Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Chemia basenowa, tabletki do basenu

( ilość produktów: 2 )

Basen ogrodowy to już nie krajobraz znany nam tylko z zagranicznych filmów, ale coraz częściej typowe wyposażenie przydomowego ogrodu. W basenie ogrodowym chętnie kąpią się mali i duzi, a w letni upalny dzień bywa on wybawieniem od wszechobecnego upału. Chcesz wyposażyć swój ogród w basen? W takim razie koniecznie musisz pamiętać o jego odpowiednim czyszczeniu za pomocą specjalnych środków chemicznych. Czystość wody wpływa nie tylko na komfort pływania w basenie, ale także na nasze zdrowie, m.in naszą skórę. Jednym z podstawowych produktów używanych w basenach jest chlor do basenu. Oczyszcza on wodę z bakterii i chroni przed glonami. Do tego ma neutralne pH.

Basen ogrodowy wybierz według własnych potrzeb, a potem przyjdź do nas po produkt, który pomoże Ci w dezynfekcji wody basenowej. Zobacz, jakie produkty do uzdatniania wody znajdziesz w naszym sklepie.

Chemia do basenu ogrodowego ? zastosowanie środków chemicznych

Utrzymanie krystalicznie czystej wody to priorytet wszystkich właścicieli basenów ogrodowych. Bez tego znika przyjemność ożywczej kąpieli w przydomowym basenie, a korzystanie z niego może stać się przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości skórnych, a nawet poważniejszych infekcji. Zanieczyszczona woda może być szczególnie niebezpieczna dla małych dzieci, które tak uwielbiają kąpiele. Niezbędna jest zatem chemia basenowa czyli produkty, które pomogą zadbać o odpowiednią jakość wody, odczyn wody (pH) i sprawią, że raz napełniony wodą basen będzie służył przez cały sezon.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju chemii basenowej, która pomoże utrzymać odpowiednie pH wody i zapobiegnie powstawaniu ewentualnych zanieczyszczeń. Zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas produktami - szczegółowe informacje na temat każdego z nich znajdziesz w ich opisach, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Woda w basenie ogrodowym to stojąca woda, więc jest bardzo podatna na działanie niekorzystnych czynników ? chociażby temperatury czy nadmiernego promieniowania słonecznego. Im cieplejsza woda, tym większe ryzyko rozwoju bakterii i glonów, ale za to większa przyjemność z kąpieli. Nie ma nic bardziej nieprzyjemnego niż glony pod wodą w basenie. Nie można zatem zasłonić basenu nieprzejrzystym zadaszeniem, bo co prawda pozwoliłoby to łatwiej zachować czystą wodę, ale niestety byłaby ona zbyt zimna, by kąpiel w niej była przyjemna.

Woda w basenie jest również narażona na przedostawanie się do niej roślinności i innych zewnętrznych zanieczyszczeń. To wszystko stwarza idealne warunki do rozwoju bakterii, glonów i innych szkodliwych mikroorganizmów. Woda najpierw traci swoją przejrzystość, staje się śliska w dotyku, a następnie zielenieje i staje się kompletnie niezdatna do kąpieli. Proces ten następuje bardzo szybko, więc nie można zwlekać z zastosowaniem odpowiednich środków, gdyż baseny ogrodowe w ciągu dosłownie kilkunastu godzin mogą zamienić się w zbiornik wodny pełen glonów. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni preparat zawierający chlor oczyszczający wodę basenową.

Istotne znaczenie ma nie tylko troska o czystość wody, ale również o jej pH. Im wyższe pH wody basenowej, tym większe problemy z utrzymaniem czystej wody. Istnieją na szczęście sposoby, które skutecznie eliminują urzeczywistnianie się tych przykrych scenariuszy i pozwalają na wykonanie dezynfekcji wody basenowej. Właśnie po to zostały stworzone tabletki do basenu, które przyczyniają się do niszczenia bakterii, wirusów i grzybów występujących w wodzie. 

Tabletki d0 basenu zapobiegają również powstawaniu i rozwojowi glonów, dzięki czemu woda pozostaje przyjemnie przejrzysta i bezpiecznie mogą się w niej kąpać nawet alergicy. Chlor w tabletkach rozpuszcza się wolno, dzięki czemu nie pozostawia żadnych śladów. Długotrwałe działanie preparatu zapewnia również jego odporność na działanie promieni słonecznych. Tabletki z chlorem sprawiają także, że małe cząsteczki brudu łączą się ze sobą, tworząc większe skupiska, co znacznie ułatwia oczyszczenie wody w basenie.

Chemia do basenu nie zapewni jednak pełnej czystości wody, gdyż konieczne jest również usuwanie zanieczyszczeń większych rozmiarów. Opadłe liście z okolicznych drzew, owady czy źdźbła trawy wniesione do basenu sprawiają, że woda ulega zabrudzeniu. W mechanicznym usuwaniu tych zanieczyszczeń pomaga pompa filtrująca. Należy włączać ją po każdej kąpieli pamiętając, żeby wyłączać pompę filtrującą, gdy ktoś kąpie się w basenie. Pozwala to zapobiegać wypadkom powstałym podczas przepięcia. Do usuwania zanieczyszczeń widocznych gołym okiem przydaje się również siatka na długim kiju oraz odkurzacz basenowy. Ten ostatni działa podobnie jak pompa, przy czym porusza się po dnie basenu i usuwa zanieczyszczenia, które na nie opadły. Doskonale radzi sobie z piaskiem i innym brudem, który jest wnoszony do basenu na stopach i z którym nie da sobie rady chemia basenowa.

Jak stosować preparat do basenu? 

Aby stosowanie chemii basenowej przyniosło oczekiwane rezultaty, przede wszystkim należy pamiętać konsekwencji ? dezynfekcja wody chlorem musi odbywać się regularnie. Dokładne zalecenia co do dawkowania znajdziesz na opakowaniu każdego z produktów ? różnią się one w zależności od stężenia substancji czynnej. Niektóre preparaty do dezynfekcji wody zawierają skoncentrowane substancje czynne, więc wystarczy ich mniejsza ilość. Niektóre preparaty posiadają specjalne dozowniki, które ułatwiają odmierzenie odpowiedniej ilości produktu. Zawsze należy jednak czytać instrukcję na opakowaniu konkretnego produktu, gdyż chemia basenowa jest przeliczana na objętość wody basenowej.

Na dobór odpowiedniej dawki pozwoli Ci również regularne kontrolowanie poziomu pH w wodzie ? powinno ono oscylować w granicach od 7,0 do 7,4. Jeśli jest ono zbyt wysokie, to dobrze byłoby zastosować środki do obniżania pH wody, by zapewnić odpowiedni jego poziom.

Tabletek z chemią basenową, a zwłaszcza z chlorem nie należy umieszczać w basenie bezpośrednio, gdyż może się to przyczynić do odbarwienia folii. Nie wrzucaj zatem tabletek z chlorem na dno basenu ani nie przywiązuj jej w jakimś pojemniku do ścianek basenu. Na ich dozowanie w sposób kontrolowany i bezpieczny pozwoli pływak do chemii basenowej. To specjalny dozownik, który pływa po powierzchni wody i zazwyczaj posiada kilka stopni regulacji, dzięki czemu dobór odpowiedniej dawki nie stanowi problemu. Produkty tego typu również możesz znaleźć w bogatej ofercie sklepu internetowego Rolmarket.pl.

Odpowiednio stosowane środki chemiczne są całkowicie bezpieczne dla kąpiących się w basenie osób (także dzieci). Zapewniają one skuteczną ochronę przed zakażeniem się groźnymi wirusami i czynią kąpiele przyjemnymi i relaksującymi.

Pamiętaj, że chemia basenowa powinna być stosowana od pierwszego napełnienia basenu. Wówczas mówimy nawet o zabiegu chlorowania szokowego, które polega na dodaniu do basenu większej dawki preparatu w formie tabletek. Dzięki temu w wodzie jest od razu ma odpowiednie stężenie chloru, co pozwala mieć pewność, że czysta woda pozostanie w basenie na dłużej. 

Wybierz tabletki do basenu odpowiednie dla siebie

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór produktów do dezynfekcji wody basenowej. Znajdziesz u nas podstawową chemię basenową, która zapobiega powstawaniu glonów, dzięki czemu możesz zachować przejrzystą wodę wewnątrz basenu ogrodowego. Większość z tych środków to preparaty z chlorem, ale są wśród nich również chemia basenowa, która nie zawiera chloru, a inne substancje przyczyniające się do usuwania glonów w basenie. Można zatem oczyszczać wodę w basenie preparatem Aquablanc, który opiera swoje działanie na metodzie tlenowej. Działa skutecznie usuwając wszelkie zanieczyszczenia, a jego skład sprawia, że mogą z niego korzystać nawet osoby m.in alergicy, którym chlor do basenu uniemożliwia korzystanie z basenów w upalne dni. 

Regulacja pH w basenie - zadbaj o czysty basen

Pamiętaj też, że konieczna jest regulacja pH wody w basenie, bo bez tego utrzymanie czystości wody będzie bardzo trudne. Jeśli nie wiesz jaki jest poziom pH, to przetestuj wodę w basenie. Możesz kupić specjalne testery, które pozwalają zbadać poziom pH. Dzięki temu można odpowiednio dozować chlor do basenu i inne środki i jest to doskonały sposób, by uniknąć problemów jakie wiążą się z zanieczyszczeniem basenów.

Jednym słowem, jeśli masz basen ogrodowy, nawet niewielkich rozmiarów, to basenowa chemia musi się znaleźć na pierwszym miejscu listy zakupów przed kolejnym sezonem letnim. Szeroki wybór produktów dostępnych w naszym sklepie sprawia, że znajdziesz u nas tabletki do czyszczenia basenu z zawartością chloru lub bez niej i Twój basen będzie gotowy na kolejny sezon. Do napełniania basenu polecamy Ci również węże ogrodowe, a jako uzupełnienie tego kompletu wózki na węże ogrodowe i stojaki na węże ogrodowe. Oprócz środków do basenów, polecamy Twojej uwadze również kurtyny wodne, które można zamontować nie tylko w ogrodzie, ale też na balkonie czy tarasie. Możesz w ten sposób sprawić, że miejsce, w którym będą ustawione meble ogrodowe czyli stoły ogrodowefotele ogrodowe wiszące lub huśtawki ogrodowe pozwolą na przyjemny odpoczynek nawet w tropikalne upały. Przejrzyj produkty dostępne w naszym sklepie i złóż zamówienie już dziś!

 

 

Popularne podkategorie kategorii "oczka wodne" :

    pixel