Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Części i akcesoria do opryskiwaczy

( ilość produktów: 35 )

Opryskiwacze to urządzenia, które są nieocenioną pomocą przy pielęgnacji naszych roślin. Stosuje się między innymi w celu nawożenia i oczyszczania drzew, krzewów, kwiatów, a także roślin uprawnych. Aby w pełni wykorzystać możliwości opryskiwaczy, warto dołączać do nich odpowiednie części i akcesoria. W asortymencie naszego sklepu odnajdziesz akcesoria do opryskiwaczy od doświadczonych i uznanych producentów. Oferujemy między innymi lance do opryskiwaczy Kwazar, pompki do opryskiwaczy Marolex i wiele innych niezawodnych części.

Zastosowanie i rodzaje opryskiwaczy 

W dzisiejszych czasach wybór opryskiwaczy jest ogromny. Ze względu na ich przeznaczenie wyróżniamy:

Opryskiwacze ogrodnicze – zazwyczaj przeznaczone do stosowania na małych powierzchniach, w tym w domu lub na balkonie. Przeważnie są to opryskiwacze ręczne, które cechują się niewielkimi rozmiarami oraz wagą, co czyni ich użytkowanie łatwym i przyjemnym. Ich pojemność wynosi do 2 litrów, dzięki czemu sprawdzają się zwłaszcza w domowym użytku. W przypadku większych ogrodów lepiej sprawdzą się opryskiwacze ciśnieniowe – mają one pojemność do 10 litrów, a w przypadku wersji plecakowej – nawet 20.

Opryskiwacze sadownicze – przeznaczone przede wszystkim do opryskiwania drzew. Na rynku dostępne są opryskiwacze sadownicze przyczepiane oraz zawieszane, ich pojemność jest znacznie większa niż zwykłych opryskiwaczy ogrodowych.

Opryskiwacze polowe – są to opryskiwacze o największych gabarytach, przeznaczone do pielęgnacji roślin uprawnych. Wyróżniamy opryskiwacze zawieszane i zaczepiane, które są przyczepiane do ciągnika.

Jakie części do opryskiwaczy wybrać?

Akcesoria do opryskiwaczy powstały z myślą o tym, aby w jak największym stopniu ułatwić prace przy roślinach. Sklep Rolmarket.pl oferuje następujące dodatki, które mogą przydać się każdemu miłośnikowi ogrodnictwa:

  • Lance do opryskiwaczy, które pozwalają na sięganie do wysokich drzew oraz krzewów, gdy standardowa lanca sobie z tym nie radzi. W naszej ofercie znajdziecie Państwo lance w różnych rozmiarach, w tym także lance teleskopowe z regulacją długości.
  • Pompy do opryskiwaczy, które pełnią niezwykle ważną funkcję – dbają o to, aby do rozpylacza docierała odpowiednia ilość cieczy. Sklep Rolmarket.pl oferuje między innymi pompy sprawdzonej marki Marolex.
  • Wężyki do opryskiwacza odpowiedzialne za podawanie cieczy ze zbiornika do lancy.
  • Dysze i komplety dysz, które usprawniają i sterują płynem wypływającym z opryskiwacza.
  • Smary pomagające w konserwacji opryskiwaczy. Należy pamiętać, aby używać ich przynajmniej raz w roku.
  • Uszczelki przeznaczone do naprawy opryskiwaczy. Proponujemy Państwu uszczelki firmy Marolex.
pixel