Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Mierniki do gleby

( ilość produktów: 3 )

Mierniki do gleby – niezastąpione w gospodarstwie rolnym

Każdy rolnik zdaje sobie sprawę z tego, że czynników wpływających na wielkość plonów jest naprawdę wiele. Jednym z nich jest właściwe pH gleby, dostosowane do konkretnego typu roślin. Na gruntach kwaśnych, czyli poniżej 5,0 pH pojawia się bardzo dużo manganu oraz glinu. W takich warunkach roślinom ciężko jest rozwinąć odpowiednio głęboki i wydajny system korzenny, co ma znaczący wpływ na wysokość plonów.

Jak jednak uzyskać informację na temat poziomu pH w gruncie? Tutaj pomóc mogą mierniki do gleby. Urządzenia te są niezwykle łatwe w obsłudze, a także dość precyzyjne. Dzięki nim szybko dowiesz się, czy ziemia na Twoich polach wymaga działań, prowadzących do zmiany odczynu, np. odkwaszania.

Miernik do gleby – najlepszy przyjaciel każdego ogrodnika

Wiele gatunków roślin ogrodowych ma konkretne wymagania glebowe. Odpowiednie pH, nasłonecznienie oraz wilgotność gruntów gwarantują właściwą wegetację. Grunty zasadowe będą odpowiednie dla niemal wszystkich roślin skalnych, niektórych gatunków drzew (np. grusza, śliwa, orzech włoski, jabłonka), a także niektórych krzewów ozdobnych. Z kolei w kwaśnych glebach najlepiej rozwijają się krzewy i kwiaty takie jak borówka amerykańska, wrzosy, azalie czy hortensje.

W przydomowych pracach ogrodowych również przyda się miernik do gleby. Tutaj warto postawić na bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, badające również nasłonecznienie, temperaturę gruntu oraz wilgotność. W ten sposób zyskasz pewność, że Twój ogród rozkwitnie, a plony warzywne i owocowe będą obfite.

Mierniki do gleby – analogowe i cyfrowe rozwiązania

Mierniki do gleby to urządzenia bardziej lub mniej zaawansowane technologicznie. Każdy z tych czytników ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Analogowe urządzenia nie wymagają żadnego dodatkowego zasilania, ponieważ wykorzystują elektrody do wykonywania pomiarów. Wynik przedstawiany jest na skali. Takie urządzenia możesz znaleźć również pod nazwą „kwasomierze”.

Bardziej nowoczesne mierniki do gleby wyposażone są w ekran LCD i wymagają zasilania (np. w postaci baterii). Wykonane przy ich użyciu pomiary niejednokrotnie bywają dokładniejsze niż w przypadku urządzeń analogowych. Oprócz badania poziomu pH gleby, mierniki te często wyposażone są w dodatkowe opcje. Do najpopularniejszych można zaliczyć pomiar nasłonecznienia, wilgotności oraz temperatury ziemi.

Miernik do gleby – użytkowanie

Korzystanie z miernika do gleby jest naprawdę proste i nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy wyposażyć się w niewielki słoik (około 0.5l), a następnie umieścić w nim ziemię – najlepiej zebraną z kilku różnych części pola czy warzywniaka. Próbka powinna być wolna od wszelkich zanieczyszczeń, takich jak kamienie, korzenie czy źdźbła. W przypadku analogowych urządzeń przyda się również trochę wody, by zapewnić ziemi właściwą do pomiaru wilgotność.

Miernik do gleby należy umieścić w słoiku z próbką po wcześniejszym przetarciu jego końcówki szorstkim papierem. Wynik można odczytać w ciągu 60 sekund.

Chcesz porządnie wyposażyć swój ogród lub gospodarstwo rolne? Zależy Ci na dużej dostępności produktów i szybkiej dostawie? Sprawdź nasz asortyment już teraz!

      Popularne podkategorie kategorii "podłoża ogrodnicze" :

      pixel