Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Opryskiwacze i akcesoria

( ilość produktów: 38 )

Walka z chwastami, insektami i chorobami grzybiczymi to codzienność ogrodników i rolników, którzy stosują do tego celu wiele różnych środków ochrony roślin. Warunkiem skutecznego ich działania jest odpowiedni sprzęt, który zagwarantuje równomierne opryski i umożliwi aplikację produktu na całą powierzchnię roślin. Konieczny jest zatem odpowiedni opryskiwacz, a szeroki wybór produktów tego rodzaju oferuje nasz sklep Rolmarket.pl.

Opryskiwacze ogrodowe - zastosowanie

Opryskiwacze ogrodowe to urządzenia, które są niezbędne w każdym domu z ogrodem, na działce rekreacyjnej i w gospodarstwie rolnym. Stosuje się je w czasie oprysków preparatami grzybobójczymi, owadobójczymi i chwastobójczymi oraz do nawożenia roślin, gdy stosowane mają być nawozy dolistne. Dzięki nim środki ochrony roślin mogą dotrzeć do wszystkich roślin na polu, grządce czy rabacie, do opryskiwacz dzięki odpowiedniej dyszy, zamieni stosowany środek w delikatną mgiełkę i oprysk zostanie wykonany w należyty sposób. Można zatem powiedzieć, że dobry opryskiwacz to konieczność, jeśli chcemy właściwie zadbać o rośliny w naszym ogrodzie i ochronić je przed wszelkimi zagrożeniami, jakim są dla nich owady, szkodniki, chwasty i grzyby.

Opryskiwacze ogrodowe mimo swojej nazwy są przeznaczone do stosowania nie tylko w ogrodzie, lecz także na polu, w sadzie, na balkonie czy w pomieszczeniach zamkniętych. Wybierając opryskiwacz, warto zwrócić uwagę na jego główne funkcje i metody stosowania oraz dobrać go do rodzaju pracy i wielkości ogrodu, w którym ma być stosowany. Najlepiej sięgać po produkty sprawdzonych, wiodących na rynku producentów, którzy są znani z troski o wysoką jakość swoich produktów. W naszym sklepie znajdziesz między innymi takie produkty jak opryskiwacz Marolex oraz opryskiwacz Kwazar, których producenci cieszę renomą od wielu lat i są szeroko znani w środowisku profesjonalistów.

Opryskiwacz ręczny do użytku domowego

W domu oraz w niewielkich ogródkach najlepiej sprawdzą się małe opryskiwacze ręczne. Do ich zalet z pewnością należą niewielkie gabaryty oraz waga. Opryskiwacz ręczny z pewnością jest wart uwagi również ze względu na korzystną cenę. Jego wysokość waha się przeważnie od 15 do 25 centymetrów, pojemność natomiast – od 0,5 do 2 litrów, więc bez przeszkód można go obsługiwać jedną ręką. Mała pojemność sprawia, że opryskiwacze tego rodzaju mają niestety niewielką wydajność – około 0,5 litra cieczy na minutę. Nie przeszkadza to jednak w pracy, do której został przeznaczony. Opryskiwacz ręczny stosuje bowiem przeważnie w domach i niewielkich ogrodach, używając ich do pielęgnacji domowych roślin doniczkowych, zraszania liści wodą, aplikowania nawozów dolistnych i zabiegów opryskiwania innymi środkami ochrony roślin. Świetnie się sprawdzą, gdy będziemy stosować środki owadobójcze przeciw mszycom czy stonce ziemniaczanej. Z ich pomocą będziemy mogli zastosować również środki chwastobójcze, szczególnie te, które chcemy zastosować punktowo, oraz środki grzybobójcze, pomocne w walce z chorobami grzybowymi.

Jak wybrać opryskiwacz ciśnieniowy?

Drugim rodzajem są opryskiwacze ciśnieniowe, które od opisanych powyżej różnią się większą masywnością i wykonaniem z trwalszych materiałów. Związane jest to z faktem, że muszą one wytrzymać większe ciśnienie, które powstaje w ich wnętrzu. Dysza wykonana jest tu z metalu, a rurka zasysająca posiada na końcu zamontowany mały filtr. Wyposażone są one również w niewielką ręczną pompkę do wytworzenia ciśnienia wewnątrz zbiornika.

Większe modele urządzeń ciśnieniowych mają przeważnie od 30 do 100 centymetrów wysokości i pojemność wahającą się od 5 do 10 l (w przypadku wersji naramiennej) lub od 12 do 20 l (opryskiwacz plecakowy). Ich wydajność to zwykle od 1,5 do 2 litrów cieczy na minutę. Wraz ze wzrostem pojemności, zwiększa się zarówno zasięg oprysku, jak i ciężar opryskiwacza. Dlatego dla większego komfortu podczas wykonywania prac, warto wybrać opryskiwacz plecakowy. Posiada on odpowiednio wyprofilowany kształt zbiornika, który dobrze przylega do pleców i szerokie uszy, które pomagają równomiernie rozłożyć ciężar. Wyposażony jest w wydajną pompę ciśnieniową i gumowe przewody dostarczające ciecz do dyszy.

Opryskiwacz ciśnieniowy doskonale się sprawdza, gdy chcemy wykonać oprysk ze środków ochrony roślin na większym areale. Przy pomocy takiego urządzenia możemy opryskiwać takie powierzchnie jak rabata, trawnik czy grządka z warzywami oraz wyższe rośliny. Po założeniu dłuższej lancy teleskopowej, będziemy również w stanie sięgnąć do drzew owocowych. Docenią to szczególnie osoby posiadające kilka drzew owocowych, które nie mogą korzystać z większych opryskiwaczy montowanych do traktorów, jakie są wykorzystywane w gospodarstwach sadowniczych.

Opryskiwacze plecakowe, wózkowe i akumulatorowe

Na rynku, w tym również w Rolmarket.pl, spotkać można także duże opryskiwacze ciśnieniowe, które występują w wersji plecakowej lub wózkowej na kółkach. Pojemność ich zbiornika przekracza niekiedy 20 l, więc są znacznie cięższe i korzystanie z nich wymaga więcej siły. Opryskiwacz tego rodzaju to już urządzenie profesjonalne i zaleca się go stosować w przypadku naprawdę dużych opryskiwanych powierzchni. ale jeszcze zbyt małych, by sięgać po opryskiwacz montowany do ciągnika. Dostępne są również opryskiwacze akumulatorowe, np. model RX firmy Marolex, oraz elektryczne, np. Neptun Kwazar z manometrem.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą opryskiwaczy dostępnych w naszym sklepie. To produkty o szerokim spektrum zastosowania, które powinien znaleźć się w każdym składziki z narzędziami. Nasz sklep Rolmarket.pl proponuje opryskiwacze najwyższej jakości, wygodne i łatwe w użytkowaniu, dzięki którym Twój ogród będzie prezentował się doskonale.

Do małego ogrodu polecamy opryskiwacze ręczne, a na większej powierzchni przyda się z pewnością opryskiwacz ciśnieniowy. Przejrzyj dostępne modele, a następnie wybierz produkt najlepiej dopasowany do Twoich potrze i używaj go podczas prac ogrodowych. Jeśli masz już odpowiednie urządzenie, to sprawdź również akcesoria do opryskiwacza i wybierz te z nich, które przydadzą się podczas pielęgnacji Twojego ogrodu.

Zobacz również inne opryskiwacze:

pixel