Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Ziemia ogrodnicza

( ilość produktów: 3 )

Odpowiednie podłoże to jeden z ważniejszych elementów wpływających na prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Nie każda ziemia ma odpowiedni skład i strukturę, dlatego przed posadzeniem roślin warto zaopatrzyć się w odpowiednią ziemię ogrodniczą. W sklepie Rolmarket znajdziesz ziemię ogrodniczą w wielu różnych rodzajach.

Ziemia ogrodnicza – dlaczego warto ją stosować?

Często możemy spotkać się z pytaniem o zasadność stosowania ziemi ogrodniczej. Niektórym wydaje się, że gleba w ich ogrodzie jest dobrej jakości, a w praktyce okazuje się jednak, że rośliny nie chcą na niej dobrze rosnąć. Zwykle powodem jest zbyt ubogi skład gleby lub jej niedopasowanie do potrzeb roślin, które mają być na niej uprawiane. Inne są bowiem potrzeby iglaków, inne róż czy pelargonii, a jeszcze inne trawnika. Wybór odpowiedniej ziemi ogrodniczej pozwala dopasować jej skład do potrzeb roślin, dzięki czemu rośliny rosną lepiej i szybciej, a ich liście i kwiaty mają soczysty zielony kolor i są bardzo okazałe.

Ziemia ogrodnicza – do ogrodu i nie tylko

Ziemię ogrodniczą wbrew jej nazwie warto stosować nie tylko w ogrodzie, ale również w domowej uprawie roślin doniczkowych. Ziemia do storczyków czy do pelargonii to podłoża, którymi warto napełnić doniczki przed posadzeniem roślin. Dobrze dobrana ziemia ogrodnicza zapewni dobre warunki na początek rozwoju roślin i pozwoli mieć pewność, że dostaną one wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Ziemia ogrodnicza – dostępna w różnych opakowaniach

Patrząc na korzyści ze stosowania ziemi ogrodniczej oraz możliwości jej stosowania w domu i ogrodzie nie powinno dziwić, że ziemia ogrodnicza jest dostępna w opakowaniach różnej wielkości. Osoby szukające podłoża do ogrodu z pewnością chętnie wybiorą opakowania po 50 czy 80l, ale ci szukający ziemi do kwiatów doniczkowych chętniej sięgną po opakowania mniejsze, 10, 25 czy 30l.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ziemi ogrodniczej dostępnej w naszym sklepie. Jesteśmy przekonani, że w tak szerokiej ofercie znajdziesz ziemię ogrodniczą idealną do roślin, które chcesz posadzić.

    pixel