Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Opryskiwacze

( ilość produktów: 28 )

Ochrona roślin w sadzie, gospodarstwie rolnym czy ogrodzie składa się z szeregu zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z ważnych elementów profilaktyki przeciwgrzybiczej, antychwastowej i przeciw szkodnikom jest wykonywanie oprysków. Służą do tego odpowiednie środki ochrony roślin, które rozpyla się na rośliny wykorzystując do tego opryskiwacze. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór modeli opryskiwaczy, więc zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Opryskiwacz - najważniejsze parametry

Wybierając opryskiwacz trzeba zwrócić baczną uwagę na kilka istotnych elementów. Do najważniejszych należy pojemność opryskiwaczy, gdyż to od niej zależy, czy wybrany model sprawdzi się podczas pracy. Do małych ogrodów wystarczą niewielkie opryskiwacze ręczne, z pomocą których szybko i wygodnie będzie można wykonać oprysk środkami ochrony roślin. Opryskiwacze niewielkich rozmiarów nie sprawdzą się jednak zupełnie podczas wykonywania oprysków na większą skalę. W takiej sytuacji znacznie lepiej sięgnąć po opryskiwacze mobilne, które mają większą pojemność, a dla wygody użytkowania wyposażone są w kółka. Dzięki temu można je wygodnie ciągnąć za sobą z miejsca na miejsce, uwalniając się od ich ciężaru. Alternatywą dla tych urządzeń są opryskiwacze plecakowe, które zostały wyposażone w szelki i możne ja założyć jak plecak. Doskonale sprawdzają się podczas wykonywania oprysków w terenie, w którym opryskiwacz mobilny byłby niewygodny.

Drugim ważnym parametrem, którym różnią się między sobą opryskiwacze, jest sposób wykonywania oprysku. Najprostsze niewielkie urządzenia to opryskiwacze ręczne, które rozpylają ciecz opryskową po każdorazowym naciśnięciu spryskiwacza. Przy większej skali oprysków jest to bardzo męczące i niewygodne, dlatego wtedy lepiej wybrać opryskiwacze ciśnieniowe. Dzięki specjalnej pompce można wytworzyć ciśnienie wewnątrz zbiornika, a następnie wystarczy trzymać uchwyt spryskiwacza i środki owadobójcze, chwastobójcze lub grzybobójcze rozpylają się doskonale. Opryskiwacze wyposażone w ten mechanizm są wydajne i świetnie sprawdzają się podczas pracy w ogrodzie.

Przed wyborem konkretnego modelu warto zwrócić również uwagę na akcesoria dodatkowe, czyli przede wszystkim lance. Wiele opryskiwaczy jest od razu wyposażone w długie lance, dzięki czemu wykonanie precyzyjnych oprysków na wyżej położonych gałęziach jest bardzo łatwe. Na opryskiwacze ogrodowe z długą lancą powinni zwrócić uwagę przede wszystkim właściciele sadów, gdyż korzystanie z długiej lancy znacznie ułatwi wykonanie zabiegu opryskiwania. Jeśli wybrany produkt nie ma długiej lancy w komplecie, to znajdziesz ją w kategorii dodatkowe części i akcesoria do opryskiwaczy.

Opryskiwacze - czy warto je mieć?

Wielu początkujących ogrodników zastanawia się, czy opryskiwacz należy do narzędzi, które są potrzebne w każdym domu z ogrodem. Z całą pewnością można powiedzieć, że tak, gdyż każdy ogród wymaga regularnego stosowania środków ochrony roślin, a ich wykonanie bez odpowiedniego sprzętu będzie bardzo trudne. 

Warto zatem od razu przy zakładaniu ogrodu zaopatrzyć się w odpowiedni opryskiwacz, bo środki ochrony roślin stosuje się prewencyjnie. Działa tu bowiem stara zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie czekaj więc, aż w Twoim ogrodzie zaczną panoszyć się szkodniki, grzyby i chwasty, lecz już dziś przejrzyj opryskiwacze, które oferuje nasz sklep Rolmarket.pl. Jesteśmy przekonani, że w tak szerokim asortymencie znajdziesz urządzenie odpowiednie dla siebie i będzie ono nie tylko łatwe w obsłudze, ale i wydajne oraz wytrzymałe. Dzięki temu wykonywanie prac związanych z opryskami nie będzie Ci sprawiać trudności i będziesz mógł cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem Twojego ogrodu.

Zobacz również inne opryskiwacze:

    pixel