Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Opryskiwacze sadownicze

( ilość produktów: 37 )

Uprawa drzew i krzewów owocowych wymaga wiele cierpliwości, wysiłku i czasu wkładanego w pielęgnację i ochronę roślin. Sadownicy muszą chronić swoje uprawy przed szkodnikami, chorobami i grzybem, które mogłyby zniweczyć efekty ich pracy. Jednym z lepszych sposobów na ochronę roślin w sadzie jest stosowanie środków ochrony roślin, które najczęściej podaje się roślinom w formie oprysku. Do tego celu najlepiej wykorzystać opryskiwacz sadowniczy, dzięki któremu praca ta będzie szybka i wygodna.

Opryskiwacz sadowniczy – sprzymierzeniec w walce ze szkodnikami

Opryskiwacz sadowniczy to urządzenie, z pomocą którego można szybko i wygodnie opryskać drzewa w sadzie, aby ochronić je przed różnymi chorobami czy szkodnikami. Z ich pomocą można podać wszelkie środki ochrony roślin, które podaje się w postaci płynnej. Opryskiwacz składa się z pojemnika na roztwór ze środkiem do opryskiwania, systemu rurek oraz lancy. Warto zwrócić szczególną uwagę na długość lancy oraz możliwość regulowania teleskopowo jej długości, by można było wygodnie wykonać opryski nawet na dość dużych drzewach.

W sadzie najlepiej sprawdzą się opryskiwacze ciśnieniowe, dzięki którym za jednym razem można spryskać duże powierzchnie. Można wybierać opryskiwacze z pompką ręczną, która pozwala wytworzyć ciśnienie wewnątrz pojemnika. Można również zdecydować się na opryskiwacze akumulatorowe, które wytwarzają ciśnienie z użyciem energii płynącej z akumulatora. Ich używanie jest szybsze i wygodniejsze, choć oczywiście za takim udogodnieniem idzie również ich wyższa cena.

Opryskiwacz sadowniczy – plecakowy lub wózkowy

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz opryskiwacze sadownicze o różnej pojemności. W małym przydomowym sadzie można wybrać te o pojemności 5l, natomiast właściciele większych sadów sięgną raczej po opryskiwacze 15 lub 20l. Najmniejsze opryskiwacze można nosić na ramieniu, natomiast te większe to opryskiwacze plecakowe lub wózkowe. Dzięki wygodnym uszom i ergonomicznemu kształtowi pojemnika można go nosić wygodnie na plecach, co daje pełną swobodę ruchu. Z takim opryskiwaczem można wygodnie wykonać opryski nawet wtedy, gdy sad jest położony na zboczu. Sadownikom posiadającym sad na całkiem płaskim gruncie polecamy opryskiwacze wózkowe. Nie trzeba ich nosić na plecach, dzięki czemu ich waga nie ma znaczenia. Wbudowane wygodne kółka pozwalają przesuwać je wygodnie w każde miejsce, które wymaga opryskania.

pixel