Palisady ogrodowe

Ilość znalezionych towarów: 50

Palisady ogrodowe stosowane są do estetycznego oddzielania trawników od pozostałej części ogrodu: nasadzeń roślinnych, chodników, ścieżek czy ogrodowych kącików tematycznych. Ich zastosowanie umożliwia stworzenie ciekawych i efektownych wizualnie kompozycji, tworząc niepowtarzalny i za każdym razem wyjątkowy charakter każdego ogrodu. Bogata oferta zróżnicowanych kształtem i kolorem palisad sprosta każdym oczekiwaniom.

Palisady ogrodowe to szybkie i nowoczesne rozwiązanie do stworzenia wyjątkowej aranżacji ogrodu. Ich łatwość montażu i demontażu dzięki modułowej formule sprawia, że możemy zmieniać ich położenie w dowolnym czasie.

Palisady ogrodowe – mocne, trwałe, estetyczne

Palisady ogrodowe wykonane są z odpornego na promieniowanie UV tworzywa sztucznego, dzięki czemu są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, pleśń i grzyby. Nie niszczą się tak szybko, jak palisady drewniane. Dodatkowo nie wymagają specjalnej konserwacji, dzięki czemu utrzymanie ich estetycznego wyglądu nie wymaga dodatkowego czasu ani wysiłku.

Palisady plastikowe – zalety

Palisady plastikowe z przeznaczeniem do ogrodu są najczęściej stosowane do oddzielenia trawnika od pozostałych części zielonego zakątka. Dużą zaletą tego rodzaju palisad jest ich zróżnicowanie pod względem wysokości, kształtu, kolorystyki oraz łatwości montażu. Dodatkowo są one odporne na niskie temperatury i wilgoć zatem nie niszczą się tak szybko jak np. palisady drewniane. Nie wymagają także dodatkowych nakładów na konserwację. Są dostępne w przystępnej cenie, a ich użycie w ogrodzie w zależności od pomysłu i fantazji zdecydowanie urozmaici ogród. Jedyną ich wadą jest to, że nie są tak bardzo stabilne jak inne twarde palisady: drewniane czy betonowe, dlatego warto przed ich zastosowaniem odpowiednio przygotować teren, aby i to nie stanowiło kłopotu.

Palisady ogrodowe – rodzaje

Palisada trawnikowa to bardzo dobry sposób na oddzielenie trawnika od części uprawnej ogrodu. W szybki i prosty sposób można stworzyć piękny ogród o indywidualnym charakterze i wyjątkowym wyglądzie. Tym rodzajem palisady w łatwy sposób można ogrodzić grządki z kwiatami i warzywami, by wyróżniły się w przestrzeni ogrodu i stanowiły jego ozdobę.
Palisada trawnikowa jest uniwersalna i prosta w montażu. W zależności od pomysłu można ją swobodnie uformować w różne kształty, zaokrąglone brzegi i okręgi. Mocna konstrukcja szpilki zapobiega złamaniu podczas wbijania w ziemię i doskonale zakotwicza palisadę w gruncie. Jej modułowy sposób łączenia z kolei umożliwia zmianę kompozycji w dowolnym momencie.

Palisada ogrodowa z najazdem doskonale ozdobi każdy klasyczny jak i nowoczesny ogród według własnego uznania, a dodatkowo wyposażona w specjalny kołnierz ułatwia koszenie trawy i podjazd kosiarką.
Palisada z najazdem tak jak inne palisady w łatwy i praktyczny sposób oddziela rabaty kwiatowe, krzaki, drzewa i kwietniki od trawnika i ścieżek ogrodowych. Jest więc z jednej strony funkcjonalnym dodatkiem ogrodowych terenów oraz estetyczną dekoracją ogrodu.
Wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, gwarantuje jej trwałość i niezmienioną formę przez wiele lat.

12
Pokaż więcej produktów
Laury i wyróżnienia dla Rolmarket.pl
pixel