Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Plandeki 10x15

( ilość produktów: 1 )

Maszyny rolnicze, sprzęt ogrodniczy, materiały budowlane, meble ogrodowe czy inne zewnętrzne elementy wyposażenia powinny być okrywane, jeśli chcemy zachować ich dobry wygląd oraz pełną funkcjonalność. Do tego celu doskonale nadają się plandeki okryciowe. Zobacz, jakie plandeki 10x15 m znajdziesz w naszym sklepie.

Plandeka - świetny sposób ochrony

Plandeka to płachta, z pomocą której można przykryć wiele różnych urządzeń potrzebnych w domu, gospodarstwie czy ogrodzie. Jej głównym zadaniem jest ochrona okrywanych przedmiotów przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Plandeka ochroni przed opadami deszczu czy śniegu, ale również nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne.

Warunkiem jej prawidłowego działania jest odpowiedni dobór wielkości plandek do rozmiarów okrywanego przedmiotu. Jeśli ochrona będzie za mała, to nie ochroni chowanego przedmiotu w całości. Jeśli z kolei będzie zbyt duża, to mimo jej zamocowania i tak może być bardziej podatna na porywy wiatru, które są jednym z głównych wrogów plandek i są często głównym powodem ich rozerwania.

Plandeki - wybierz odpowiednią dla siebie

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz plandeki, które różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale również gramaturą. Im wyższa wartość podawana w g/m2, tym plandeka grubsza i bardziej wytrzymała. Jeśli zatem chcesz, by przetrwała ona przez długi czas np. służyła do przykrywania maszyn rolniczych przez kilka sezonów zimowych, to wybierz plandekę o jak najwyższym wskaźniku g/m2. Może to być np. gruba plandeka okryciowa 12o g/m2.

Nie zawsze jednak gruba plandeka jest najlepszym rozwiązaniem. Czasem wystarczy nieco cieńsza, a tym samym tańsza, gdyż wiadomo od razu, że będzie służyła tylko przez kilka miesięcy, chroniąc materiały budowlane używane podczas budowy. Wówczas wystarczy mniejsza gramatura, np. 65g/m2.

Wybierając plandekę dla siebie zwróć również uwagę na jej sposób mocowania. Plandekę dobrej jakości poznasz po tym, że na brzegach ma metalowe pierścienie mocujące, które ułatwiają przeciągnięcie sznurka i pozwalają na jej trwałe zamocowanie. Przy wyborze możesz również zdecydować, jaki kolor ma mieć Twoja plandeka ochronna. Jedni preferują kolory zielono-brązowe, gdyż w ten sposób okryte przedmioty wtapiają się w tło, a inni wolą biel lub srebro, bo kolory te odbijają promienie słonecznie i sprawiają, że plandeka nie nagrzewa się zbyt mocno. Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie, więc sam zdecyduj, która z nich będzie najlepsza dla Ciebie.

      pixel