Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Pasy transportowe

( ilość produktów: 5 )

Pas transportowy inaczej pas zabezpieczający, pas mocujący ładunek to element używany do zabezpieczania ładunków podczas ich transportu. Rolą pasów transportowych jest przeciwdziałanie siłom działającym na bagaż w czasie jego przemieszczania. Pasy transportowe znakomicie sprawdzą się przy transporcie drogowym, kolejowym, morskim oraz powietrznym. Przy doborze pasów należy zwrócić uwagę na ich długość, która musi być odpowiednia, aby prawidłowo zabezpieczyć ładunek. Należy także pamiętać, że pasy transportowe służą do zabezpieczenia transportowanego ładunku, a nie do jego podnoszenia. Informacja ta zawsze znajduje się na etykiecie produktu.

Budowa pasa transportowego

Pas transportowy składa się z dwóch części:
- napinacza czyli mechanizmu z krótkim pasem zakończonym hakiem
- elementu zaczepowego czyli taśmy zakończonej hakiem
W skład mechanizmu napinacza wchodzi dźwignia oraz grzechotka składająca się z korby, zębów oraz elementu zwalniającego.

Wybór odpowiedniego pasa transportowego

Dokonując wyboru odpowiedniego pasa transportowego należy wziąć pod uwagę wielkość, kształt i wagę ładunku oraz warunki jego transportu. Następnie należy dokonać wyboru pasa transportowego odpowiednio mocnego i długiego. W celu utrzymania stabilności przewożonego ładunku warto zastosować co najmniej dwa pasy mocowane na ładunek po przekątnej.

Rodzaje pasów w zależności od transportowanego ładunku

1. Pas transportowy z napinaczem nazywany jest inaczej pasem dwu-częściowym lub kompletem można wykorzystywać do zabezpieczania lekkich ładunków, jak i ładunków o bardzo dużej wadze. Taki rodzaj pasa może być stosowany do zabezpieczenia ładunku wtedy, gdy dostępne są punkty zaczepienia.
Pas transportowy z napinaczem składa się z dwóch elementów: napinacza oraz taśmy (pas dwu-częściowy). Zarówno taśma jak i pasek od napinacza zakończone są hakami, które zahacza się za uchwyty lub np. burty pojazdu. Odpowiednio zaczepione pasy napina się za pomocą napinacza do momentu aż ładunek zostanie dobrze zabezpieczony. Pas wykonany jest z taśmy poliestrowej odznaczającej się podwyższoną wytrzymałością.

2. Ściągacze na bagażnik to rodzaje pasów przeznaczone do skutecznego unieruchomienia przedmiotów przewożonych na bagażniku dachowym samochodów, ale stosowanych również na motocyklach, rowerach czy przyczepach w celu skutecznego utrzymania transportowanych przedmiotów. Doskonale także nadają się jako elastyczne linki do przymocowania plandek.
Ściągacze składają się z dwóch części: zaplecionych włókien gumowych w trwałej nylonowej osłonie oraz haków pokrytych miękkim tworzywem zapobiegającym rysowaniu przedmiotów.
Ściągacze na bagażnik charakteryzują się dużą odpornością na rozciąganie, dzięki czemu istnieje możliwość przewożenia przedmiotów o różnych wielkościach.

 

 

    pixel