Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Opryskiwacze i akcesoria

( ilość produktów: 96 )

Opryskiwacze ogrodowe to urządzenia, które stosuje się w czasie zabiegów ochrony roślin i ich nawożenia. Korzystać możemy z nich jednak nie tylko w ogrodzie, lecz także na polu, w sadzie, na balkonie czy w pomieszczeniach zamkniętych. Wybierając tego typu sprzęt, warto zwrócić uwagę na jego główne funkcje i metody stosowania. Najlepiej sięgać po produkty sprawdzonych, wiodących na rynku producentów. W naszym sklepie znajdziecie między innymi opryskiwacze Marolex oraz opryskiwacze Kwazar.

Opryskiwacz ręczny do użytku domowego

W domu oraz w niewielkich ogródkach najlepiej sprawdzą się małe opryskiwacze ręczne, do zalet których, poza niewielkimi gabarytami oraz wagą, zaliczyć można także korzystną cenę. Ich wysokość waha się przeważnie od 15 do 25 centymetrów, pojemność natomiast – od 0,5 do 2 litrów, co przekłada się niestety na ich niewielką wydajność – około 0,5 litra cieczy na minutę. Stosuje się je przeważnie do pielęgnacji domowych roślin doniczkowych, zraszania liści wodą, aplikowania nawozów dolistnych i zabiegów opryskiwania środkami ochrony roślin.

Jak wybrać opryskiwacz ciśnieniowy?


Drugim rodzajem są opryskiwacze ciśnieniowe, które od opisanych powyżej różnią się większą masywnością i wykonaniem z trwalszych materiałów (związane jest to z faktem, że muszą one wytrzymać większe ciśnienie, które powstaje w ich wnętrzu). Dysza wykonana jest tu z metalu, a rurka zasysająca posiada na końcu zamontowany mały filtr. Wyposażone są one również w niewielką ręczną pompkę do wytworzenia ciśnienia wewnątrz zbiornika.
Większe modele urządzeń ciśnieniowych mają przeważnie od 30 do 100 centymetrów wysokości i pojemność wahającą się od 5 do 10 litrów (w przypadku wersji naramiennej) lub od 12 do 20 litrów (opryskiwacz plecakowy). Ich wydajność to zwykle od 1,5 do 2 litrów cieczy na minutę. Wraz ze wzrostem pojemności, zwiększa się zarówno zasięg opryskiwania, jak i ciężar urządzenia. Opryskiwacze plecakowe posiadają wyprofilowany kształt zbiornika, który dobrze przylega do pleców. Wyposażone są w wydajną pompę ciśnieniową i gumowe przewody dostarczające ciecz do dyszy. Przy pomocy takiego urządzenia możemy opryskiwać większe powierzchnie, takie jak rabata, trawnik czy grządka z warzywami oraz wyższe rośliny. Po założeniu dłuższej lancy teleskopowej, będziemy również w stanie sięgnąć do drzew owocowych.

Opryskiwacze plecakowe, wózkowe i akumulatorowe


Na rynku, w tym również w Rolmarket.pl, spotkać można się także z dużymi opryskiwaczami ciśnieniowymi, które występują w wersji plecakowej lub wózkowej na kółkach. Dzięki temu, że pojemność ich zbiornika przekracza niekiedy 20 litrów, są znacznie cięższe. Ich stosowanie zaleca się w przypadku dużych opryskiwanych powierzchni.

Dostępne są również opryskiwacze akumulatorowe, np. model RX firmy Marolex, oraz elektryczne, np. Neptun Kwazar z manometrem.

Zobacz również:

Opryskiwacz plecakowy     Opryskiwacz ręczny     Opryskiwacz akumulatorowy     Opryskiwacz ciśnieniowy     Opryskiwacz elektryczny     

Opryskiwacz sadowniczy    Opryskiwacz polowy    Opryskiwacz rolniczy                Opryskiwacz 5 litrów           Opryskiwacz 12 litrów

Opryskiwacz 15 litrów       Opryskiwacz Kwazar     Opryskiwacz Marolex               Lanca do opryskiwacza        Pompka do opryskiwacza

Osłona herbicydowa do opryskiwacza

pixel