Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Geokrata na skarpę

( ilość produktów: 6 )

Skarpa czy nasyp to taka forma ukształtowania terenu, która jest dość trudna do utrzymania w należytym stanie. Może zagrozić jej ulewny deszcz, gwałtowna burza czy porywisty wiatr, który nadejdzie po długim okresie suszy. Nic zatem dziwnego, że wiele osób szuka sposobu na wzmocnienie skarpy i podniesienie jej wytrzymałości. Doskonale w tej roli sprawdza się geokrata na skarpę, którą znajdziesz w tej kategorii.

Czym jest geokrata komórkowa?

Geokrata komórkowa to produkt, który składa się z perforowanych taśm wykonanych z tworzywa sztucznego. Taśmy są ze sobą zgrzewane w taki sposób, że po rozłożeniu geokrata ma strukturę plastra miodu. Układana na skarpie znacznie zwiększa jej wytrzymałość na erozję, pozwala uniknąć powstawania strug opadowych oraz uniknąć osuwania się gruntu po dużych ulewach. Co ważne, jest to materiał odnawialny, odporny na czynniki atmosferyczne, nie ulega biodegradacji oraz jest bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Układana na skarpie geokrata komórkowa nie powoduje zabetonowania skarpy, co bardzo korzystnie wpływa na obieg wody. Nadal wody opadowe mogą wnikać w głąb gruntu, a dzięki odpowiedniej konstrukcji geokraty woda spływa w dół znacznie wolniej, co zapobiega naruszeniu powierzchni skarpy. W dodatku przestrzeń, na której ułożona jest geokrata komórkowa może zostać wypełniona kruszywem lub ziemią, na której można posadzić rośliny. Dzięki geokracie komórkowej można nie tylko zabezpieczyć skarpę przed osuwaniem, ale również stworzyć na niej bardzo ładną aranżację złożoną z wielu roślin ozdobnych.

Geokrata na skarpę i nie tylko

Geokrata komórkowa to produkt, którego właściwości mają działanie stabilizujące, a zakres i możliwości jej wykorzystania wybiegają znacznie dalej niż tylko do umocnienia skarp. Bardzo często jest ona stosowana również jak podbudowa dróg, podjazdów z kostki brukowej czy parkingów. Jej zastosowanie pozwala uniknąć napięć wynikających z dużych obciążeń dynamicznych, dzięki czemu parking, podjazd czy droga dłużej pozostają w dobrej kondycji, a ich nawierzchnia nie ulega uszkodzeniom. Dzieje się tak dlatego, że ułożona jako podbudowa drogi zachowuje się jak półsztywna płyta, a jej ułożenie sprawia, że można znacznie zmniejszyć grubość warstwy podbudowującej drogę.

Geokraty używane są również do wzmacniania powierzchni chodników i innych powierzchni w otoczeniu domu. Z jej pomocą można stabilizować m.in. ścieżki w ogrodzie, szczególnie jeśli zależy nam, by przez długi czas ich nawierzchnia pozostała stabilna i trwała.

Montaż geokraty komórkowej

Geokrata cieszy się dużą popularnością w budownictwie nie tylko ze względu na swoje właściwości, ale również łatwość montażu. Podobnie jak kratka trawnikowa, geokrata nie wymaga zastosowania żadnych specjalistycznych narzędzi. Wystarczy rozłożyć ją na wcześniej przygotowanym terenie, dopasowując wielkość otworów do potrzeb, a następie zamocować ją za pomocą specjalnych szpilek. Po ułożeniu pozostaje zasypać ją kruszywem, np. żwirem lub grysem, albo ziemią, a następnie wysiać do niej nasiona. Dzięki takiej możliwości nie trzeba rezygnować z ładnego wyglądu skarpy w ogrodzie i można mieć pewność, że skarpa zostanie w dobrej kondycji przez długi czas.

Wybierz geokratę dla siebie!

W naszym sklepie oferujemy geokraty komórkowe różnego rodzaju. Różnią się między sobą przede wszystkim wysokością taśmy, z której są wykonane. Im wyższa taśma, tym bardziej wytrzymała będzie krata, a tym samym będzie odporniejsza na większe obciążenia. W przypadku skarp o niewielkim pochyleniu, które mają być zabezpieczone jedynie przed erozją i wymywaniem przez intensywne opady deszczu, wystarczy zastosowanie kraty o niewielkiej wysokości. Jeśli jednak obciążenia mają być większe, to konieczne będzie zastosowanie geokraty o wyższym profilu.

Drugim parametrem, na który koniecznie należy zwrócić uwagę, jest wielkość powierzchni, na jaką wystarczy wybrana paczka geokraty. W opisie każdego produktu jest ona podawana w metrach kwadratowych, więc trzeba przeliczyć, ile paczek trzeba będzie zamówić, by można było wzmocnić swoją skarpę. Przy zamówieniach hurtowych oferujemy specjalne ceny, więc w takiej sytuacji zachęcamy do kontaktu z nami.

Oprócz zamówienia geokraty w odpowiedniej ilości koniecznie należy pamiętać o zamówieniu właściwej liczby szpilek. Producent zaleca 2 szpilki na metr kwadratowy, więc stosując ten przelicznik można wyliczyć ile szpilek będzie potrzebnych do zamocowania kraty na wybranej powierzchni. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów znajdujących się w tej kategorii. Jeśli okaże się, że oprócz geokraty potrzebujesz jeszcze innych produktów, które pomogą Ci zapewnić stabilność gruntu wokół domu, to polecamy geowłókninykratki parkingowe oraz kratki ogrodowe. Polecamy również produkty pozwalające oddzielić trawnik od rabat z roślinami ozdobnymi, a wśród nich m.in. krawężniki ogrodowe oraz obrzeża trawnikowe. Stosując te produkty będziesz mógł ładnie zagospodarować powierzchnię wokół domu. Zapoznaj się z naszymi produktami, a jeśli miałbyś jakieś pytania, to skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Sprawdź, jakie jeszcze palisady i inne produkty oferuje nasz sklep:

    pixel