaszanie gleb. Wapno granulowane wnika w głąb profilu glebowego, co zapewnia jego równomierne działanie i wpływa pozytywnie na rozwój roślin wymagających niekwaśnego odczynu podłoża. 

Stosowanie nawozu zawierającego węglan wapnia to również gwarancja odpowiedniego natlenienia gleby i prawidłowego magazynowania w niej wody. Szczegółowe informacje na temat każdego z oferowanych przez nas preparatów znajdziesz w ich opisach. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z wyborem odpowiedniego produktu zachęcamy do kontaktu – nasi eksperci z przyjemnością doradzą!

Skąd wiedzieć, kiedy trzeba zastosować wapno nawozowe?

Wskazaniem do stosowania wapna nawozowego jest zbyt kwaśny odczyn podłoża. Co ciekawe, w Polsce około 70% gleb uprawnych ma odczyn kwaśny lub bardzo kwaśny. Należy go oczywiście zmierzyć stosując odpowiednie mierniki pH do gleby. A oto wskaźniki, które pomogą Ci określić, czy Twoja gleba wymaga zastosowania wapna nawozowego:

● Odczyn bardzo kwaśny – pH poniżej 4,5,

● Kwaśny – pH 4,6 – 5,5,

● Lekko kwaśny – pH 5,6 – 6,5,

● Obojętny – pH 6,6 – 7,2,

● Zasadowy – pH powyżej 7,3.

Pamiętaj, aby nie używać wapna nawozowego później niż na 2-4 przed planowanym wysiewem nasion lub sadzeniem roślin. Najlepszy termin na jego stosowanie to wczesna wiosna i jesień. Pamiętaj też, by nie stosować go na obszarze przeznaczonym dla roślin kwaśnolubnych, do których należą m.in. rododendrony, borówka amerykańska czy iglaki. W ich przypadku lepiej sprawdzą się np. nawozy do iglaków, które pozwolą na zachowanie wymaganego dla tych roślin odczynu podłoża o niskim pH. Mamy w ofercie również inne nawozy ogrodnicze, m.in. nawozy do kwiatównawozy ekologiczne czy nawozy uniwersalne, dzięki którym Twój ogród będzie jeszcze piękniejszy. Życzymy powodzenia i udanych zakupów!

Wapno nawozowe – przydatne w każdym gospodarstwie

Rolnicy każdego kalibru zdają sobie sprawę z tego, jak potrzebnym zabiegiem jest wapnowanie. Odczyn gleby wpływa bezpośrednio na wielkość plonów – czyli na zyski. Na kwaśnych gruntach pobór niezbędnych składników odżywczych jest mocno utrudniony, przez co zboża czy rośliny okopowe rosną o wiele wolniej.

Wapno nawozowe podnosi odczyn gleby, umożliwiając uzyskanie obojętnego pH. Zabieg ten wykonuje się nie częściej niż 2 lata – a nawet rzadziej, w zależności od tempa zakwaszania gruntów. Istotne jest również to, by przekopać ziemię na głębokość 15-20 cm po rozprowadzeniu wapna nawozowego. Stosowania tego produktu nie należy łączyć z nawożeniem gruntów.

Wapno ogrodowe – niezbędne w przydomowych uprawach

Zakładając własny warzywniak lub uprawę szklarniową, należy poczynić pewne przygotowania. Jednym z bardziej istotnych zabiegów jest odkwaszenie gleby, czyli podniesienie jej pH do poziomu optymalnego dla większości warzyw i krzewów owocowych. Wapno ogrodowe wpływa również na strukturę gleby, rozluźniając ją i ułatwiając transportowanie wody w głębsze warstwy gruntu.

W przypadku przydomowej uprawy również potrzebne jest przekopanie ziemi. Istotne jest także, by nie łączyć nawożenia z aplikacją wapna ogrodowego – pomiędzy tymi zabiegami powinny być przynajmniej 2 miesiące przerwy. W przydomowym warzywniaku czy szklarni zabieg odkwaszania najlepiej przeprowadzić po jesiennych zbiorach lub wczesną wiosną. W tym drugim przypadku warto sięgnąć po wapno kredowe, głównie ze względu na naturalne pochodzenie tego produktu.

Wapno ogrodnicze – sposób na piękny trawnik

Założenie trawnika wymaga szeregu zabiegów pielęgnacyjnych, w tym również podniesienia poziomu pH. Tego typu roślinność preferuje grunty lekko kwaśne, o odczynie w granicach 5,5-6,5. Jednak mocno zakwaszona gleba może znacząco utrudnić pobór składników odżywczych i minerałów, tym samym wpływając na wygląd trawnika.

Wapno ogrodnicze może być stosowane na tego typu podłożach praktycznie przez cały rok. Najlepszym jednak okresem na wapnowanie są – podobnie jak w przypadku ogrodu warzywnego – późna jesień lub wczesna wiosna. Preparaty te dodatkowo utrudniają wzrost i rozwój mchu na trawniku, co jest sporą zaletą.

Wapno do ogrodu – skuteczna ochrona pni drzew

Odsłonięte pnie drzew owocowych i niektórych ozdobnych odmian potrzebują dodatkowej ochrony w trakcie mroźnych zim. Duże różnice temperatur, zwłaszcza w słoneczne dni mogą powodować pękanie kory, co czyni rośliny podatnymi na choroby i pasożyty. Jedną z metod jest osłonięcie pnia agrowłókniną, jednak sposób ten jest czasochłonny i mało estetyczny.

Bardziej przystępnym i dobrze prezentującym się rozwiązaniem jest wapno do ogrodu. Substancję należy wymieszać z wodą w proporcjach, określonych przez producenta na opakowaniu. Następnie za pomocą pędzla wystarczy nanieść gotowy preparat na pień – i gotowe! Białe wapno ograniczy pochłanianie promieni słonecznych, redukując w ten sposób nagrzewanie. Mocno zasadowy odczyn produktu odstraszy również dużą część pasożytów, dodatkowo chroniąc pień drzewa.

Chcesz kupić nawozy ogrodnicze w przystępnej cenie, z dostawą wprost do domu? Zależy Ci na dużej dostępności produktów i szybkiej realizacji zamówienia? Sprawdź nasz asortyment – mamy wszystko, co może Ci się przydać do założenia przydomowego ogródka i prowadzenia zrównoważonych upraw.

 

Popularne podkategorie kategorii "nawozy ogrodnicze" :

    pixel