Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Antylód

( ilość produktów: 6 )

Walka z oblodzeniem dróg i chodników wielu osobom kojarzy się ze stosowaniem piasku lub chlorku sodu czyli soli. Żadna z tych metod nie jest jednak idealna, bo piasek szybko znika pod kolejną warstwą śniegu, a sól pozostawia na drogach i chodnikach osad, a w nadmiarze jest szkodliwa dla środowiska naturalnego. W takich sytuacjach rozwiązaniem wydaje się być chlorek magnezu czyli antylód.

Antylód i jego właściwości

Antylód czyli chlorek magnezu do sól magnezowa, która wytwarza ciepło. Jest to produkt spożywczy, lecz może być z powodzeniem stosowana również w inny sposób, między innymi jako substancja do walki z oblodzeniem, zastępując chlorek sodu czyli znaną nam wszystkim sól.Antylód ma dużo więcej zalet i zdecydowaną przewagę nad chlorkiem sodu. Może być stosowany zarówno w postaci stałej, czyli do posypywania, jak i płynnej, gdyż rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu jego pozostałości spływają do kanalizacji deszczowej nie powodując jej zatykania. Antylód nie pozostawia osadów, ani na butach, ani na drogach czy chodnikach.Antylód ma jeszcze jedną przewagę nad zwyczajną solą, a mianowicie jest od niej zdecydowanie wydajniejszy, a raz posypana czy polana za jego pomocą powierzchnia, pozostaje wolna od lodu nawet przez kilka kolejnych godzin.

Antylód – przyjazny dla środowiska

Kolejną zaletą antylodu jest jego przyjazność dla środowiska. Chlorek sodu stosowany do usuwania oblodzenia z dróg i chodników ma niekorzystny wpływ na środowisko, natomiast antylód pozostaje dla niego obojętny. Dzięki temu może być stosowany nawet w miejscach, które ze względu na szczególne poszanowanie natury nie zdecydowały się stosować soli do usuwania oblodzenia, co często skutkowało problemami na tamtejszych drogach.

Antylód – nawet w niskich temperaturach

Antylód, w odróżnieniu od soli, zachowuje swoje właściwości nawet w bardzo niskich temperaturach. Zwyczajna sól poniżej 10 stopni Celsjusza traci swoje własności, natomiast antylód jest skuteczny nawet w temperaturze ok. 20 stopni Celsjusza poniżej zera. Dzięki temu można zapewnić brak lodu na chodnikach nawet w tak mroźny dzień. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą antylodu dostępnego w naszym sklepie. Oferujemy go w różnych opakowaniach, zarówno do zastosować indywidualnych, jak i przemysłowych. Dzięki jego wcześniejszemu zakupowi nie będziesz musiał się bać, że powtarzane we wszystkich mediach hasło: „zima znów zaskoczyła drogowców” będzie dotyczyć również Ciebie. Przejrzyj naszą ofertę i kup antylód zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem.

    pixel