Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Oczka wodne, stawy i baseny

( ilość produktów: 30 )

Oczko wodne to efektowna i coraz popularniejsza dekoracja ogrodu, którą z łatwością wybudujemy samodzielnie, bez pomocy fachowców. Oczko wodne najlepiej sprawdzi się w miejscu, które przynajmniej przez kilka godzin dziennie będzie ogrzewane promieniami słonecznymi. Tego typu konstrukcja przeważnie ma ok. 2 metrów długości i około 2,5 – 3 metrów szerokości.

Po co folia do oczka wodnego?

Po znalezieniu odpowiedniego miejsca, wyznaczamy teren, jaki będzie zajmowało oczko wodne. Najlepiej użyć do tego celu sznurka, który przywiązujemy do wbitych w ziemię palików zaznaczając jednocześnie jego kształt oraz wielkość. Jeżeli ma być ono niewielkie, do budowy wykorzystać możemy folię do oczka wodnego wykonaną z polietylenu, kauczuku lub PCV, gotową formę z polietylenu albo ewentualnie beton. W przypadku dużych zbiorników najlepiej zastosować folię. Grubość tego typu produktu waha się od 0,4 do 1 milmetra; warto, by był on odporny na działanie promieni słonecznych i posiadał gwarancję. Najczęściej spotkać można się z foliami na oczko wodne w kolorze czarnym, lecz na rynku dostępne są również zielone oraz niebieskie.
Decydując się na kupno gotowej formy, mamy z góry narzucony kształt oczka wodnego. Jeżeli wybierzemy folię, zyskujemy możliwość wykopania dołu o dowolnej wielkości i kształtu. Na dnie przyszłego zbiornika należy rozłożyć około 10 centymetrową podsypkę piaskową, a następnie wyłożyć specjalną włókninę – materiały te ochronią folę przed uszkodzeniami od spodu. Gdy planujemy hodowlę ryb, oczko musi posiadać tak zwaną strefę głęboką na poziomie około 100 – 120 centymetrów.

Aby oczko wodne kusiło swoim wyglądem, należy zadbać o zachowanie w nim równowagi biologicznej zbliżonej do tej, jaka panuje w naturalnych zbiornikach. Chodzi tu o utrzymanie odpowiedniego poziomu pH na poziomie między 7,5 a 8,4, zachowanie czystości wody (w większych zbiornikach gwarantują to rośliny oraz zooplankton, w mniejszych niezbędne będzie regularne oczyszczanie mechaniczne i zastosowanie specjalnych filtrów) oraz zapewnienie optymalnego dopływu powietrza – do tego celu wykorzystać można napowietrzacze, fontanny, wodospady oraz rośliny podwodne wytwarzające tlen.

Fontanna w ogrodzie

Jeżeli chodzi o fontannę, najlepiej zdecydować się na model kaskadowy lub taki, który będzie wytwarzał pianę. W obu przypadkach, spadając uderza ona mocno w lustro wody i napowietrza się.

Estetycznego wyglądu naszemu zbiornikowi nadadzą różnego rodzaju ozdoby do oczka wodnego imitujące rośliny czy zwierzęta.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "oczka wodne" :

      pixel